קללת דם יהודית נוסח המילניום

אילן, איש הייטק בן 45 מתבשר כי זכה בירושה, אך מקבל לידיו מכתב המגלה לו סוד קשה – הוא פרי של אהבה אסורה.
למרות העלבון הצורב, נראה לאילן כי הסוד הנורא הוא חסר משמעות מעשית במאה ה-21, אך מבירור מעמיק מתברר לו לתדהמתו כי הדבר העלול להמיט אסון עליו ועל עתיד ילדיו. 
הניסיון לקבור את סודו גורר את אילן למסע הסתרה ארוך ומפותל ברחבי אירופה. 
'סוד במשפחה' הוא ספר מתח רענן ומרתק העלול להתרחש  במשפחות ישראליות רבות ולדרדר אותן לתהום נפשית, חברתית וכלכלית.
הספר פרי עטה של יונה דורון, חושף את הקושי הרב של שכבת הטמאים היהודית, ואת המאמצים הקשים שעושות משפחות אלה על מנת למחוק את הקללה. 
'סוד במשפחה' הינו ספרה העלילתי השני של המחברת והוא היוצא בימים אלה בהוצאת 'אופיר'. להשיג בצומת ספרים ובסטימצקי.

אילןאזרח פשוט מן השורה החי חיים בורגניים ונוחיםמגלה יום בהיר אחדללא כל אזהרה מוקדמתכי חייו היו בעצם שקר אחד גדולומאמצים רבים מצד הסובבים אותו הושקעו כדי לשמר שקר זהמתברר כי בני משפחתו הקרובים ביותרשאותם הוקיר ואהב יותר מכלאביו ואימו,שאליה היה קשור במיוחדהם הנושאים המרכזיים באחראיות לביסוס ושימור שקר זה.  
אילן מוצא את עצמו עומדללא כל תכנון מוקדםבעיצומה של סערת רגשות המלווה בזעם: כיצד קרה שרומה על ידי הוריו ביד בוטחת שכזווכיצד הצליחו כל השנים להעמיד פנים כאילו לא התרחש הדברומעתה והלאה כיצד עליו לנהל את חייוכי שום דבר הרי כבר לא יחזור להיותכמו שהיה.
'סוד במשפחההינה סאגה משפחתית מותחת המתפרסת על ארצות שונותהמתארת את התמודדותו של אילןאיש הייטק  בין 45 מהרצלייהאשר באמצע חייוולאחר מות אמומגלה כי הוא פרי אהבה אסורה
לאחר שמתגלות לאילן המשמעויות הכבדות העלולות לרבוץ על עתיד ילדיו לדורי דורות, הוא יוצא למסע הסתרה ארוך ומפותל.
'סוד במשפחה' עוסק בין השאר במציאות הקשה אליה נקלעו אלה שקללת הממזרות הוטלה בהם, מציאות חיה ובועטת גם לקראת העשור השני של המאה העשרים ואחת. 
הספר מציג מסכת שקרים והסתרות מפני דיני ההלכה הקשים, ומתאר דרכים ממוסדות לחמיקה מקללת הממזרות המטילה כתם אימתני לדורות.
יחד עם זאת חושף הספר שאלות נוקבות – האם כל הסודות המשפחתיים צריכים להתגלות, והאם הקללה התנכית – "אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהנה" עדיין אקטואלית ונכונה גם בימינו אלה. 

'סוד במשפחה' הינו ספרה השני של יונה דורון, מורה לשעבר שפנתה לתחום הכתיבה. ספרה הראשון 'תחנות בזמן', הינו קובץ סיפורים קצרים אשר יצא בהוצאת 'אופיר' לפני כשנה.

'סוד במשפחה' יצא במסגרת סדרת ספרי הביכורים של יוצרים ישראלים, אותה עורכת 'הוצאת אופיר'.

 ניתן להשיג את הספר בכל סניפי סטימצקי וצומת ספרים.

הוסף תגובה