7 תינוקות לצילום תינוקות שייגרמו לכולם לראות שהתינוק שלכם הוא אכן הכי חמוד בעולם!

7 טיפים לצילום תינוקות שייגרמו לכולם לראות שהתינוק שלכם הוא אכן הכי חמוד בעולם !

 

1) צילום מגובה העיניים –

צילום תמונות של תינוקכם מגובה העיניים שלהם, ימחיש את נקודת המבט של תינוקכם, בשונה מנקודת המבט של מבוגרים. כמו כן,טכניקה זו תציל את תינוקכם מהתכווצות שרירים בצוואר מרוב הסתכלויות עליכם למעלה !

2) לכולנו יש צדדים טובים –

האם מצאתם את עצמכם לפחות פעם אחת מצטרפים לצילום קבוצתי? ולפתע אתם מטים את ראשכם למעלה על מנת להעלים את הסנטר הכפולה?! אולי אנו עושים זאת מכיוון שאנו לא בוטחים בצלם שיצלם אותנו מהזווית הטובה שלנו, אז אנו מנסים לתקן זאת בעצמנו. תינוקות צריכים לבטוח בנו שנצלם את הצדדים הטובים שלהם (האם אתה יכול לצלם את תינוקך אומר:"הו,בבקשה,הזווית הזו לא כ"כ טובה,כל מה שאתם רואים זה רק את כיסוי העריסה שלי!")

תצלמו את תינוקכם מזוויות שונות,ואל תפסיקו גם אם תחשבו שכבר צילמתם תמונה אחת טובה. אם התינוק עדיין נמצא באותה תנוחה, תמשיכו לצלם!

3) זמן לצילומי תקריב –

לצלם את תינוקכם בצילומי תקריב "יתפוס" יותר פרטים ורגשות וישיג תוצאות מרשימות ביותר. אל תקחו תמונות תקריב רק של הפנים בלבד, תנסו לצלם גם את כפות הרגליים ואת ידיהם העדינות.

4) אור טבעי –

אור יכול לגרום לתמונה להצליח או שלא. האור הטוב ביותר הוא האור הטבעי, והאור הטבעי הטוב ביותר מגיע מיד אחרי הזריחה או לפני השקיעה.במידה והצילומים מתבצעים במהלך היום בחוץ, יש להניח את התינוק במקום מוצל תחת עץ או מטרייה.ואם הצילום מתבצע בתוך הבית, יש לנסות לצלם ליד חלון על מנת להשתמש באור מבחוץ. יש לשים לב שהאור לא יגיע מאחורי התינוק מכיוון שהתוצאה שתתקבל תהיה של צללית. הדרך הטובה ביותר ללמוד היא ע"י נסיונות !

5) רקע –

נסו להימנע מרקע מבולגן. במידה ויש יותר מדי הפרעות בתמונה, תשומת לב הצופה תופנה מהתינוק. חוץ מזה, אתם לא באמת רוצים שאנשים ייראו את הטפטים שלכם משנות ה 70, למרות שאתם מתכוונים להחליף אותם כבר שני עשורים…

 

6)צבעוני/שחור-לבן

בין אם אתם יכולים להודות בכך ובין אם לא, התינוקות שלנו לא תמיד נראים כמו התינוק של "גרבר". יש להם חצ'קונים של תינוקות,נזלת, הם שורטים את פניהם העדינות. צילום תמונות בצבע, ללא ספק, יתפוס את הכל.

צילום בשחור/לבן לעומת זאת, נוטה לרכך את התמונה ומעלים כמה מן ה"רעשים". מצאתי שצילום בשחור/לבן יכול לספר סיפור שונה !

7) אל תשכחו אתכם –

תחשבו 20 שנה אחורה.אני בטוחה שכולנו נהנים להסתכל בתמונות שלנו שהיינו תינוקות בעצמנו, אבל כמבוגרים יש לתמונות האלה ערך סנטימנטלי אם הם כוללים את בני המשפחה וחברים קרובים. אני בטוחה שזה קל להתחמק כל פעם שאנו רואים מישהו עם מצלמה ("השיער שלי מבולגן", ""התמונות עושות אותי שמנה", "אני לבוש כמו בטלן") . כאשר התינוק שלכם יגדל אני בטוחה שהוא מאוד יעריך לראות את עצמו בתמונות מוקף באנשים אהובים ולא רק את עצמו.

תורגם ממאמרה של Rhonda Callow

WWW.BASHEVKIN.CO.IL

הוסף תגובה