חשיבות התאורן באירוע שלכם

חשיבות התאורן באירוע שלכם

ידעתם שחשיבותה של התאורה הוא 50% מהצלחת האירוע שלכם? בכתבה זו אסקור את חשיבות התאורה והתאורן באירוע שלכם ואתן לכם הסבר על הקשר החזק בין מוסיקה לאורות .

רוצים קצת אווירה

נסו לחשוב על עצמכם רוקדים עכשיו לצלילי מוסיקה רועשת בחדר שאתם יושבים בו כרגע , נכון שזה נשמע מאוד מוזר אבל נסו לדמיין… לא ממש מסתדר בראש נכון? חסרה לכם האווירה, גשר התאורה, האורות הנעים,העשן שמדגיש את האלומות של התאורה ובלעדיו היא חסרת ערך. התאורה היא חלק נכבד להצלחת האירוע שלכם. בכדי לרגש את האנשים לא מספיקה רק המוסיקה הרועשת אלא גם התאורה הנכונה לפי המוסיקה הנכונה , וכאן לא נכנס רק המחשב אלא גם תפקיד התאורן שחשיבותו רבה מאוד לא פחות מה-DJ . מחשב לא יודע להקשיב למוסיקה כמו שהתאורן יודע , המחשב צריך את התאורן כמו שהקומפקט דיסק צריך את ה-DJ כדי שישים בו את השיר המתאים הבא . כי ברגע של מוסיקה איטית ומרגשת כמו סלואו או ברגע של מוסיקה קופצנית כמו טראנס ,צריך מישהו שיחליט מה הצבע הנכון, המהירות הנכונה, עוצמת האור בהתאם לכמות הקהל ברחבה ויעצים את החוויה וההתרגשות של הקהל , כי כשאנשים מתרגשים אנשים נשארים ואם אנשים נשארים אז כולנו שמחים.

על תאורה ועשן

תארו לעצמכם גשר תאורה מרשים עם פנסים מסתובבים בצבעים ובצורות, שטיפות תאורה של תומאסים הצובעים את הרחבה בצבעים שונים , פליקר ועשן המדגיש את אלומות האור. כמה שיותר אלמנטים על הגשר ככה התאורה יותר מעניינת ויש יותר משחק ברחבה בזמן הריקודים, וכשהכל מתחבר ביחד תאורה ומוסיקה החוויה פשוט מושלמת.

עשן מאוד חשוב לתאורה שאינה יכולה להתקיים בלעדיו. אנשים לא מבינים למה קיימת מכונת עשן באירוע ורואים בה דבר מציק . אז בשביל אלה שלא יודעים , כדי להעביר קרני אור באוויר ולהגיע למצב שיראו אותן חייבים לפזר עשן עומד באוויר . המכונה מוציאה עשן שמתפזר באוויר ומידלל במשך הזמן, התוצאה היא קרני אור נראות לעין של התאורה שזה האפקט המדהים של התאורה ברגע שמשתמשים בצורות, ועל זה אנשים משלמים כסף, כדי לקבל את האפקט המדהים הזה . מה גם שברגע שיש קרני אור באוויר, עוצמת האור הכללית מתחזקת כי קרני האור מחזירות אור לכיוון הרחבה. ברגע שמבטלים את העשן, התאורה חסרת ערך, בלתי נראית לעין באוויר, ונראית עמומה .

תאורן, תן לנו בראש!

תאורה באולמות לא מופעלת עם מחשב לבדה, יש תאורן צמוד בכל אירוע שדואג לשחק עם האורות לפי המוסיקה ולהעצים את חווית האירוע. התאורן צריך להכיר את כל השירים לפרטי פרטים, ולהגיב לכל שינוי קטן שמתרחש בשיר. כמו כן התאורן צריך לדעת איך בנוייה מוזיקה לפי תיבות, איך בנויים הבתים, הפזמון, ובעזרת כל אלמנט בתאורה מאלתר ומנגן ממש כמו להקה שלמה, דבר שדורש הרבה ריכוז כדי לדייק בפרטים הקטנים של כל שיר ושיר. תאורה היא יותר בתת מודע של האנשים בזמן שהם רוקדים , אנשים לא ישימו לב אבל ההשפעה על האירוע היא ממש גדולה ואם התאורן באמת תותח ומקשיב למוסיקה ב-LIVE ומתפעל את התאורה לפי מה שהוא שומע הקהל שלכם ברחבה יקבל הרבה יותר אנרגיות לריקודים מאשר אם התאורן יושב ונותן למחשב לעבוד לבד בלי התערבות. התוצאה הסופית : אנשים נשארים עד מאוחר ברחבת הריקודים .

הפעלת תאורה באירוע דורשת הרבה השקעה. במהלך אירוע שלם לוחץ התאורן על הכפתורים כ-5000 פעמים , ושוב כאן אני מדבר על תאורן תותח שבאמת משקיע על האירוע שלכם , ואין הרבה כאלה בארץ.

אז זכרו להבטיח לעצמכם שהתאורן ישקיע באירוע שלכם , כי חתונה יש פעם אחת . בהצלחה 🙂

לעוד כתבות מעניינות כנסו לאתר הבית שלי :
https://www.rontesler.co.il

הוסף תגובה