שריף ביוגרפיה

שריף נולד בשישי לאפריל 1979 באילת וגדל בעוספיא. כשהיה בן שבע הופיע שריף בתחרות כשרונות צעירים מקומית וממנה המשיך לתוכנית "כוכב עולה" בערוץ הראשון. מי ששם לב לשריף באותה תוכנית היה הגיטריסט יהודה קיסר שלקח את שריף תחת חסותו והפך לאמרגנו האישי. אלבומו הראשון של שריף יצא באותה השנה כאלבום כפול "ילד הפלא הדרוזי".

במהלך השנים הבאות, עד שהיה שריף בן 15, הוא נשאר עם האמרגן יהודה קיסר וגדל למעמד של כוכב מבוקש מאד עם קהל מעריצים נאמן וגדול המונה כמה עשרות אלפי איש. הלהיט שפירסם את שריף בתקופה זו, והלהיט הנחשב עד היום כלהיטו הגדול ביותר הוא "בסבוסה" מהאלבום הנושא אותו השם. בתקופה זו הוציא שריף ארבעה אלבומים והופיע המון. לפעמים אפילו ארבע חמש הופעות בערב אחד. בכל התקופה אביו התלווה אליו באופן צמוד ודאג ללימודיו באמצעות מורה פרטי.

בגיל חמש עשרה החליט שריף להחליף אמרגן, והוא ויהודה קיסר נפרדו בידידות. שריף חבר לאמרגן אבי גואטה ואיתו הוציא עוד מספר אלבומים החל מ "נולדתי לשיר" ושני אלבומי "הופעה חיה בירדן" חלק א וחלק ב שחלקים נרחבים מהם הוקלטו בעת הופעותו של שריף לפני חוסיין מלך ירדן לכבוד יום מולדתו של המלך.

 

באותה תקופה גילה אבי גואטה זמרת צעירה נוספת – שרית חדד. כאשר שרית חדד התגלתה, שריף כבר היה כוכב גדול והיא הייתה נוהגת לחמם על ידי כמה שירים לפני שהוא היה עולה להופיע. בנוסף הקליטו שניהם שני דואטים: ""לא ראוי לאהבה" ו"שלום חבר" שהוקלט לאחר רצח רבין ב- 1995.

בגיל שמונה עשרה עבר שריף תאונת דרכים קשה בה התרסקה לו הלסת ועפו שיניו. בתקופה זו כבר החל כוכבה של שרית חדד לזהור ואבי גואטה העביר את עיקר תשומת ליבו אליה. שריף לא אהב שינוי זה ולאחר תקופת ההחלמה ותקופה של שבעה חודשים בהם לא עשה דבר, שריף וגואטה נפרדו בטונים צורמים.

במהלך עבודתו הוא התחבר עם מינו בר שהיה שדר ברדיו לב המדינה, והשניים החליטו להמשיך ביחד כאשר מינו בר הוא האמרגן החדש של שריף. בתקופה הזו הוא המשיך בהצלחה הגדולה שלו בהופעות ואף הקליט עוד שלושה אלבומים "חאפלה עם שריף", "לאהוב" – שהכיל דואט עם זהבה בן שנקרא "לאהוב" ו"לאורך הדרך" שכלל דואט עם מרגלית צנעני.

בגיל עשרים ואחד החליט שריף להתחיל ולנהל את ענייניו בעצמו, ובתקופה זו הוציא אלבום נוסף "חאפלה עם שריף ויהודה קיסר".

בגיל 24, בשנת 2003, נקטעה הקריירה של שריף כאשר נקלע לתאונת דרכים נוספת בה נהג ללא רישיון בדרך להופעה. ברכב היו מלבדו גם מספר נגנים וחברו הטוב עמוס מימון. בתאונה נהרג עמוס מימון במקום ושריף נשלח לחמש שנים בכלא. בשנת 2005 הוא השתחרר לאחר שלוש שנים וחזר לניהולו של מינו בר. לאחר אלבום אוסף הוא הוציא אלבום חדש "האושר שלי" ב – 2007 ומאז הוא אוסף חומרים לאלבום נוסף ממנו כבר שוחררו מספר סינגלים, האחרון שבהם הוא "מבולבל".

כיום שריף נשוי לבת כפרו ספאא שגם מנהלת את עסקיו – קו לעיצוב וייצור בגדי גברים, ואת הקריירה המוסיקלית שלו.

הוסף תגובה