אימון אישי – תועלות

אימון אישי – להשקיע בדברים החשובים באמת

מדוע אימון אישי ? תשאלו. כי כולנו משקיעים כל הזמן. אנחנו משקיעים מאמץ במירוץ להתקדם בחיים, בלמצוא עבודה טובה יותר שתיתן לנו יותר מעמד, אחריות וכסף. אנחנו משקיעים כסף בבגדים חדשים, בטלוויזיה גדולה, במכונית מהירה. אנחנו משקיעים זמן ואנרגיה, במשפחה וחברים שצריכים את עזרתנו. על פני השטח רבים מהאנשים מאושרים בחייהם, אבל אם אכן זהו המצב – מדוע אנשים כה רבים הולכים לישון מדי לילה תשושים, עם קמטי דאגה על מצחם, ומאחוריו מתרוצצות דאגות על מה יהיה ומה צריך לעשות מחר. האמת העצובה היא שאנשים רבים פשוט לא מאושרים בחייהם… הם לא מגשימים את עצמם או פותרים את הבעיות המטרידות אותם. הם לא משקיעים בדבר החשוב ביותר שהם צריכים להשקיע בו – בעצמם. אולי יהיה מוזר לשמוע, אבל אנשים רבים פשוט לא יודעים איך להשקיע בעצמם. במצבים שכאלו, אימון אישי עשוי להיות העזרה אותה הם צריכים. 

מהו אימון אישי ?

אימון אישי הוא סט מפגשים בין מאמן למתאמן, אשר מטרתו לסייע למתאמן להתגבר על קשיים ומכשולים העומדים בינו לבין אושרו. בניגוד לטיפול פסיכולוגי אשר מתמקד בבעיות שבנפש, אימון אישי נוגע בכל תחומי החיים, חיצוניים כפנימיים – עניינים שבלב וברגש, התגברות על מגבלות גופניות, בניית דימוי עצמי, התקדמות בחיים, עזרה במציאת עבודה או התאוששות כלכלית. בתום תהליך של Coaching שהתנהל כהלכה המאומן יאמין בעצמו ובפוטנציאל הטמון בו וימצא את הכוח הדרוש להתמודד עם הקשיים והמכשולים שבחייו. תודות לתהליך של Coaching, אלפי אנשים כיום מצאו את יעודם בחיים, כמו גם את הכוח והיכולת לנסות להגשים יעוד זה. יש לציין כי קיימות תוכניות Coaching המיועדות גם לארגונים ולעסקים אשר חשים שאינם משגשגים או כאלו אשר מעוניינים להצליח עוד יותר. 

אימון אישי – מיהו מאמן אישי?

אימון אישי  מתבסס על ההנחה כי המאומן הוא האדם היחיד אשר בידיו הכוח לשנות את חייו לטובה. מאמן אישי הוא רק האדם אשר מסייע למאומן למצוא את הכוחות והחוכמה הפנימית הדרושים לשם הוצאת שינויים חיוביים אלו מן הכוח אל הפועל. מאמן אישי מוצלח הוא אדם אשר עבר קורס אימון וצבר חוכמה וניסיון בחייו אותם הוא חולק עם אחרים – הזקוקים לו. הוא מבין את עולמו של המאומן ואת המכשולים העומדים בפניו, ויכול לסייע למאומן להגיע למקומות חדשים בתוך עצמו מהם הוא יוכל לפתור את בעיותיו ולהיות שלם עם עצמו. לעיתים יהיה מאמן אישי 'רך' ויציע בעדינות הצעות אך לעיתים ישמש מאמן אישי  בתפקיד נוקשה ומחמיר וידרוש מהמאומן לפעול באופן מיידי. גישה זו מספקת למאומן את האמפתיה והאוזן הקשבת לה הוא עשוי להזדקק, ובה בעת את המוטיבציה והכוח המניע אשר לעיתים נחוצים על מנת להניע אדם לבצע פעולה קשה או מפחידה, שכן – כמו שכל מאמן אישי יודע –  אימון אישי עשוי להביא מאומן להתמודד עם מכשולים שכאלו.

הוסף תגובה