ביטוח שיניים

לעשות או לא לעשות ביטוח שיניים:

למרות שטיפולי שיניים הם חלק בלתי נפרד מחייהם של אנשים רבים הם לא כלולים בסל הבריאות ואנשים רבים מוצאים הון תועפות עליהם.

הרבה אנשים עושים ביטוח שיניים כשהם יודעים מראש שבתקופה הקרובה הם צריכים לעבור טיפול שיניים יקר אך בכל מקרה רוב האנשים עוברים טיפול שיניים בשלב כזה או אחר בחייהם.

ביטוח שיניים שונה מביטוחים בריאותיים אחרים, בגלל שרוב האנשים יצטרכו טיפול שיניים בחייהם ביטוח השיניים מהווה כמעיין תכנית חיסכון ליום בו הם יצטרכו לשלם על הטיפולים, כך התשלומים מתפרשים לטווח ארוך וטיפולי השיניים בעצם נרכשים מראש.

חברות ביטוח השיניים קובעות את הפרימה בהתאם למידת הסיכון שהן נוטלות ולהיקף האחריות שהן נוטלות על עצמן, בכל מקרה הסיכון הוא גבוה ולכן חברות הביטוח גובות מחיר יקר על ביטוחי שיניים.

 

אם אתם יודעים שתזדקקו לטיפולי שיניים רבים ויקרים ביטוח שיניים יכול להיות לכם מצוין אך חשוב לדעת שחברות הביטוח מודעות לכך שאנשים עושים פוליסות ביטוח כשהם רוצים לעבור טיפולי שיניים בתקופה הקרובה ולכן הן מחתימות את הלקוחות לטווח ארוך ובכך מכסות את ההוצאות הגבוהות שעלולות להופיע.

סוגים של ביטוח שיניים:

 

יש שני סוגים עיקריים של ביטוח שיניים, ביטוחים משקמים וביטוחים משמרים, הביטוחים המשקמים מהווים כיסוי לטיפולים כגון השתלות וכתרים, יישור שיניים וגשרים, ביטוחים משמרים נותנים כיסויי לטיפולים כגון סתימות, עקירות, טיפולים שוטפים, טיפולי שורש וניקוי אבנית.

יש פוליסת ביטוח שיניים שניתנת לוועדי עובדים על ידי חברות הביטוח, אלה בדרך כלל משתלמות במיוחד משום שהסיכון מתפרש על הרבה אנשים ורק חלקם יזדקקו לטיפולים יקרים, לכן ברוב המקרים ביטוח עובדים יהיה זול מאוד בהשוואה לביטוח פרטי.

ההתחייבות לחברות הביטוח הוא בדרך כלל לתקופה של 5- 3 שנים, ניתן להתחיל את הטיפול הראשון מרגע שחותמים על הפוליסה, ביטוח של טיפולים משמרים יעלה בסביבות ה- 80 שקלים ופוליסת ביטוח לטיפולים משקמים יעלה 20 שקלים יותר בערך, אם בן הזוג רוצה גם פוליסת ביטוח תהיה בה הוזלה של 20 שקלים, ביטוח שיניים לילדים עולה 40 שקלים בערך.

הוסף תגובה