5 טעויות נפוצות המתרחשות בבתי חולים

5 טעויות נפוצות המתרחשות בבתי חולים

כאשר אתם מבקרים בבית החולים, אתם מצפים לטיפול נאות, לא לטעויות רפואיות גדולות שעלולות לעלות לכם בחייכם. למרבה הצער, טעויות בבית החולים קורות על בסיס קבוע ויכולות לגרום למחלות קשות, פצעים או אפילו מוות. בתי חולים הם בדרך כלל סביבות עמוסות ביותר, ולמרות התקנות הרפואיות והפרוטוקול הסטנדרטי, טעויות אכן קורות. בין אם האחות נותנת לכם מינון שגוי של תרופא או שהרופא יבצע אבחנה שגויה, אתם עלולים למצוא את עצמכם מתמודדים עם בעיה מורכבת בגלל שגיאות או רשלנות רפואית של בית החולים.

על מנת להגן על עצמך מפני טיפול לא נכון בבית החולים, או לגלות אם יש לך מקרה של רשלנות רפואית, וודא שאתה יודע אילו סוגי טעויות מתרחשים בבתי החולים.
חלק מהסוגים הנפוצים ביותר של טעויות בבית החולים כוללים:

אבחון לא נכון

אם רופא יבצע אבחנה שגויה בגלל שהוא או היא לא הצליחו לזהות את כל הסימפטומים של המטופל, החולה יכול להיות מטופל במחלה הלא נכונה. בעוד שהמטופל מקבל טיפול בגין הפציעה או מחלה שגויה, הדבר עלול לגרום לעיכוב בטיפול הראוי, שעלול להזיק ולסכן את בריאותו. כמו כן, אם רופא מעכב את האבחנה או לא מצליח לבצע אבחנה, הדבר עלול לגרום לעיכוב לא תקין ואף מסוכן בטיפול.

שגיאות תרופתיות

רישום ומתן תרופות הוא אחריות כבדה, ואם רופא, אחות, רוקח או איש מקצוע רפואי אחר עושים שגיאה, התוצאות עלולות להיות מזיקות ביותר. רופאים עלולים שלא להבחין בסימני התמכרות ויכולים לרשום נינון יתר של אופיואידים, מה שיוביל את החולים בדרך מסוכנת להתמכרות. לחלופין, רוקחים עשויים לספק לחולים את התרופה הלא נכונה, אחיות יכולות לתת מינונים שגויים, וכן הלאה.

טעויות ניתוחיות

למרות שטעויות ניתוחיות נדירות יחסית, הן עלולות להזיק מאוד כשהן מתרחשות. לא מצפים מהרופאים להיות מושלמים, אבל כן מצפים מהם לתת אותו טיפול שרופא אחר בעל אותה הכשרה היה מספק בנסיבות העניין. רופא שמתרשל עלול לפגוע באיבר קרוב בטעות, להשאיר מכשיר בגוף לאחר הניתוח, או להחמיץ שלבים מכריעים בניתוח. לחילופין, בית החולים עלול לטעות, ולגרום למישהו לעבור ניתוח שגוי או ניתוח באזור הלא נכון בגוף. במקרים מסוימים, הטעות עשויה להיות קשורה לכלים כירורגיים שניקו שלא כהלכה.

רשלנות במתן תגובה בזמן הנדרש לכך

במצבי חירום, חולים זקוקים לרוב לטיפול רפואי מהיר ומיידי על מנת לשרוד. אם רופא נכשל במתן טיפול בזמן, או אם הוא מגיב בצורה שגויה, המטופל עלול לסבול יותר מהנדרש, או הפציעות שלו עלולות להיות קטלניות.

שגיאות הרדמה

חלק מהסוגים הנפוצים ביותר של טעויות רפואיות קשורות לטעויות בהרדמה. הרדמה משמשת כדי לשמור על שינה במהלך הניתוח, אך אם היא ניתנת בצורה שגויה, היא עלולה לגרום למגוון בעיות. אם מטופל אלרגי לתרופה, הוא או היא עלולים לסבול מתגובה רצינית, שעלולה להחמיר אם הרופא המרדים לא יגיב במהירות על ידי הפסקת ההרדמה. כמו כן, אם המטופל מקבל מעט מדי הרדמה, הוא עלול להתעורר במהלך הניתוח, או שהוא יכול להרגיש את הניתוח למרות שהוא נראה ישן. יותר מדי הרדמה, לעומת זאת, עלולה לגרום לנזק מוחי חמור או עלולה להיות קטלנית.

אם אתם או אדם הקרוב אליכם נפגע עקב רשלנות או טעויות של הצוות הרפואי, וודאו שאתה נוקטים בפעולה מיידית כדי להילחם על הפיצוי המגיע לכם. פנו לעורך דין לרשלנות רפואית כדי שהוא יבדוק האם מגיע לכם פיצוי ויחתור בכל הכוח להשיגו.

הוסף תגובה