השבלונה ואתם / אם תוותרו על השבלונה – תוכלו להיות עצמכם

 

השבלונה

 

למרבית האנשים יש סוג של שבלונה שלפיה הם מנסים בכל כוחם לחיות. השבלונה היא סוג של חיים אידיאלים בעולם מושלם, שבו הכל עובד כפי שצריך להיות והכל קורה בדיוק כפי שחייב להיות, עד הסוף, עד למקסימום. למשל, "זוגיות צריכה להיות….", "הורים צריכים להיות…", "משפחה צריכה להיות…" או "החיים אמורים להיות…".

 

ההשפעה של השבלונה הזאת היא אדירה. אנשים רבים שואפים כל חייהם לחיות לפי אותה השבלונה (ולאו דווקא מצליחים בכך), אבל בדרך למטרה הם מתעלמים מעצמם, מהמציאות, מהייחודיות שלהם, מהמגבלות שלהם, ממי שהם באמת.

 

 

 

המאמץ להתאים לשבלונה

 

כדי להתאים את עצמכם לשבלונה עליכם להתאמץ מאוד. אבל גם אם תתאמצו, פעמים רבות לא תצליחו "להתאים" לשבלונה, פשוט משום שהיא אינה אתם, היא אינה טבעית, היא רחוקה ממה שאתם באמת וממה שאתם אמורים להיות.

 

מרבית התסכול, הדיכאון, תחושת הכישלון והמתח בחיים נובעים מהמאמץ להתאים לשבלונה מסויימת שקיימת בראשכם וחוסר היכולת בשטח להצליח במשימה הזאת. חוסר המוכנות של אנשים לוותר על אותה השבלונה – הוא זה היוצר את מרבית התסביכים האישיים.

 

 

 

אל תנסו להתאים את עצמכם בכוח לשבלונה

 

אנשים שמנסים בכוח להתאים את עצמם לשבלונה המסויימת שבראש שלהם הם בעלי סיכוי גבוה יותר לחוות משברים, תסכולים, אכזבות בלתי פוסקות ו"כישלונות" – כי הם לא "בסדר" והם לא מתאימים לשבלונה, כאשר בפועל הם כנראה בסדר גמור או לפחות הרבה יותר בסדר ממה שנראה להם.

 

בחלק מהמקרים, הניסיון להתאים לשבלונה מסויימת הוא פשוט מיותר וחסר סיכוי. המאמץ הוא אדיר והתוצאות הן מוגבלות ופעמים רבות גם קצרות מועד. בכלל, כל היופי בחיים הוא לא לחיות לפי השבלונה אלא לחיות את החיים שלכם בצורה משוחררת ואוטנטית יותר.

 

תהיו מי שאתם, גם אם זה חורג מהשבלונה

שבלונה, סטנדרטים, ערכים – כל אלה הם דברים חשובים. אך הם אינם חשובים יותר מכם. ייחודיות פירושה לחרוג מהשבלונה במקרים שאתם מגלים שפשוט אינכם מתאימים לדפוס המקובל והמצופה. למשל, כאשר אתם מגלים שאתם הומוסקסואלים. או למשל, כשאתם מגלים שאינכם יכולים ללמוד במסגרת לימודית אקדמית כי אתם מתאימים לעיסוק מעשי שמתרחש בחוץ, בתנועה, באקשן.

 

זכרו, זה בלתי אפשרי לגעת באושר, בשמחת חיים ובשלמות העצמית בעודכם מתאמצים בכל הכוח להיות מישהו או משהו שאתם בעצם לא. השבלונה היא דבר טוב כל עוד היא באמת מתאימה לכם, תואמת את הממדים שלכם ומחוברת ליכולות שלכם. אבל, שבלונה היא אסון נפשי נוראי כאשר אתם מנסים להלביש אותה בכוח על עצמכם.

וטיפ לסיום: חשבו על זה כך, חולצה היא דבר חשוב והכרחי כל עוד היא מתאימה לממדי הגוף שלכם ומחמיאה לכם. אלא שהניסיון ללבוש חולצה יפהפיה שקטנה מכם ב-4 מידות הוא דבר מאולץ, מדכא ומאוד לא נוח ולא מעשי. עדיף שתוותרו על החולצה היפה (תוותרו על השבלונה הנוצצת) ותחפשו חולצה אחרת שמתאימה לממדי גופכם האמיתיים.

הוסף תגובה