איך מנצחים אתגרים?

לכולנו יש רעיונות שברצוננו להוציא לפועל אבל, עצם עשיית הפעולה מקפיאה אותנו, מפחידה אותנו.

פעולות שאנחנו רק חושבים עליהם אנחנו ישר חשים פחד ועושים כל דבר אפשרי העיקר לא ללכת ראש בראש מול אותו אתגר. אנחנו נלך בהיקפים ונדחה בכל תירוץ אפשרי את ביצוע הפעולה.

אבל דבר אחד ברור: לא נוכל להתעלם ולהעלים את החשש והפחד שלנו ויותר מזה אלו פעולות שבתוך תוכנו אנחנו יודעים תקדם אותנו, אנחנו יודעים שאם לא נסתכל לאתגר בעיניים ונפעל- נישאר במקום. המחיר של הישארות במקום כל הזמן צף לנו בראש ובכל זאת- לא מבצעים את הפעולה.

אנחנו נשארים עם המחשבות של "שוב פספסתי את ההזדמנות" והקול הקטן שבראש שלנו מתחיל להיות יותר חזק מרגע לרגע: "פחדןית תעשהי את זה!" וככל שהקול הקטן משתלט אנחנו מקבלים יותר ויותר הוכחות ותירוצים למה לא לבצע את זה. אנחנו (שוב) קופאים במקום למרות שאנחנו מודעים לכך, שביצוע הפעולה תוביל להתקדמות משמעותית בחיים שלנו ובתחושת ה"אני יכול!" שלנו אנחנו (שוב) דוחים את האתגר, (שוב) מוותרים על הרעיון בגלל חשש- פחד.

 

אז מה ניתן לעשות בכדי להתגבר על האתגר- על אותו חשש שמשתק אותנו?

לשרוף את הספינות בלי אפשרות לסגת לאחור:

לפני שנים רבות פיקד מצביא דגול על צבא לא גדול בשיאה של מלחמה קשה ועקובה מדם. צבאו הפליג לקרב בשטחה של מדינת האויב בכדי להביסו. זו הייתה משימת התאבדות! מכיוון, שלצבא האויב הייתה מצבת לוחמים הגדולה בכמעט פי 3 משל המפקד שלנו.

שניות ספורות לאחר שהגיעו לחוף הוריד המצביא פקודה:"שרפו את כל הספינות" ולאחר מכן צעק בקול:"אתם רואים- הספינות שלנו עולות באש, אין לנו לאן לחזור. זה משאיר לנו רק ברירה אחת-ננצח בקרב או שנמות".

ברגע ששרפו הלוחמים את ספינותיהם לא היה להם לאן לחזור- הם לא יכלו לסגת. אף לוחם לא ברח! הם עמדו איתנים לנוכח האתגר- הם ידעו שאין אופציה אחרת מלבד ניצחון למרות צבאם הקטן. ונחשו מה? הם ניצחו בקרב! בגדול!

ברגע שאתם מתקשים בהוצאה של רעיון לפועל-חוששים לעמוד פנים אל פנים אל מול אותו פחד שמשתק אתכם ומונע מכם התקדמות, תעשו בדיוק מה שהמפקד הדגול עשה: שרף כל אופציה של הישארות במקום,השאיר לצבאו רק אופציה אחת: התקדמות! הוא שרף את ספינותיו ויחד איתן נשרפו כל האופציות לא הייתה אפשרות אחרת- הוא הסתער בשדה הקרב וניצח!

לכולנו יש אתגרים בתחומים דומים או שונים למשל: קריירה, כסף, זוגיות, משפחה, חברתי ועוד.

לכולנו יש בחיים תחום שבו אנחנו מרגישים "תקועים" למרות שעלו מספר רעיונות כיצד לפתור זאת, לא נקטנו פעולה- חששנו וזה דבר טבעי לחלוטין.

לא משנה באיזה לנוכח איזה אתגר ובאיזה תחום.ברגע שעולה לכם הרעיון שאתם מרגישים ש"זה זה!" בתוככם- זה הדבר הנכון זה מה שאתם רוצים! שרפו את הספינות-בצעו פעולה שלא תאפשר לכם לסגת או לדחות את הרעיון. זהו כלי מצוין שעובד תמיד! אולי תצטרכו לבצע שיחת טלפון, לדבר עם מישהו, להירשם לקורססדנא, לנקוט עמדה מול הבוס, בןבת הזוג או מול המשפחה.

הרעיון הוא פשוט, ישים באופן מידי ותמידי! בצעו פעולה מיידית שלא תאפשר לכם אופציה אחרת מלבד התקדמות, אין דבר כזה נסיגה או דחייה. גם אם:"אין לכם כוח", זה "לא ניראה לכם אפשרי" ועוד מהאוסף האמונות של כל אחד ואחת לעצמו. שרפו את הספינות ונצחו בקרב! ממש כמו המפקד שלנו.

נ.ב: אם שאלת את עצמך במהלך המאמר מהו הקול הקטן שדיברתי עליו, זהו בדיוק הקול הקטן שבראש שלך.

 

מאחלים לכם הגשמה והצלחה.

הוסף תגובה