Coaching לירידה במשקל? אז זהו, שיש כזה דבר ואין מדובר באימון לכושר גופני. אלא להתייחסות אישית למתאמנת או למתאמן, על מערכת האמונות והידיעות שלו

 

Coaching לירידה במשקל? אז זהו, שיש כזה דבר ואין מדובר באימון לכושר גופני. אלא להתייחסות אישית למתאמנת או למתאמן, על מערכת האמונות והידיעות המרכיבות את התייחסותם לכל נושא ה"אוכל". החל מן ההיבט הצרכני שאני כמאמנת אישית מייחסת לו חשיבות עליונה וראשית וממשיך בתוכנית אימון ספציפית ומיוחדת המיועדת אך ורק לו או לה. אני מקדישה למתאמנים שלי זמן יקר. וכן זה יקר אבל כדאי! בחשבון ארוך עם החיים ופריצת הדרך המושגת מסתבר כי אין זה יקר כלל. 

לג'ונגל חוקים משלו 

כמי שפעלה בשוק בניית המותגים בענף הפרסום למעלה מעשור שנים, ידועה לי היטב עוצמתה של המדיה על תהליך הרכישה שלנו כחלק מיצירת "נחשקות" למוצרים אשר לא בהכרח אנו זקוקים להם. תעשיית בניית המותגים והצפתם מול עינינו במדפי הסופר או המרכול כמוה כהתקפה צבאית מאסיבית מתוכננת היטב על המודע שלנו וכמובן גם על תת המודע שלנו. כשנבין, כי אנחנו תמיד המזון של מישהו חזק מאתנו, כן אנחנו. את אתה ואני! הדרך לצרכנות נבונה תוביל אותנו לסינון קפדני של "סל הקניות שלנו" שהוא ככולו למעשה נכנס לגופנו ונהפוך למנהל טוב יותר של חיינו לפחות בתחום שמירה על משקל גופנו.

כמספר השערות על הראש שלנו, כך מספר הדיאטות המוצעות בשוק. אחרי הכל "מחלת ההשמנה" מגלגלת תעשייה של מליארדים (הכל מתחיל בארנק). בעולם קפיטליסטי-קיצוני כשלנו הקטל נעשה ומוגש לנו האנשים הפשוטים בעורמה רבה, משל ושנינה ובלבד ש"נרוץ" לצרוך למשל: סוכר… בדמותה של גלידה טעימה והרסנית. תחום הפרסום ובניית המותגים הינו מהמתוחכמים והמתקדמים ביותר והוא זה שמגדיר העידן שלנו כ"עידן השיווק". בהמשך אביא כאן מאמר לדוגמא המסביר את העניין הזה ולאחריו על תפקיד המאמן ותרומתו האישית לך ועל סוד הצלחת האימון האישי.

בדומה לנעשה בארץ (ביחס ובהבדל הדמוגרפי כמובן) כך בארצות-הברית פועלות כ 300,000 מסעדות מזון מהיר. המזון המהיר הפך לחלק מסגנון החיים האמריקאי, למרות קולם של תזונאים המזהירים מהנזקים שבצריכה מוגברת של מזון מהיר, משום שהוא עשיר בנתרן, בשומן ובכולסטרול, ומשם שערכו הקלורי גבוה מאוד. "ביג מק" של מקדונלד'ס עם צ'יפס ובקבוק קולה קטן, למשל, מכילים 1,280 קלוריות. מדי שנה, מתים כ 300,000 אמריקאים ממחלות הקשורות בהשמנה, ותוך מספר שנים, צופים המומחים, יותר אמריקאים ימותו מנזקי השמנה מדי שנה מאשר מנזקי עישון. 60% מהמבוגרים ו-13% מהילדים ובני-הנוער בארצות-הברית סובלים מעודף משקל קיצוני. ההון הציבורי שהושקע בשנת 2000 כדי לטפל בתוצאות ההשמנה עומד על 117 מיליארד דולר, פי עשרה מהסיוע ששולחת ארצות-הברית למדינות רעבות.

*************************************************************************

אז אחרי שהבנו כי מאחורי כל מותג מזון משמין והורג(!) ולאור הצפת השוק במותגים "סקסיים" וחינניים המושקעים על ידי איילי הפרסום, קיים חשבון בנק של אדם פרטי, אשר נהנה מהחולשות השלנו. 

כאן אתן כמה טיפים שליקטתי עבורכם. כולל על תפקידו של המאמן האישי
אדבר אך ורק בשם עצמי ואציין את האני מאמין שלי בנקודות:

1. מי שאינו מוכן להתגייס או מי שאינה חשה צורך להתגייס למען עצמה לצורך שינוי סגנון חיים והמשקל העודף אינו בראש מעיינה אין לו או לה מה לחפש ב coaching .

2. המשקל העודף ברמותיו השונות ואני מתייחסת לאנשים שה BMI שלהם גבוה ונחשבים לשמנים ודוחפים את הראש בחול ונשענים על "שמן זה יפה" שמנה זה סקסי" – אינם נמנים על מתאמניי או לקוחותיי. אני בוחרת לאמן אנשים חכמים, שהגיעו לשלב בו הם מודעים לבעיה שלהם ומבקשים עזרה בכל מאודם.

3. המאמנת האישית כשמה כן היא, לוקחת אותך אישית, האימון נעשה בפגישות אישיות, תמיכה באינטרנט, בטלפון וביחד בונים את ספר התפריטים וההרגלים. המתאים אך ורק לך!

4. גוף שמן הוא רק סימפטום של הבעיה, אנשים אוכלים באופן לא מאוזן מסיבות מגוונות, בעיקר נטועות "שם" סיבות מנטליות מגוונות. הכשרון של המאמנת האישית בשילוב המוטיבציה והפתיחות של המאמן בכוחם לפרום בהצלחה אמונות וותיקות ולהציב במקומן דרכים מעשיות להגיע אל המטרה.

5. דימוי עצמי "מורכב" מוסתר בכישרון רב אצל הרבה אנשים מוצלחים ומצליחים הרבה פעמים ברור כי "בעיית המשקל" היא הופעה של משהו פנימי יותר המבטא קונפליקט מתמשך בתחום האישי, הבינאישי או החברתי.

6. כמאמנת אישית אין בי יומרה של מטפלת פסיכותרפויטית ולא של דיאטנית. אם כי אני ממליצה בחום לפנות לרופא ודיאטנית ולו על מנת לקבל מסגרת רפואית שתכוון את המתאמן במדוייק לעבר התפריט המיועד לו. אני משתמשת בניסיון שלי בחיים, בידע הכללי הנרחב שלי בתחומים שונים ובעיקר בלב שלי. כשאני מקבלת גבר או אישה או זוג לאימון אני מפנימה אותם לחיי בדיסקרטיות גמורה ובהתמסרות טוטאלית. המטרה שלכם הופכת למטרה שלי!

7. באימון, עולות אף דמעות מצד המתאמן או המתאמנת, שכן שיחות העומק אשר לעיתים בוששות לבוא מביאות איתן את ה"כסא" עליו יושבות תפיסות "עקומות" של האדם את עצמו". חוסר האמונה בעצמי צף ועולה, כמו גם חוויות חזקות ושליליות עליהן יושבת האמונה המוטעית "אני לעולם לא אהיה אטרקטיבי" או "אני לא ראויה למצוא בן זוג שיאהב אותי".

8. מניסיוני, אנשים שגרים בבית בחיק המשפחה הגרעינית והאוהבת נוטים להיות מושפעים מהרגלי האכילה שלהם מהסביבה הקרובה באופן בלתי מבוקר. קשה להם שבעתיים להיפטר מהרגלים יישנים שאינם מועילים ובתוך כך גם מדימוי עצמי נמוך הבא לידי ביטוי במשקל עודף. הקרובים, גם אם לא במודע לא תמיד עוזרים או מפרגנים ולעיתים אף בדרך שאנו אכן זקוקים לה.

אני יכולה להמשיך ולכתוב כאן על דוגמאות ועל דפוסים שראיתי אשר חוזרים ונשנים מאדם לאדם על אף השוני הקיים בינינו ועל אף שלכל אחד ואחת יש את "הפינות" המתקילות שהן מאוד אישיות..אך אעצור כאן, שכן ארוחת ערב עם חומוס ביתי, רוסטביף וסלט ירקות מחכים לי בשולחן וכמובן גם יין מעולה.

אני תקווה שהמאמר הזה תרם לך ולו במעט לרצות לעשות את הצעד הראשון בדרך אל האושר ואל שביעות הרצון שלך מעצמך, שלכן ושלכם.

הוסף תגובה