הדרך להצלחה היא דרך "חוסר ההצלחה"

מקרה שכך היה…
אדם אף פעם לא יכול לדעת איפה הוא ילמד את השיעור או התובנה שיקפיצו אותו קדימה בחיים . זה יכול להיות בסופר, זה יכול להיות בשיחה עם המוכר במכולת, זה יכול להיות בשיעור בבית ספר וזה יכול להיות גם בשיעור תופים וזה מה שקרה לי לפני שנה כשלמדתי לנגן בתופים.
רבים הספרים ,המאמרים, הכלים והתובנות שקיימים היום בשוק ואנחנו מוצפים במידע מכול כיוון אך האם ידע באמת מספיק להצלחה? האם ידע לבד יכול לעזור לנו לעשות את הקפיצה הבאה שלנו ולהשיג את המטרות שאנחנו רוצים? התשובה היא לא .
ידע ,כלים ותובנות הם אבני דרך הכרחיים ונחוצים להצלחה וככול שנגדיל את מאגר הידע שלנו כך ייטב לנו בחיים ונקודת המבט שלנו תיהיה רחבה יותר אך ידע ללא יישום תיאורטי אינו שווה דבר.
כשאני התחלתי לנגן בתופים המורה הסביר לי בשיעור הראשון על מה אנחנו הולכים לעבוד היום ואיך אנחנו עושים זאת בפועל וכמובן שהוא הדגים לי בעצמו כיצד לעשות זאת. כשאני הסתכלתי מהצד זה היה נראה לי קל ומובן כיצד לעשות זאת אך מהרגע שאני התיישבתי על הכיסא הדברים נראו אחרת לחלוטין.
כשהתיישבתי על הכיסא והתחלתי לנגן בפעם הראשונה הבנתי שמה שלמדתי והוסבר לי באופן תיאורטי שונה לחלוטין ממה שקורה במציאות ועד שאתה לא מתרגל את התנועה עשרות ואלפי פעמים , לא תצא התוצאה הרצויה .
וככה המשיך לו השיעור ואני ממשיך ל"נגן" ולבצע את התנועות כפי שהמורה הסביר לי  ואני עושה זאת פעם אחת ולא הולך לי ואני עושה זאת פעם נוספת ועדין אני לא מצליח ואני עושה זאת פעם נוספת ועדין אני לא מצליח ואני מתחיל להתייאש ולחשוב שאולי בכלל נגינה של תופים לא מתאימה לי .
לא ולא . נגינה בתופים בהחלט מתאימה לי ואני יכול בהחלט לנגן בצורה הרמונית ומוצלחת אך מה שטמון פה היא ההבנה שבכדי לדעת לנגן בצורה הרמונית ומוצלחת עלי לחזור על התנועות עשרות ואלפי פעמיים הלוך ושוב עד שהגוף ומערכת העצבים שלי תותנה לתנועה החדשה וכך אם זה כול דבר בחיינו.
כך זה אם הרגל חדש שאנחנו רוצים ליצור, כך זה אם תכונה חדשה שאנחנו רוצים לרכוש וכך זה גם אם כישור חדש שאנחנו רוצים לפתח כמו יכולת נאום, בטחון עצמי, סבלנות וכו'.
ההבנה הנחוצה לתהליך היא שהשגתה של המטרה תלוי לא רק בלימוד התיאורטי של החומר אם כי על ידי יישום מעשי בשטח של ימים ולילות, של שעות על גבי שעות וחזרות ואימונים עד שהגוף יותנה מחדש.
התהליך להצלחה הזאתי היא דרך "חוסר ההצלחה" . אתה מנסה בפעם הראשונה ולא הולך לך.
אתה מנסה בפעם השנייה וגם שם אתה לא מצליח ,אתה מנסה בפעם השלישית ועדין אתה לא מצליח,אתה מנסה בפעם העשירית וגם שם אתה לא מצליח אבל בפעם העשרים אתה כבר מתחיל לראות שיפור, אתה מתחיל לראות שינוי ובפעם השלושים אתה לא מבין בכלל איך לא הצלחת בהתחלה .
"כשלון" ,"טעויות" , "חוסר הצלחה" הם דרך חשובה להצלחה או כמו שנאמר "מומחה זה מי שהספיק לטעות יותר פעמים ".

הוסף תגובה