קורס קאוצ'ינג

קורס קואצ'ינג

 

קורס קואצ'ינג כשיטה ומקצוע

  קואוצ'ינג היא שיטה מובנית ומונחת על ידי מאמן במטרה לסייע לפרט למצוא את יעדיו, לשפר את ביצועיו ולהגיע ליעדיו.  מקצוע הקואצי'נג כשיטה לשיפור ביצועים ותוצאות צמחה בשנות ה70 של ארה"ב מתוך ענף הספורט . בספרו "המשחק הפנימי של הטניס" הציג לראשונה גלווי את "המשחק הפנימי " הרעיון המרכזי של עולם האימון אשר השתכלל עם השנים  תוך כדי שימוש באסכולות מתחומי הפסיכולוגיה, ניהול וספורט. תחום האימון הורחב לכל תחומי החיים וכיום ניתן לפתח קריירה באימון במגוון תחומים על ידי השתתפות בקורס קואצ'ינג במגוון מוסדות  ומכללות.

קורס קואצ'ינג מיועד לאנשים השואפים לקריירה של שליחות חברתית ועזרה לזולת. הקואצ'ר בעצם מהווה מורה דרך, יועץ ופסיכולוג עבור המטופל. משתתפי קורס קואצ'ינג נחשפים לעולם חדש של מיומנות הטיפול והייעוץ. בשונה מלימודים פסיכולוגים קלאסים, משתתפי קורס קואצ'ינג זוכים ליישם את התיאוריות והפרקטיקות הנלמדות במהלך הקורס גם על עצמם ועל חברי הקבוצה. כך מסיימי קורס קואצ'ינג זוכים להתחיל קריירה באימון לאחר שחוו את חווית האימון על עצמם. בבחירת קורס קואצ'ינג למרצה המעביר את הקורס יש חשיבות רבה והשעה מכרעת על הצלחתך בקורס כיוון שהמדריך בקורס הינו בעצם הקואצ'ר שלך.

 

 

קורס קואצ'ינג – תחומי אימון עיקרים

תחומי האימון הפופולאריים כיום מתחלקים לשני תחומים עיקרים אימון לחיים ואימון עסקי בנוסף קיים מסלול של אימון קבוצתי. בתחומי אימון אלה ניתן להתמקצע בתתי תחומים נוספים רבים כאימון לזוגיות, אימון לקריירה, לכסף, אימון לאיכות חיים, אימון לחינוך ואימון לרוחניות. בכל תחום בעצם תוכל לבחור להיות מאמן. בבחירתך קורס קואצ'ינג עליך לנתב את עצמך לאחד מהתחומים המרכזים ובהמשך תוכל להתמקצע בתת תחום ספציפי יותר. כך למשל תוכל להשתתף בקורס קואצ'ינג לאימון אישי ובהמשך להיות מאמן לרוחניות או חינוך או להשתתף בקורס קואצ'ינג קבוצתי ולהתמחות בקואצ'ינג ארגוני.

 

קורס קואצ'ינג- לימודים, קרירה ושכר

בארץ כיום ישנם כמה עשרות מוסדות בהם ניתן ללמוד אימון. המכללות השונות מציעות מגוון קורסי קואצ'ינג ללא כל דרישה אקדמאית מוקדמת זאת כיוון שהערובה העקרית להצלחתו של מאמן בקורס קואצ'ינג  וכמאמן תלויה בעיקרה באופיו הייחודי של המאמן,יכולתו להגיע לאמפתיה עם הזולת ובחוכמת החים שצבר.

משך הלימוד של קורס קואצ'ינג ממוצע נע בין 120-160 שעות אקדמאיות ועלות קורס קואצ'ינג נעה בין 8000-18000 שח. רוב הלימודים מתקיימים בקבוצה בכיתה אך על מנת לקבל את התעודה על המשתתפים  בקורס קואצ'ינג לעבור מעין "סטאז" בו הם מנחים מאומן במהלך הקורס.

בבחירתך במקצוע מאמן אתה בעצם בוחר להיות בעל עסק עצמאי על כל המשתמע מהדבר. מחירי האימון הנגבים על ידי מאמנים מתחילים לרוב במחירים סמליים ונגבים בעבור "סשן של אימונים" כפי שנקבע על ידי המאמן. יחד עם זאת מאמן מצליח ומוכר יכול להגיע להכנסות גבוהות מאוד עבור אימון ואף להפוך לסוג של סלבריטאי ומוביל דעה בתוחמו כדוגמת אלון גל.

הוסף תגובה