כל מה שרציתם לדעת על עבודת המתווך

כל מה שרציתם לדעת על עבודת המתווך

כשאנחנו ניגשים לרכוש נכס או מעוניינים למכור נכס שבבעלותנו, עומדות בפנינו שתי אופציות עיקריות: לעשות זאת בעצמנו או להיעזר באנשי מקצוע שיבצעו בשבילנו חלק מהותי מתהליך החיפוש ואף מעבר לכך, עד שנמצא נכס רלוונטי עבורנו לרכישה או לקוח מתאים שירצה ויוכל לרכוש את הנכס שלנו. 

בעל המקצוע אליו נרצה לפנות הוא מתווך מקצועי ומנוסה שיכול להציע לנו כלים רלוונטיים על מנת להגיע אל היעד. המטרה שלנו כלקוחות היא למצוא נכס שיתאים לנו מבחינה פרקטית, מבחינת הצרכים והתנאים, וכמובן מבחינת התמחור שלו. אם אנחנו בצד המוכר, הרי שהמטרה שלנו היא שהמתווך ימצא לנו לקוחות שיוכלו לרכוש את הנכס במחיר שאנחנו דורשים ובמועד שאנחנו מעוניינים.  

מה זה תיווך וכיצד זה יכול לשרת אותנו? 

הרעיון שעומד בבסיסו של עבודת מתווך בעיקרון היא לחבר בין שני אנשים, רוכש ומוכר, במטרה לעזור להם לסגור עסקה כמה שיותר מהר ובאופן שיענה על הצרכים של כל אחד מהם. 

בדרך כלל מה שקורה זה שלקוח פונה למתווך בשביל למכור נכס מסוים, הוא בוחן את השוק ובפרט את הלקוחות שמבקשים להיעזר בו בשביל למכור נכסים שברשותם, וכך הוא מחבר ביניהם במטרה שהם יוכלו לסגור עסקה. באופן טבעי, הוא מרוויח שכר על השירות שהוא מבצע עבור כל אחד מהצדדים וכן הוא מקבל עמלה מסוימת במידה והם החליטו לבצע עסקה משותפת. 

למה מומלץ להשתמש במתווך?

הרבה פעמים עולה שאלה, למה אנחנו צריכים להשתמש במתווכים עדיין. במיוחד היום כשיש אתרי אינטרנט רבים המאפשרים לנו לפרסם נכסים למכירה ולמצוא דרכם רוכשים, יש הסבורים שזה לא בהכרח נכון, חיוני ומשתלם לעבוד עם מתווכים. 

העובדה היא שהתחום עדיין מאוד פופולארי ולראייה, אנחנו יכולים למצוא רשימות מתווכים בכל מקום בארץ, המציעים מגוון רחב של שירותים למגזר הפרטי ולמגזר העסקי. זה מלמד אותנו שעדיין יש ביקוש למתווכים וישנה חשיבות לתחום זה. 

ישנן מספר סיבות מדוע נכון להיעזר בשירותיו של מתווך גם היום:

  • זמן – מתווך יכול לחסוך לנו הרבה מאוד זמן, במקום שאנחנו נצטרך להתעסק עם כל התהליך של שיווק ופרסום הנכס, פגישות עם רוכשים פוטנציאליים וכדומה, הוא עושה זאת בשבילנו. 
  • כלים – למתווך יש הרבה יותר כלים מאשר לנו ולכן זה משתלם להיעזר בשירותיו. 
  • ניסיון – בסופו של דבר, מתווך מכיר טוב יותר את התחום, את השוק, ובפרט את האזור בו ממוקם הנכס. זה יכול לשרת אותנו בדרכים שונות. 
  • טרחה – עבודה עם מתווך חוסכת לנו הרבה מאוד טרחה, אף על פי שאנחנו משלמים על זה, הרי שזה משתלם מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות. אחרת נצטרך להפסיד זמן עבודה או זמן משפחה על פגישות עם לקוחות פוטנציאליים או בעלי נכסים. 

הסכם תיווך

כשלקוח, בין אם הוא מעוניין למכור או לרכוש נכס, מחליט לעבוד עם מתווך מסוים אז עליו לחתום איתו על הסכם. הסכם זה הוא חיוני על מנת להסדיר את העבודה ביניהם ומערכת היחסים בין מי שנותן שירות למי שאמור לקבל אותו. 

בעיקרון, הסכם תיווך כולל את הפרטים הבאים:

  • דמי התיווך שיושלמו למתווך על ביצוע העסקה. לרוב זה כולל אחוז מסוים מסכום העסקה. 
  • רשימת הנכסים שהמתווך אחראי על מכירת או על הצגתם ללקוח (במידה והוא מעוניין לרכוש נכס)
  • אופי הפרסום שהוא מספק עבור לקוח שמעוניין למכור נכס מסוים
  • תקופת הזמן במהלכה הם יעבדו ביחד ובמסגרתה אמור המתווך למכור את הנכס. אחרי תקופה זו יכול הלקוח להחליט אם להמשיך בקשר איתו או לא. 
  • ההסכם יכלול סעיף בלעדיות. סעיף שמאפשר רק למתווך להתעסק במכירת הנכס או להיות הגורם שיציג בפניו נכסים לרכישה. 

קראו עוד על הסכם תיווך באתר שלנו. שם תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי על תיווך באופן כללי ובפרט על הסכמים בין מתווכים ללקוחות שונים. חשוב להדגיש, ההסכם חייב להתייחס לאופי הנכס, הסביבה בה הוא ממוקם וכן תנאי השוק בכלל. 

מעט על תיווך בירושלים

ניתן למצוא רשימת מתווכים בירושלים אשר פועלת בשוק הפרטי והעסקי. מדובר על מתווכים עצמאיים וכן על מתווכים שעובדים תחת חברות ומשרדים שונים.

תיווך בירושלים עלול להיות מעט יותר מורכב מאשר במקומות אחרים, הן בגלל תנאי השוק והן בגלל העובדה שלא מעט בעלי נכסים בעיר הם אזרחים זרים ולכן לא פעם העסקאות מתבצעות בצורה ובתנאים שונים מאשר מול אזרחים מקומיים. 

מערכת דיוור

https://easy.co.il/page/10116135

הוסף תגובה