יצירת זוגיות

הקדמה

יצירת זוגיות אינה משימה פשוטה. רבים טועים ומבקשים למצוא זוגיות. אפשר למצוא בן זוג או למצוא בת זוג אבל זוגיות צריך ליצור. ליצור יחד.

סכמה: אורנה.
מתוך הקורס "אימון לזוגיות ואהבה"

יצירת זוגיות
זוגיות היא יצירה משותפת לשניים. זה משקיע וזה משקיע ויחד הם יוצרים את הישות המופלאה המתרקמת ביניהם, ה"זוגיות".
אם יצירת זוגיות נראית לך מלאכה לא פשוט – אתה צודק. אין זה קל לוותר על החירות והחופש, העצמאות והיכולת להתחשב רק בעצמך. לדאוג רק לעצמך.
אם את מרגישה שזוגיות גובה ממך מחיר כזה או אחר או עשויה לגבות ממך מחירים שונים – את צודקת. על מנת ליצור זוגיות טובה ומספקת, זוגיות הרמונית בה כל צד יכול לצמוח ולהמשיך להתפתח, יהיה עלייך לעשות ויתורים מסוימים. וכן, גם להתפשר.  

קונפליקטים פנימיים
כאשר מדובר בהתחייבות לזוגיות, ועוד יותר מכך – לנישואין, אנו תמיד חווים תחושות לכאן ולכאן, בעד ונגד. וכמעט תמיד מתקיים בנו קונפליקט הכולל חששות ופחדים מצד אחד, היסוסים וספיקות, ומצד שני – רצון עז להקים בית, להרגיש בטוח, ובעיקר – לחוות אהבה.
הקונפליקט שלך עשויי להתמקד בעצם ההתחייבות לקשר הזוגי או הוא עשוי להתמקד באדם הספציפי, בפרטנר העתידי.  לרוע המזל, בהיעדר מודעות לקונפליקטים שלהם, אנשים רבים מחבלים במו-ידיהם בקשר טוב שעשוי להוביל לנישואין ואושר. יש כאלה שממש "שופכים את עצמם" החוצה מהזוגיות. האם את או אתה מחבלים בכל קשר זוגי שיש לו סיכוי טוב? אם כן, כדאי לכם לבדוק מדוע. מה גורם לך לברוח או להבריח את הצד השני?

טוטאליות
אחת הטעויות הנפוצות היא האשליה כי כל מנת להיות בזוגיות עלינו להיות בהתמסרות טוטאלית. ורבים  גם מצפים שהצד השני יהיה טוטאלי בהתמסרותו לקשר הזוגי. חשיבה מעין זאת מקלקלת מראש את הסיכוי לזוגיות טובה באמת, זוגיות בה לכל צד יש אפשרות לצמוח. אמנם, הורינו יכלו להעניק לנו אהבה טוטאלית, אבל אהבה כזאת אינה מתאימה למערכת יחסים בין שני בני-אדם בוגרים.

רווח והפסד
אם קשה לך להיכנס למערכת יחסים וליצור זוגיות טובה כדאי לך לשאול את עצמך: מה אני אפסיד ומה ארוויח? 
בכל מערכת יחסים נוכל לאתר מצב של רווח והפסד, כאשר כמעט תמיד האדם מודע רק לצד אחד: הרווח או ההפסד, ואילו הצד האחר נסתר מעינינו. מאמן אישי מסייע למתאמן שלו לחשוף ולגלות את מה שאינו ידוע לו. 
למשל, מה תפסיד אם תישאר רווק ופנוי ? כנראה שתפסיד זוגיות, תמשיך לחוש בדידות, תפסיד אפשרות לבנות בית בישראל ולהקים משפחה, ואולי גם אפשרות לחיות מתוך אהבה ושייכות.   
ומצד שני, מה תרוויח? התשובה שלך עשויה להפתיע אפילו אותך. אולי הרווח שלך מאי-זוגיות הוא החירות שלך, ואולי האפשרות להמשיך להיות "ילד", לא בוגר, שאינו לוקח אחריות מלאה. ואולי הרווח שלך הוא שאינך צריך לוותר על דבר? שאינך צריך להתפשר? 
חשיפת הרווח הנסתר אינה פשוטה, כי כאמור, בדרך כלל איננו מודעים לרווח זה. אבל, חקירה טובה של הרווח וההפסד עשויה להוביל אותך לבחירה טובה, להחלטה הנכונה לך, וליכולת לחולל שינויים מיוחלים.

בברכת אהבה שלמה והרמונית,
אסתי פישר-היים

הוסף תגובה