4 טיפים לשמירת הפרטיות באנדרואיד לוליפופ

כל שנה כמות האיומים למערכת ההפעלה אנדרואיד עולה במאות אחוזים. לשמחתנו גוגל הבחינה בכך ודאגה לחזק את האבטחה של הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה שלה עם שלל פיצ'רים שמטרתם שמירה על הפרטיות והאבטחה שלכם. הנה כמה מהפיצ'רים השימושיים והטובים יותר:

 

1. התחברות אורח

 

אם אתם חולקים את מכשיר האנדרואיד שלכם עם מישהו אחר באופן קבוע, תוכלו ליצור לו פרופיל "אורח". כך, לא תהיה לו גישה לחשבונות המדיה החברתית, האימייל או מידע אישי אחר הנמצא על המכשיר שלכם.

 

כדי להגדיר פרופיל אורח כנסו ל"משתמשים" בטאב הכללי של הגדרות המכשיר שלכם. לאחר מכן תוכלו לבחור ב"אורח" או ליצור פרופיל חדש אותו תוכלו להתאים אישית למי שישתמש במכשיר. כדי לחזור למשתמש הראשי יהיה צורך להזין את הסיסמה שלכם, כך שאין חשש שהאורח יוכל פשוט לעבור לפרופיל שלכם ולהתחיל לחטט שם בתיקיות או באפליקציות השונות.

 

2. קביעת מסך

 

אם אתם בסך הכל מעבירים את המכשיר שלכם למישהו אחר לזמן קצר, כמו למשל כדי לעשות שיחה, סביר להניח שלא תתחילו להתעסק ביצירה של פרופיל אורח. במקרה כזה אתם יכולים "לנעוץ" את המסך או האפליקציה שבה האדם האחר ישתמש מבלי לחשוש שהוא יוכל לעבור למסך אחר.

 

כדי להשתמש באופציית קביעת המסך (באנגלית Screen Pinning) אתם צרכים להיכנס להגדרות האבטחה של המכשיר ולהפעיל את האופציה כך:

 

 

לאחר מכן, אם תרצו להשאיל למישהו את המכשיר שלכם, תוכלו להקיש על אייקון הנעץ והאדם לו אתם משאילים את המכשיר יוכל להשתמש באפליקציה הנעוצה בלבד.

 

 

3. נעילה חכמה

 

נעילה של המכשיר באמצעות קוד או צורה היא מומלצת ביותר, אך רוב המשתמשים אינם משתמשים בה כיוון שזה מסרבל את הגישה ומעכב אותנו מביצוע פעולות במכשיר. כדי להתגבר על המכשול הזה יצרה גוגל את הנעילה החכמה המאפשרת לכם לבטל את נעילת המכשיר בכמה דרכים.

 

מנגנון הקרבה – כאשר המכשיר שלכם מזהה שהוא קרוב למכשיר אחר, אותו הגדרתם כבטוח, הוא ינטרל את הנעילה. מנגנון זה עובד באמצעות ה Bluetooth או NFC (שבב בסמארטפונים המאפשר ביצוע פעולות על ידי קירבה למכשיר אחר). לדוגמה – תוכלו להגדיר שמערכת הסטריאו באוטו שלכם היא מכשיר בטוח וכל פעם שתיכנסו לאוטו, המכשיר שלכם יזהה את הסטריאו ויבטל את הנעילה.

 

זיהוי מיקום – תוכלו להגדיר את הבית שלכם לדוגמה כמקום בטוח, וכשהמכשיר יזהה שאתם בבית, באמצעות ה GPS, הנעילה תבוטל.

 

זיהוי פנים – ניתן גם להגדיר זיהוי פנים במכשיר, כך שנעילת המכשיר תתבטל על ידי סריקת הפנים שלכם באמצעות המצלמה הקדמית של המכשיר.

 

4. הסתירו התראות

 

ייתכן שלא תרצו שהתראות מאפליקציות מסוימות יופיעו על מסך הבית הנעול. בלוליפופ אתם יכולים להגדיר אילו אפליקציות יכולות להציג התראות במסך הנעילה על ידי כניסה להגדרות ההתראות תחת הטאב "צליל" בתפריט ההגדרות הראשי. אתם יכולים גם לבטל את כל ההתראות אם אתם רוצים.

 

הוסף תגובה