סוד המצלחנים

סודות של אנשי עסקים מצליחים

 

אילו רק ידעת….

 כל מציאות נוצרת פעמיים- פעם אחת במוחך ופעם אחת במציאות. אם תדמיין את עצמך מצליח- תצליח.

 המוח שלנו מנווט אותנו לפי המחשבות שאנו חושבים. ברגע שתחשוב שאתה יכול להשיג את שאתה רוצה, תעבור מקו המחשבה "האם אני יכול להשיג" לקו מחשבה אחר- "כיצד אני יכול להשיג". המציאות שנוצרה במוחך מובילה אותך לשלב של חתירה להגשמת המטרה אותה אתה רוצה להשיג, ולכן עליך לטפח מציאות של מנצחים קודם כל בראש.

  אם אתה חושב שאתה יכול ואם אתה חושב שאתה לא יכול- בשני המקרים אתה צודק.

 כאשר אתה אומר לעצמך שאתה יכול להשיג את מטרתך- אתה, למעשה, משכנע את עצמך שאתה יכול. המחשבה שעליה אתה שולט סוללת את הדרך להוציא לפועל את רעיונותיך. העשירים יודעים שהם יכולים ולכן הם נעים קדימה ולא עוצרים. אנשים שחושבים שהם אינם יכולים להשיג את המטרה, משכנעים את עצמם באי יכולתם ומונעים מעצמם אפילו לנסות מאחר והם נכשלו כבר בשלב המחשבה.

 כאשר אתה מפסיד בבורסה או בעסקה מסוימת- דאג לא להפסיד את השיעור.

 המשקיעים בבורסה ובעולם העסקים מרוויחים כסף רב, אך גם מפסידים. ההפסד של העשירים הוא, למעשה, שכר הלימוד לשיעור שזה עתה קיבלו. ניתוח ההפסד ולמידה כיצד לא לחזור על הטעות יגרום לעשירים להרוויח יותר ולהפסיד פחות בעתיד. לעומתם, ישנם רבים אחרים שימשיכו להפסיד פעם אחר פעם ע"י נקיטת אותה פעולה שגויה ויתרחקו מהדרך אל העושר.

 לעתים, לא לקבל את מה שרוצים זה סוג של מזל.

 לרבים זוהי מחשבה קצת חדשנית. אם תחשוב לרגע לאחור, תמצא בעברך מקרים שבהם אמרת לעצמך: "איזה מזל שלא נכנסתי לעסקה הזו" או: "איזה מזל שלא קיבלתי את הלקוח הזה" ואכן, לעתים המזל פועל בצורה שונה, הפוכה. לכן, אם משהו ממש לא מסתדר ואינו מתכוון אליכם, אולי באמת כך צריך להיות.

 ישנן מילים שגורמות לאנשים לקנות יותר כאשר משתמשים בהן בפרסום והן: חינם, הנחה, מהר, אחריות, מבצע, מומלץ.

 ישנן מילים שגורמות לנו להתנהג ולחשוב אחרת. מילים כמו הנחה מזרזות אצל בני האדם את תהליך הקנייה. המילה חינם מעוררת פלאים ומושכת את האנשים ק"מ רבים (כבר ראיתם, בוודאי, את התורים בתחנות הדלק המחלקות עיתונים בסופ"ש) כדי לקבל מתנה. המילה אחריות נותנת ללקוח תחושת בטחון והמילה מבצע לוחשת לו באוזן: "זו ההזדמנות לה חיכינו". אנשים עשירים יודעים להשתמש במילים הללו על מנת להגביר את מכירותיהם בעסקים ולא משנה מה הם מוכרים- בין אם דירות, מכוניות, שעונים או ממתקים.

 פתח רחב בחנות גורם ליותר אנשים להיכנס אליה.

 צפה בפתחי הקניון בביקורך הבא ותראה כיצד הקהל "נשאב" לתוך החנויות בעלות הפתחים הגדולים. שים לב לאזורים ברחובות העיר, אלה פתחו את כל חזית החנות (הויטרינה) ונתנו ללקוחות להיכנס פנימה. זכור כי הקהל אוהב "מרחבים" גם כאשר הוא מגיע לקנות.

 מקומות צפופים וצרים גורמים לאנשים לקצר את השהות בהם.

 מקומות צפופים גורמים ללקוחותיך לקצר את זמן הקניה- ומכאן גם את היקף הקנייה. חנות בעלת "מותניים צרות" עשויה לגרום ל"פקקי תנועה" בתוך החנות ולגרום לקהל הקונים לצאת עוד בטרם רכשו. בבואך לתכנן את העסק הבא שלך- ולא משנה אם הוא יהיה תצוגת מכוניות או בר מהודר- מעבר לתאורה ולרצפת השיש המבריקה, תן את הדעת ל"מותניים הצרות".

 לריבית כוח מדהים- אם תשקיע בכל יום דולר אחד בלבד במשך 56 שנים בריבית של 10% לשנה תקבל בתום התקופה מליון דולר!

 עשירים רבים התעשרו כתוצאה מהפקדת סכומי כף לטווח ארוך בריבית טובה. בארה"ב מסתובבים סיפורים אנושיים רבים על נשים וגברים שהגיעו לגיל הפנסיה עשירים במיליוני דולרים וכל זאת רק כתוצאה מהפרשה קבועה של סכום כסף משכרם בכל חודש והפקדתו בריבית טובה. צמיחת הכסף בתוספת הריבית מדהימה ומתאימה לכל חוסך. אין צורך לדעת דברים רבים מדי, אין צורך לעקוב בכל יום אחרי ההשקעה והסיכון הוא מהנמוכים שיש. עשה לעצמך גם תה מנהג בדרך אל העושר וחסוך מדי חודש.

 שימוש בהלוואות כמנוף להצלחה הוא חלק בלתי נפרד מעסקאות גדולות ולא צריך לפחד משימוש בכלי זה.

 מרבית האנשים אינם אוהבים "חובות" ומעדיפים לא לקחת הלוואות להשקעות. העשירים יודעים שהלוואות אלו הן המנוף להצלחה במקרים רבים. הלוואה שלקחת לבניית עסק חדש או לרכישת דירה להשקעה היא, למעשה, כמו תוכנית חסכון הפוכה. במקום להפקיד מדי חודש סכום כסף ולקבל בעוד מספר שנים סכום נאה, אתה מקבל כבר עכשיו את סכום הכסף ומחזירו מדי חודש. העסק שלך, שעבורו לקחת את ההלוואה (במידה והוא אכן עסק טוב) יחזיר אט אט את ההלוואה מדי חודש. בסוף התקופה- הדירה או העסק יהיו שלך. המנוף הזה "מקפיץ" אותך מספר שנים קדימה ומעניק לך אפשרויות רבות להתפתח.

 הבית והאווירה השורה בו הוא מקור הכוח הגדול שלך ונותן לך את הכוח לצאת ולכבוש את העולם.

 על מנת להצליח בחיי העסקים שלך, אתה צריך לצאת בכל בוקר מן הבית בראש שקט עם חיוך ולדעת שבסוף יום העבודה אתה חוזר למקום שלו, נעים ומלא באהבה. מצב זה נותן לך את הכוחות להתמודד עם עולם העסקים (שלעתים הוא קר, לעתים מנוכר, לעתים מכעיס ולעתים מפחיד). כמו מצבר ברכב, גם נו צריכים להיטען באנרגיות חדשות מדי יום ומקור האנרגיה החשוב ביותר של העשירים טמון בחיק משפחתם.

 לא תמיד חייבים להמציא את הגלגל- לפעמים יש להסתכל מסביב ולחקות את מתחריך.

 חידושים הם דבר חשוב מאוד, אבל לעתים אפשר וצריך לחקות את הצלחת האחרים.

  החיבור עם אנשים מצליחים חשוב מאוד- לעתים קרובות ההצלחה מדבקת.

  למד להקשיב- אלוהים נתן לנו פה אחד וזוג אוזניים כדי שנקשיב יותר ונדבר פחות.

 טפח את הצד הרוחני שלך- החלק הרוחני חשוב מאוד להתפתחות אישית ועסקית ובעל יכולת לספק את השקט הנפשי שיוביל לקבלת החלטות נבונות.

 דאג להעלות את הרעיונות שעולים במחוכם על הכתב סמוך למועד שבו עלו. פעמים רבות נעלמים רעיונות טובים כלעומת  שבאו עקב השכחה. רגע של השראה עשוי להביא להצלחה גדולה.

בהצלחה

גלעד הובר

giladhuber@gmail.com

הוסף תגובה