8 מ"מ, 16 מ"מ, Hd – מה הקשר?

פורמט ה-HD הרים את סטנדרט הוידאו והתמונות לאיכות גבוהה מאוד. עם זאת, אנשים רבים עדיין מתבלבלים ולא בדיוק יודעים מה המושג HD אומר. אז קודם כל, על מנת לפשט את המושג, High Definition – HD, אומר בעצם שחדות התמונה(והקול) תהיה גבוהה מאוד, בערך פי שניים מהאיכות הסטנדרטית. הווה אומר שתוכלו לראות פרטים קטנים מאוד בצורה ברורה מאוד. (כמו למשל כיתוב על חולצה, פצעים על הפנים וכד').

כידוע, סרטי ה-8 מ"מ וה-16 מ"מ הישנים צולמו במסרטות אנאלוגיות ולא דיגיטליות. לכן, ראשית יש להשלים את הפער בין האנאלוג לדיגיטל (ראו מאמר קודם). תהליך זה הוא למעשה ההמרה מפורמט אנאלוגי לפורמט דיגיטלי והוא החשוב ביותר. בדיוק כאן נכנס לתמונה עניין ה-HD. במקרה הזה, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר (ונאמנות למקור), חשוב מאוד איך עושים את זה. כלומר שימוש בציוד מתקדם וטכנולוגיית HD בהחלט יעביר טוב יותר את הסרטים הישנים לעומת ציוד סטנדרטי, ואף ישפר את איכות התמונה, הצבע והקול.  כפי שציינתי, תכונה חשובה של פורמט ה-HD היא לקלוט הרבה פרטים. במרכז להמרות אודיו וידאו  משתמשים בציוד הכי חדיש בתחום טכנולוגיית ה-HD על מנת 'להוציא' מהסרטים הישנים את הפרטים הקטנים ביותר והתוצאות הטובות ביותר. חשוב לציין שאת ה-DVD המוגמר ניתן לראות בכל נגן DVD או מחשב. אין צורך בציוד תואם ל-HD אך האיכות הגבוהה של ה-HD נשמרת.

הרבה סרטי 8 מ"מ ו-16 מ"מ צולמו באיכות טובה, אך בעקבות שימוש ושימור לא נכון של הסלילים איכותם ירדה וממשיכה לרדת עם השנים. כאשר כבר מחליטים להעביר אותם לפורמט דיגיטלי – DVD, או לקבצי מחשב, רצוי לעשות זאת בצורה הטובה והאיכותית ביותר. טכנולוגיית ה-HD עונה על הצרכים המיוחדים של הסלילים הישנים.

לסיכום, אפשר וצריך להתקדם עם הטכנולוגיה ולשלב אותה בעבודה עם חומרים ישנים, ולנצל את הכלים שהיא נותנת על מנת לשפר את חווית הצפייה גם בסרטים ישנים של 8 מ"מ או 16 מ"מ.

הוסף תגובה