הערכה עצמית / החיים שלכם הם בבואה של ההערכה העצמית שלכם

מדרג ההערכה העצמית

 

כולנו נולדים עם הערכה עצמית גבוהה. במשך חמש השנים הראשונות לחיינו ההערכה העצמית שלנו יורדת, אצל חלק מאיתנו בצורה דרסטית, בעיקר בשל השפעות סביבתיות ומשפחתיות ובשל מסרים שליליים שמועברים אלינו באופן לא מודע.

 

בגילאים מבוגרים יותר רמת ההערכה העצמית מתקבעת ורוב האנשים נותרים עם הערכה עצמית קבועה כל ימי חייהם. כדי לשנות את ההערכה העצמית שלנו ולשפר אותה – נדרשת עבודה מודעת של שינוי גישה, ביטוי רגשי ותפיסת מציאות שונה.

מה שאתם מושכים לחייכם הוא מה שאתם מפרגנים לעצמכם

 

ישנו קשר ישיר בין רמת ההערכה העצמית שלנו לבין רמת ואיכות החיים שלנו. ככל שההערכה העצמית והקבלה הרגשית שלנו היא גדולה יותר – כך רמת החיים שלנו ואיכות החיים שלנו הולכת ומשתפרת.

 

לעומת זאת, ככל שההערכה העצמית שלנו נמוכה – כך נחיה בדלות כלכלית ונפשית גדולה יותר. אנשים בעלי רמת הערכה עצמית נמוכה ירוויחו מעט כסף, לא ימצו את הפוטנציאל הזוגי שלהם, יתפשרו על מערכות יחסים דלות וחלקיות, יימצאו בחברת אנשים ברמה נמוכה, יתפשרו על תפקידים ומקצועות שאינם אוהבים ובאופן כללי יאמצו לעצמם גישה של "קורבנות ומשרתים" ולא גישה של "אדונים ומלכים".

הקשר בין הערכה עצמית וזוגיות

 

נשים בעלות דימוי נמוך נוטות למשוך אליהן גברים חסרי אונים ותלותיים. במערכות יחסים אלה הן מקריבות מעצמן, נותנות ללא הפסק, תומכות ומעודדות ובאופן כללי מאמצות תפקיד של משרתות או משקמות ולא של בנות זוג מלכותיות המקבלות יחס אוהב, מפנק, חם ועוטף מצד הגברים.

 

גברים בעלי דימוי עצמי נמוך נוטים למשוך אליהן נשים ממעמד נמוך ומרקע בעייתי. במערכות יחסים אלה הם מקריבים מעצמם, תומכים ומנסים ל"תקן" ולשקם את בנות זוגן, ובאופן כללי מאמצים תפקיד של מצילים ולא של גברים מלכותיים המקבלים יחס אוהב, מפנק, חם ועוטף מצד הנשים.

וטיפ לסיום: הערכה עצמית היא המפתח להצלחה בחיים. מכל הדברים בעולם, ההשקעה בהערכה ובביטחון עצמי היא המשתלמת ביותר מכל הבחינות.

הוסף תגובה