אודות הזמר – זוהר ארגוב(מאמר ראשון)

זוהר ארגוב (עורקבי) (16 ביולי 1955 – 6 בנובמבר 1987). היה לדעת רבים, גדול הזמרים הים תיכוניים של ישראל ואף זכה לכינוי: "המלך". נולד בראשון לציון, בכור ל-9 אחים במשפחה ענייה, בשיכון המזרח בעיר. כבר מילדותו בלט בכישרון הזמרה שלו ולמד פיתוח קול אצל הזמרת אהובה עוזרי.
בגיל 13 הפסיק את לימודיו. ובגיל 15 הכיר את ברכה וכעבור שנתיים נישא לה.
בנו גילי ארגוב נולד כעבור שנה. במהלך נישואיהם, תוך כדי שהוא עובד כטייח, הוציא בגיל 22 תקליטון ובו שני שירים, "כל יום שעובר" ו"ילדה חיכיתי שנים" שכתב והלחין משה נגר. לאחר הוצאת התקליט הוחלט על שינוי שם המשפחה משום שהשניים סברו שארגוב הוא שם יותר מסחרי מעורקבי. 
כעבור שנה הורשע ארגוב בניסיון אונס, בעקבותיו ישב שנה בכלא. הזוג נפרד והתגרש בתקופה זו. 
ב-1979 בגיל 24, עם שחרורו מהכלא, החליט ארגוב לעסוק במוזיקה כעיסוק עיקרי. הוא החל עובד כנהגו של הזמר ג'קי מקייטן וכמו כן, הופיע במועדונים ובאירועים משפחתיים וזכה להצלחה רבה. יהודה קיסר,הגיטריסט של ג'קי מקייטן שהתרשם מאוד מקולו של ארגוב,החליט להפיק את אלבומו הראשון, "אלינור". למרות שההקלטה נעשתה על טייפְּ פשוט, הצליח האלבום מאוד ותוך זמן קצר הפך ארגוב למבצע המבוקש בהופעות חיות בכל הארץ.
ב-1981 יצא אלבומו השני "היו זמנים" אשר כלל גרסאות כיסוי לשירים ישנים. אלבום זה,הופק במקצועיות רבה ובאיכות רבה יותר מקודמו והצלחתו הייתה אדירה. 
ב-1982 הצליח המפיק מאיר ראובני להכניס את ארגוב, בן טיפוחיו, למצעד הזמר המזרחי עם השיר "הפרח בגני" (שיועד תחילה לשימי תבורי). את השיר כתב אביהו מדינה ועיבד ננסי ברנדס. השיר זכה במקום הראשון בהפרש ניכר וסלל את דרכו של ארגוב לצמרת המוזיקה המזרחית. באותה שנה יצא האלבום "נכון להיום" שהכיל בין היתר, את השירים: "הפרח בגני", "בדד", "נכון להיום", "כבר עברו השנים", "עוד דקה את נעלמת" שזכה לפופולאריות הרבה גם מעבר לקהל המצומצם ששמע מוזיקה מזרחית עד אז והאלבום סלל דרך עבור המוזיקה המזרחית. האלבום שבר שיאי מכירות והוגדר מהר מאוד כאלבום פלטינה וייתכן שעבר במכירות את ה-250 אלף עותקים. בשנת 2008 נבחר האלבום כאלבום החשוב במוזיקה הישראלית של שנות ה-80 בסיכום 60 שנה למדינת ישראל בעיתון ידיעות אחרונות.
עד כאן החלק הראשון אודות הזמר – זוהר ארגוב.
עד כאן. בשבוע הבא אפרסם,כאמור, אתהמאמר השני והמסכם אודותיו.

הוסף תגובה