תיקון מצלמות – עלות תיקון מול רכישה

תיקון מצלמות דיגיטליות

 

עלות תיקון מול עלות רכישה

אחד האלמנטים המשחקים תפקיד מהותי בתחום הצילום הינו נושא העלות. למרות שהוא אינו יקר יותר מתחומי עיסוק אחרים אשר דורשים ציוד ייעודי, תחום הצילום אינו זול. כעקרון, ככל שהמצלמה הדיגיטלית שברשותכם מקצועית יותר, כך גם מחירה עולה. מצלמות יכולות בשקט להגיע לתחום המחירים החמש-ספרתיים. כאשר מדובר במצלמות זולות ופשוטות, ייתכן שבאמת עדיף לכם פשוט לרכוש מצלמה חדשה, אבל כאשר מדובר במצלמה איכותית, במקרים רבים, פנייה אל מעבדת תיקון מצלמות דיגיטליות יכולה לחסוך לכם כסף רב מאוד.

 

התקוממות נגד תרבות הצריכה

תרבות הצריכה מלמדת אותנו מינקות כי חדש יותר הוא בהכרח טוב יותר, שמח יותר, מצליח יותר וכן הלאה. לכן, ברור שכל צלם מקצועי או כזה המבקש לראות עצמו ככזה, חייב לרכוש את המצלמה הדיגיטלית החדשה ואת הציוד המיוחד הזה או השני. מצד שני, צילום הוא אומנות, ובאומנות כמו באומנות, חשוב מה הצלם עושה ומה בנשמתו. מבחינה זו, זה מה שמבדיל בין צלם ובין מצלמת אבטחה ממש משוכללת.

 

פעם צלמים היו קשורים למצלמות שלהם, כפי שצייר או פסל קשורים לציודם, או כפי שנגן קשור לכלי הנגינה שלו. המרדף אחר המצלמות הדיגיטליות והציוד החדיש ביותר פורטים לפרוטות את העיסוק בתחום והופכים אותו לקר ומנוכר יותר כתוצאה מכך. בסופו של דבר, כמו כל מוצר, גם למצלמות דיגיטליות יש אורך חיי מוצר, ובסופו של דבר אין ברירה אלא להחליפן, אולם מדוע להקדים את המאוחר ולהיכנס להוצאות מיותרות, כשאפשר פשוט לפנות אל מעבדת תיקון מצלמות דיגיטליות?

 

קשר סנטימנטלי והיכרות

ואם כבר מדברים על הקשר שבין הצלם למצלמתו, צילום כמו תחומי אומנות אחרים הוא עיסוק בודד. פעמים רבות הצלם מוצא עצמו לבדו במקומות נידחים ומופלאים בכל רחבי העולם. חברתו היחידה, שותפתו היחידה של הצלם למראות הנגלים לעיניו, היא המצלמה. לכן צלמים רבים קשורים מאוד למצלמה שלהם. אדרבא נכון הדבר מפני שלאחר זמן מסוים של שימוש, מכירים כבר כל כפתור, זיז ובליטה במצלמה, אפילו בלי להסתכל. הפעלתה הופכת לטבע שני. מעבר ממצלמה למצלמה במקרה זה יכולה להיות טראומתית למדי. כמו כן, היא יכולה להשפיע באופן משמעותי על איכות התמונות ועל שביעות רצונו מהן, מכיוון שלוקח זמן עד שלומדים להכיר ולתחבר עם המצלמה החדשה. מסיבה זו, יש צדק והיגיון מעשי בכך שרבים בוחרים בתיקון מצלמות דיגיטליות על פני רכישת מצלמה חדשה.

 

מצלמות קונות לעצמן ציוד

אלמנט חשוב נוסף הוא נושא תאימות הציוד. מצלמה כמעט לעולם אינה באה לבד, ואם היא באה לבד, עד מהירה היא מתחילה לרכוש לעצמה ציוד נלווה: תיק מצלמה, עדשות כאלה ועדשות אחרות, חצובה, כרטיסי זיכרון נוספים, סוללות גיבוי ועוד. מסיבות ברורות, פעמים רבות בוחרות חברות לייצור מצלמות וציוד נלווה לייצר את המוצרים הנלווים כך שיתאימו רק למצלמות שלהם ואף רק לדגם מסוים של מצלמות. לכן, רכישת מצלמה חדשה, פירושה לעתים קרובות, הרבה ציוד מיותר והרבה ציוד שצריך לקנות מחדש. יש להתייחס לכך כאשר מבצעים את החישוב בנוגע לכדאיות, כדי להחליט אם לרכוש מצלמה חדשה או להיעזר בשירותי תיקון מצלמות דיגיטליות.

 

הוסף תגובה