טיפים להכנת סוגים שונים של משקה קפה (במכונת קפה )

טיפים להכנת קפה משובח

משקה הקפה תמיד היה מצרך חשוב מצרך שתופש מקום חשוב בכל בית רוב האנשים שותים קפה (או משקה המכיל קופאין ) כדי להתרענן  בבוקר  או בהמשך היום כשמרגישם עייפות וישנם אנשים שקפה בשבילם זה סוג של חוויה והם מוכנים לשלם טובין עבור כוס קפה טוב ואיכותי .

במאמר זה נקנה לכם קצת ידע על הכנת כוס קפה בכמה סוגים וצורות שונות על מנת שגם לכם תהיה חווית הקפה איכותית ומרשימה, זה טוב גם לשימוש הפרטי והפינוק שלנו או של האישה או של הבוס שלנו  וגם בכדי להרשים אנשים אחרים או אורחים שחשובים לנו.

לפני ההסבר על הכנת סוגי קפה שונים נאמר שבשביל להכין קפה טוב על הקפה להיות כמה שיותר קרוב לקלייה שלו ולטחינה שלו ,כולנו עדים לניחוח של פתיחת שקית קפה משובח הריח של הקפה  פשוט מענג ומרענן  אותנו .  דבר שני להכנת קפה איכותי, מלבד הכישרון, הוא מכונת קפה איכותית.

ישנם כמה סוגי משקאות קפה  המפורסמים שבהם הם,אספרסו קצר, וארוך, קפה הפוך, קפוצינו , ומקיאטו ,רוב האנשים לא מודעים לאפשרויות הרבות שבהכנת קפה וכך גם לשמות שלהם ואני לא מדבר על סוגי הקפה וסוגי הקליה של הקפה אלה על המשקה .

וזה מזכיר לי סיפור קצר בתחילת נשואי אשתי היקרה יצאה לקניות בקניון ולאחר הרבה סיבובים היא הרגישה תשישות מסוימת והיה בא לה  כוס קפה פשוט כמו שהיא רגילה בבית היא נגשה לאחת מבתי הקפה וביקשה כוס קפה, המוכר שאל אותה איזה קפה את רוצה אספרסו וכו'.. אשתי שלא הבינה בסוגים האלה וגם לא במחיר החליטה לקחת את הזול  וביקשה אספרסו  קצר בחושבה שמדובר על כוס קטנה או גדולה,

 

 המוכר הכין והגיש לאשתי אשתי מסתכלת על הכוס ורואה פחות מרבע כוס של קפה היא לא ידעה אם לצחוק או לבכות או שהמוכר צוחק איתה אז היא שאלה את המוכר למה כזה קצת המוכר ענה לה ככה זה הקצר את רוצה את האספרסו הארוך אז היא בתמימותה ענתה  כן המוכר לקח את הכוס והוסיף לה את הכמות הכפולה אבל זה עדיין לא הגיע לחצי הכוס אבל לאשתי כבר לא היה נעים  והיא לא רצתה לעשות לעצמה פדיחה אז היא נאלצה לשתות ולשתוק כך שהיא גם שילמה כפול וגם שתתה את מה שהיא לא רצתה ומאז היא כבר נעשתה מומחית לקפה .

אספרסו : באספרסו  כמו שאמרנו יש אספרסו קטן ואספרסו גדול ההבדל בניהם הוא פשוט אספרסו ארוך זה כמות כפולה כלומר באספרסו קצר נשים במכונת הקפה כפית אחת של קפה(כדאי לדחוס את הקפה קצת) נפעיל את המכונה לאחר רתיחת המים עד שהמים המים שיצאו מהקפה יהיו שחורים ומתומצתים ברגע שהמים יהפכו לבהירים יותר נוציא את הכוס הכמות שיוצאת זה פחות מרבע כוס באספרסו ארוך כנ"ל רק במקוםכפית קפה אחת נשים שתייםוגם כמות התמצית של הקפה בכוס יהיה בערך פי שניים , סוכר אפשר לפי הטעם . (באמריקה שמים פלח לימון ליד האספרסו כדיי לעדן את הקפה  וקוראים לזה רומנו)

קפה הפוך וקפוצינו : כאן יש בלבול גדול בן השמות כך שברוב בתי הקפה תקבלו את אותו קפה . נביא כאן 3 דרכים להכנת המשקה . לקחת מנת אחת של אספרסו ובאותה כמות לחמם חלב (בסטימר=המאדה שבמכונה )ובאותה כמות גם כן להקציף חלב כלומר שלושה חלקים שווים כך שהכמות הכללית מתאימה לכוס קטנה בקפוצינו נהוג לשים מעט קינמון(מומלץ לשאול לפני ששמים את מי שמכינים לו)או מעט גרגירי שוקולד.  בקפה הפוך נהוג לשים בכוס קודם את החלב החם אחר כך את הקצף ואחר כך את מנת האספרסו מלמעלה את הסוכר יש שמערבבים לפני  ששמים את הקפה ויש אחרי והכל לפי הטעם . (בשביל לקבל יופי ושלושה  צבעים בכוס מומלץ לשים סוכר בכל אחד בנפרד אבל זה רק למשקיעים או כשמכינים לאנשים מכובדים)

מקיאטו : אופן ההכנה מנת אספרסו ומעל מעט חלב מוקצף.

אמריקנו : זה כמו נס קפה כלומר מכינים מנת אספרסו מוסיפים מים חמים כרוב הכוס  ומעט חלב מוקצף .

פרנצ'ונילה: אפשר להכין עם קפה נמס או עם אספרסו פשוט מוסיפים סוכר וניל ולמי שאין מכונת קפה שיקנה או אפשר להרתיח חלב על הגז להוסיף סוכר וניל וקפה .                 

טיפים לסיכום תתחילו להכין קפה בסבלנות קפה טוב זה קפה עם ארומה טובה שהוא קלוי טוב ולא שרוף, וטחון הכי קרוב להכנה, טחינה דקה תניב תוצאות טובות יותר על מנת לשמור על טריות הקפה לאחר טחינה רצוי לאטום ולהקפיא ,ולהפשיר לפני השימוש ,ניתן ורצוי לשחק  במכונת הקפה ולגלות מתכונים חדשים.היום במכונות הקפה הביתיות יש הרבה  חידושים ופטנטים, המגבירים את האיכות והנוחות וכמובן התוצאות .

בהצלחה

הוסף תגובה