ביטוח אלמנטרי

מהו ביטוח אלמנטרי?

ביטוח אלמנטרי מוכר גם בשם ביטוח כללי, והוא מייצג כל ביטוח שאינו ביטוח חיים, ביטוח משכנתא או ביטוח ימי ואווירי. ביטוח אלמנטרי מוצע לעובדיו על ידי כל ארגון ועסק כחלק מההסדרים הפיננסיים שלו, אך ניתן להצטרף אל ביטוח אלמנטרי גם כלקוח פרטי. ברוב המקרים, ביטוח אלמנטרי נחתם לתקופה של שנה, אך ישנם מקרים בהם הביטוח האלמנטרי נחתם לטווח ארוך יותר, הכל תלוי בתחומי הביטוח הכלולים בפוליסה.

 

 

ביטוח אלמנטרי לפרטיים

על פי הגדרת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים, ביטוח אלמנטרי כולל מגוון תחומים אישיים, החל מביטוח רכב חובה (לרבות צד שלישי), דרך  ביטוח רכוש וכלה בביטוח דירות, הכולל כל נזק למבנה או לרכוש במקרה של שריפות, נזקי מזג אוויר ופריצה. כמו כן, ביטוח אלמנטרי מכסה גם מגוון תחומים בריאותיים כגון: ביטוח בריאות, ביטוח תאונות אישיות (כולל מקרים של מוות, הוצאות אשפוז בגין תאונה ונכות) וביטוח סיעוד ומחלות אשפוז.

 

 

ביטוח אלמנטרי לעסקים

ביטוח אלמנטרי כולל גם מגוון תחומים לחברות ועסקים כגון: ביטוח בתי עסק (מנזקים שונים עקב פריצות, אש, מזג אוויר), ביטוח סחורה בהעברה, ביטוח אובדן רווחים, ביטוח כספים בקופה, וביטוח הנדסי (הכולל עבודות קבלנות, ציוד אלקטרוני, מכני ועוד). בין בשאר כולל ביטוח אלמנטרי גם תחומים פחות נפוצים כגון: ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח זכוכית, ביטוח חקלאי, ביטוח הונאות על ידי מחשב וביטוח נאמנות עובדים.

ביטוח אלמנטרי יכול לכלול את רשימת הביטוחים שהוזכרו לעיל, ולעיתים, ביטוח אלמנטרי יכלול רק תחומים רלוונטיים שנבחרו מראש, בהתאם לצרכי הלקוח. רשימת התחומים הכלולים תשפיע בהכרח על עלות ותנאי הביטוח.

 

מטרתו של ביטוח אלמנטרי

אובדן או נזק לרכוש, הפסדים שנוצרו בעקבות אסונות, תאונות דרכים, מחלות וכדומה, יכולים לגרום להפסד הכנסה, לנזקים כספיים לא קטנים, ואפילו, הם עלולים להשאיר את האדם הנפגע ללא קורת גג. הפסדים אלו עלולים להיות הרסניים, ותפקידו של הביטוח האלמנטרי הוא למזער אותם. ביטוח אלמנטרי עושה זאת באמצעות תשלומים חד פעמיים או תשלומים חודשיים, שמטרתם להקל על המבוטח.

ביטוח אלמנטרי הכרחי בעיקר לעסקים, אשר חייבים להגן על המבנה שלהם, על הסחורה, המניות והעובדים, כיוון וללא ביטוח, הם יכולים להגיע להפסדים כספיים גדולים מאוד.

כמו בכל חוזה, גם במקרה של ביטוח אלמנטרי, חשוב לקרוא ולהבין את תנאי הפוליסה לאשורם, כולל הכוכביות הקטנות, כך ניתן יהיה להבטיח כיסוי הולם ולב שקט.

הוסף תגובה