הסעדה מוסדית

 הסעדה מוסדית השוואת החלופות

כמעסיק המחויב לאפשר לעובדיו הפסקת צהריים בוודאי מצאת עצמך מתלבט בין החלופות הכוללות הפעלת מטבח, כרטיס מזון, יצירת תשתית מטבחית לחימום אוכל מהבית או בחירה בשירותי הסעדה מוסדית. לכל אחת מחלופות אלו משמעות כלכלית לעסק שלך ובחירה בחלופה הנכונה יכולה לחסוך לך עשרות ואף מאות אלפי שקלים בשנה, כתלות בגודל העסק שלך.

 

הפעלת מטבח ביחס לשירותי הסעדה מוסדית
הפעלת מטבח מחייבת ממך כמעסיק להחזיק במקום צוות מטבח, לקנות את חומרי הגלם להכנת התבשילים, לדאוג לכשרות המזון ולאחסונו וכן הלאה. העלויות היקרות של הפעלת מטבח הניעו רבים מהעסקים לוותר על חלופה זו ולהעדיף במקומה שירותי הסעדה מוסדית, המגלמת את העלויות הללו במחיר המנה ומאפשרת לך לצמצם תשלומים נוספים הנגזרים מהפעלת פתרון הסעדה בדמות הפעלת מטבח.

 

כרטיסי מזון מול הסעדה מוסדית

שימוש בכרטיסי מזון היה פתרון הסעדה נפוץ בקרב חברות הייטק בשנים האחרונות. הבעיה בכרטיס מזון היא שמלבד היותו רלוונטי רק באזורים בהם יש ריכוז גבוה של מסעדות, הוא מחייב את העובדים לצאת מהמשרד בכדי לאכול ומאריך את זמן ההפסקה שלהם לשעה ומעלה. שימוש בשירותי הסעדה מוסדית חוסך לעובדים ולחברה זמן, שכן חברת הסעדה מוסדית ערוכה להגיש למאות עובדים בו זמנית את ארוחתם ומאפשרת להם לחזור לכסאם תוך חצי שעה בלבד, לאחר שאכלו היטב ונהנו מחברת העובדים האחרים בהפסקה.

 

יתרון נוסף הוא שבעוד שכרטיסי המזון מחייבים את העובדים להוציא סכום נוסף על הסכום הגבוה למדי אותו מוציאה החברה בכדי לאכול ארוחת צהריים הגונה, במסגרת שירותי הסעדה מוסדית נהוג כי העובדים משלמים סכום סמלי בעד ארוחתם, והעלות אינה נופלת לגמרי על החברה, בעוד שהעובד משלם סכום קטן יותר משהיה משלם במסגרת כרטיס אוכל.

 

יצירת תשתית להבאת אוכל מהבית מול הסעדה מוסדית

כאשר ההנהלה מחליטה על פתרון הסעדה בדמות מקרר ומיקרוגל, נוצרים בשעת הצהריים תורים ארוכים במטבחון הקטן, והמשרד כולו מתמלא בריחות של מאכלים שונים. מכיוון שבמסגרת פתרון הסעדה זה רוב העובדים אוכלים בעמדותיהם, אורח שמגיע למשרד נחשף לבליל ריחות לא נעים ולאנשים העסוקים באכילה תוך כדי שיחה איתו. פתרון הסעדה מסוג זה גורר בדרך כלל גם מפגעי תברואה נוספים כגון מקררים מלאים באוכל ישן שלא נאכל, ערמות של קופסאות לצד הכיור ופחי אשפה המצחינים משאריות מזון. בכדי לטפל במפגעים אלו יש צורך להעסיק מנקה במשרה מלאה וכן לדאוג לפיקוח על המטבח וסביבות העבודה שעולה לך כמעסיק זמן וכסף. מנגד, כאשר בוחרים בשירותי הסעדה מוסדית, העובדים מקיימים את ארוחת הצהריים באזור ייעודי ומופרד, ושאריות מזון לא מסתובבות ברחבי המשרד ומפיצות מניחוחם לכל עבר.

 

יתרונות נוספים של שירותי הסעדה מוסדית   
שירותי הסעדה מוסדית יכולים להוות פתרון נהדר לאירוח אורחי חברה במשרדים ומפעלים הממוקמים הרחק מאזורי הסעדה טובים. שירותי הסעדה מאפשרים למעסיק להתאים את התפריט לתקציבו ולהעדפות העובדים וכן להזמין מנות מיוחדות עבור אורחים, בעלות נמוכה משמעותית מעלות אירוח במסעדה.

 

הוסף תגובה