צילום הריון

באלבום התמונות של אמא שלי, אין אף תמונה מהתקופה שהייתי בבטן שלה… המצלמה הרוסית הכבדה, ממנה אבא שלי הוציא תמונות נוף (דווקא לא רעות בכלל), ישובה עדיין בנרתיק העור החום שלה, מפארת את אחד הארגזים בבוידעם ומשמשת עדות לתקופה אחרת. שנות השישים. רגע לפני שנולדתי ושנייה לפני שנולדו הגלולות, הסמים והאהבה החופשית… גם אם אמרו לי אז שהחסידה היא זו שהביאה אותי, איכשהו אני נוטה להאמין שגם לאמא היה חלק בזה… הוכחות של ממש אין. מאז לא עצרה מכונת הזמן מלכת.

האופנה הפכה ל'טרנד', חודשי ההיריון מחושבים בשבועות, אם רק נרצה נוכל לדעת אם זה בן או בת, המצלמות שודרגו לדיגיטאליות, הגניקולוג צורב לנו דיסק של העובר, חיתולי הבד הפכו לטיטולים, לבנות מותר ללבוש גם צבעים אחרים מלבד וורוד וכשאת עם תינוק בבטן, בן-זוגך אומר לכולם: "אנחנו בהריון"… תוך שהוא שותף כמעט מלא לסערת ההורמונים שמשתוללת לא פעם, ולשינויים הפיסיולוגיים שאת עוברת, הוא מחליט לשלוף את המצלמה ולתעד אותך בדיוק כשאת מקפלת כביסה…

בלי קשר להריון, מעטות הנשים שמרגישות זוהרות ברגע הזה… צילומי ההיריון, גם אם הם טבעיים, יכולים לשמש לכם מזכרת מופלאה מתקופה קסומה. זו הסיבה, שאני ממליצה לך לקחת פסק זמן מהכל ולהתפנק בחוויה כיפית של צילומי סטודיו, כשאת נינוחה, רגועה, קורנת, נשית וסקסית. תוכלי כמובן לבחור אם לבוא לבד, עם בן/בת הזוג, עם הילדים, עם הדודה וכן… כבר יצא לי לצלם לא פעם משפחות מרובות… חיות מחמד, שכיכבו מול עדשת המצלמה. צלם או צלמת טובים, יידעו להחמיא לך בזוויות הצילום, להלביש אותך בבגדים הנכונים, לצייד אותך בפריטים המתאימים ולבחור איתך את התנוחות בהן תרגישי הכי נוח ותיראי הכי טוב. וכשלכל אלו מתווספת תאורה נכונה ועבודת עיבוד מקצועית, מבטיחה לך שתרצי להראות את האלבום לכל העולם ואשתו… שלא יפסיקו להחמיא לך. והכי חשוב, הנסיך… זה שגדל בתוכך עכשיו, לא יצטרך להגיד כמוני: "באלבום התמונות של אמא שלי, אין אף תמונה מהתקופה שהייתי בבטן שלה…"

הוסף תגובה