להודות על כל מה שיש

להודות על כל ה"יש"

כל אחד מאיתנו הוא עשיר מופלג, גם אם אין גרוש בכיסו. להיות עשיר לא בהכרח קשור למצב החשבון שלנו בבנק. יש כל כך הרבה דרכים להיות עשירים , צריך למקד את הפוקוס על מה כן יש לנו ולא על מה שאין לנו.
כל אחד מאיתנו התברך באינסוף מתנות, הן נמצאות שם כל הזמן, אך אנו כל כך עמוסים בעצמנו ובאחרים שאנו כלל לא מודעים לקיומם. למה אני מתכוונת?
אנו יכולים וצריכים לברך על הגוף שיש לנו, גם אם הוא לא מושלם. ישנם אינסוף חלקים בריאים ומתפקדים : הלב שלנו שפועם ללא לאות מרגע שנוצרנו ועד שנעצום עינינו, הריאות שעובדות ללא הפסקה, העיניים שרואות, הטעמים והריחות שאנו חווים.
מתי בפעם האחרונה הודינו לגוף שלנו על כך שאנו מתגוררים בו ועל כך שהוא משרת אותנו כל הזמן? האם כשאנו מסתכלים במראה אנו רואים את הפגמים או שאנו אומרים "וואו, איזו יצירה מופלאה"?

 

גם הטבע נותן לנו אינסוף מתנות ובחינם: אור השמש המרפא, הפרחים, השמיים, העננים, האויר הצלול, הצמחים, הימים. המתנות האלה נמצאות שם כל הזמן. מתי בפעם האחרונה הסתכלתם מקרוב על פרח? הלב מתרחב רק מלהתבונן בו.
יש את המשפחה שלנו, הילדים, האחים, ההורים. גם אם לא תמיד מסתדרים עם כולם, תמיד יש את אלה שיעזרו. מתי אמרנו להם תודה בזמן האחרון, או שאנו רק דורשים מהם?
אפשר להודות על צחוק של ילד, להתבונן באמא המלטפת באהבה את ילדה, באנשים המברכים אחד את השני, להתענג על אוכל טעים, לנשום עמוק אויר צח מול שמש שוקעת ולהתפעל.
גם אם יש תחומים בחיינו שלא מתפקדים כמו שצריך, אפשר להסתכל על תחומים אחרים בהם הכל מסתדר – תמיד להשתדל לראות את חצי הכוס המלאה.
אני עושה לעצמי מנהג קבוע , כל ערב לפני שאני נרדמת אני מודה לאלוהים על החוויות הנפלאות שעברתי במהלך היום, על הבריאות, על המשפחה המקסימה שלי, על השכנים הנפלאים, על האנשים הטובים בכפר הורדים ובכלל, והכי חשוב על כך שבחר בי להיות ערוץ לריפוי ועזרה לאנשים אחרים בצורה שנוגעת ומחברת בין הנשמה שלי לנשמה שלהם.
ככל שאני מודה יותר על "היש", הוא מתעצם יותר ויותר, השפע זורם לחיי ביתר קלות וה"אין" נהיה חסר משמעות ומתפוגג.
ועל זה נאמר "איזהו עשיר השמח בחלקו".

מברכת אתכם בכל הברכות שבעולם.
אני מזמינה אתכם לגלוש לאתר שלי וכן להכנס לפורום ייעוץ אישי ובינאישי בניהולי באתר BWOMAN.

צילה שנהר  http://www.tzila.co.il/

הוסף תגובה