התפתחות אישית – הסברים ועצות

התפתחות אישית – הסברים ועצות

האם אתה מרוצה מחייך באופן מוחלט? או אולי כדאי לשאול שאלה אחרת: האם יש חלק מסוים מחייך שאתה לא מרוצה ממנו?
רוב הסיכויים הם שאתה, כמו רוב האוכלוסייה, לא מרוצה לפחות מחלק אחד של חייך. אם כך, בוא נדבר על התפתחות אישית, ואולי נלמד משהו.

מהי התפתחות אישית?

אם נחפש את ההגדרה של ההתפתחות האישית לא נמצא הרבה תשובות אלא הרבה פרסומות לקידום התפתחות אישית, וזו לא התשובה אותה חיפשנו.
ההגדרה של ההתפתחות האישית היא: התפתחות או צמיחה מכוונת של אדם, אשר מבליטה את הפוטנציאל והיכולות שלו, תוך הבנת תחושותיו הפנימיות ואמונותיו, על מנת להיות אדם מודע, שלם ובריא יותר.

מעבר להגדרה, התפתחות אישית משמעותה שונה לאנשים שונים. אנשים, שמעוניינים להתחיל ההתפתחות האישית, עושים זאת על מנת לשפר את איכות חייהם, בריאותם, מערכות יחסים וקריירה.
כדי להתחיל בתהליך ההתפתחות האישית, יש להיות מודע למה שיש לך בחיים ועל מה אתה מודה, ורק אז לחשוב על מה חסר ומה אתה רוצה. יש להיות מודע למצב, אחרת לא תרצה לשנותו. להיות מודע משמעותו לשאול את עצמך שאלות רבות ולחפש תשובות. אם אתה שואל את עצמך "האם זה כל מה שיש בחיים?" אתה כבר בדרך לשינוי.

טיפים לתהליך התפתחות אישית

  • פנה זמן בכל יום לעשות משהו עבור עצמך. פעולה זו היא קריטית לכל תהליך התפתחות אישית שהוא. לרוב אנו לא מפנים לעצמנו זמן, אלא משקיעים הכל בעבודה ובבית. לא משנה מה, העיקר לפנות זמן מסוים שמתמקד בך.
  • קריאת חומרים היא חשובה מאד. ניתן לקרוא ספר על התחום, לקרוא באינטרנט או להקשיב להרצאות עם מסרים רלבנטיים בזמן הנסיעה. ההתפתחות האישית היא תהליך מורכב שמצריך ידע ולימוד עצמי.
  • להחליט מה אתה רוצה לעשות, ולעשות זאת. ההתפתחות האישית כרוכה בהבנת הרצונות והצרכים האמיתיים שלך. אנו משקיעים בתירוצים, מדוע איננו מגשימים את חלומותינו או עושים משהו שאנו רוצים. צריך פשוט להתחיל להעז ולעשות. תחילה בדברים קטנים ופשוטים, שעם תהליך של התפתחות אישית יגדלו לדברים משמעותיים.
  • לא לפחד לטעות. אסור לתת לפחד לטעות לשתק אותך. התפתחות אישית היא תהליך פנימי, ולא מיד נבין ונדע הכל. אל לנו לתת לפחד למנוע מאיתנו דבר.
  • היה החלטי. ההתפתחות האישית מצריכה מעשים, אם תתלבט כל הזמן מה ההחלטה הנכונה – לא יקרה דבר. תהליך של ההתפתחות האישית לא יתחיל ע"י "ישיבה על הגדר".
  • נהל יומן. התפתחות אישית היא מסע פנימי להכרת והבנת הנפש בין היתר. כתיבה של החוויות, הרעיונות והתחושות שלך במהלך היום תסייע רבות לתהליך של ההתפתחות האישית.
  • היה גמיש. כאמור, התפתחות אישית היא תהליך, וככזה יהיו שינויים בדרך. עליך להיות גמיש ומוכן לשינויים אלו, גם אם משהו אינו עובד מיד. עלינו לזכור שהכל לטובה, וזהו חלק מתהליך שלם.
  • דמיין את המטרות. חשוב לראות ולדמיין את המטרות של תהליך התפתחות אישית, ואפילו להכין עזרים ויזואליים, כמו תמונות לחיזוק התהליך.
  • חגוג את הישגיך. תן לעצמך "פרס" על הישגים והתקדמות, כי זה מגיע לך!

הוסף תגובה