10 עובדות מעניינות על מוסיקה

הכתבה לקוחה מתוך רוקיל – פורטל הרוק של ישראל.

הכתבה הנוכחית תתמקד ב10 עובדות מעניינות שמצאתי בנושא מוזיקה.

1.נתחיל בעובדות. בתואר האלבום הנמכר ביותר אי פעם מחזיק לעת עתה "Thriller" של מייקל ג'קסון – האלבום מחר למעלה מ-50 מיליון עותקים ברחבי העולם. המדינה שבה מכר האלבום הכי הרבה עותקים היא ארה"ב – האלבום נמכר ב27 מיליון עותקים (וקיבל 27 אלבומי פלטינה).

2. הסינגל הנמכר בעולם הוא Candle in the Wind 1997 של אלטון ג'ון, שהוקלט במיוחד בעת מותה של הנסיכה דיאנה. מספר העותקים שנמכרו מהסינגל עומד לעת עתה על 33 מיליון. 

3. הקהל החי הגדול ביותר שנכח בקונצרט רוק בו זמנית מנה לפי האומדן מיליון בני-אדם, בקונצרט Live 8 שנערך ב-2 ביולי 2005 בעשר ערים ברחבי העולם. הקונצרט שבר גם שיא נוסף – ההגרלה הגדולה ביותר שנערכה באמצעות SMS, שכן למעלה מ2 מיליון הודעות נשלחו לשם הגרלת 150 אלף הכרטיסים למופע.

4. להקת U2 היא הלהקה הרווחית ביותר בעולם. בשנת 2005 בלבד הכנסות הלהקה עמדו על 255,022,633 דולר.

5. בתואר הראפר המהיר בעולם נושא בן אדם אלמוני למדי. זהו לא אמינם, גם לא 50 סנט – אלא ריקי בראון. ריקי השמיע 723 הברות ב51.27 שניות, בטראק No Clue ששוחרר ב15 בינואר 2005. נסו לעקוף אותו (:

6. השיר הראשון שהורידו למעלה ממילון אנשים דרך האינטרנט בתשלום הוא Hollaback Girl של גוון סטפאני. ההורדה המיליון התבצעה באוקטובר 2005.

7. בסקר נרחב שערך מגזין המוזיקה החשוב בעולם, הבילבורד, נבחר השיר "like a rolling stone" של Bob Dylan לשיר הטוב ביותר בכל הזמנים.

8. בתואר "ריף הגיטרה" הטוב ביותר על פי אותו מגזין, מחזיק "Stairway To Heaven" המצוין של לד זפלין.
9. בתואר השיר האהוב ביותר עליי כרגע (שמשתנה כמעט מדי יום 🙂 מחזיקים כרגע שני שירים – "November Rain" של גאנז' אנד רוזס וImagine של ג'ון לנון.

10. ג'ון לנון, המוזיקאי המחונן, נרצח ב8 בדצמבר, 1980 בפתח ביתו, גופתו של לנון נשרפה ואפרו פוזר. קרוב מאוד למקום הרצח, סמוך לכניסה לסנטרל פארק בניו יורק, הוקם מעגל משובץ אבנים לזכרו של לנון. מעריצים מניחים שם ובכניסה לבניין פרחים ותמונות במשך כל השנה, אבל ביום הרצח     (8.12) מתאספים במקום כמה מאות שעומדים, שרים את Imagine ומנסים לדמיין את לנון חי.

ג'ון אמור היה לחגוג השנה יום הולדת 67, אולם רציחתו הפתאומית הותירה את עולם המוזיקה בשוק. אף על פי כן יצירותיו השנונות כחבר בביטלס וכיוצר עצמאי הותירו על עולם המוזיקה חותם עצום. השפעות של יצירות המוזיקה של ג'ון יישארו עימנו לשנים רבות.
לכל מי שלא מכיר את היוצר הנפלא הזה, השנה יצא דיסק מחווה ליצירותיו הגדולות בשם "Instant Karma: The Amnesty International Campaign to Save Darfur". בפרוייקט לקחו חלק מיטב האמנים העכשוויים: Green Day, אבריל לאבין, U2, REM ועוד. האמנים חידשו את יצירותיו הגדולות של ג'ון. מומלץ ביותר.

הוסף תגובה