להיות שף , האם זו הקריירה נכונה עבורך?

אתה אוהב להכין ולבשל אוכל והיית רוצה לעשות מזה קריירה לטווח ארוך, ישנן מספר הצעות עבודה עבורך. אחת מהאפשרויות המעניינות והמספקות היא להיות שף. השפים הטובים בעולם הינם בעלי תשוקה גדולה לאוכל אותו הם מכינים ולכן קריירה כזו יכולה להיות מספקת ביותר לכל אחד המוקסם מעולם האוכל.
ההתחלה
כמו בכל עבודה אחרת, קרוב לוודאי שתתחיל מלמטה בביצוע עבודות פשוטות. עם זאת, שם מתחיל הלימוד האמיתי. כך שעלייך לראות את היתרון ואת הטוב בכל דבר שתלמד בשלב זה. ככל שאתה הופך למיומן יותר, מהיר יותר, ומדויק יותר עם הכנות המטבח, כך תתחיל להתקדם בסולם המעמדות למעמד של רמת שף.
מאפיינים
שף לא צריך להיות רק טבח מוכשר אלא גם מנהל אנשים מוכשר המסוגל לפעול ולתפעל אנשים אחרים במצבי לחץ. היום, כבר לא מקובל שהשף יהיה בעל מזג רע וקשוח עם עובדיו. לעיתים קרובות השף נדרש להתחבר עם לקוחות באותה מידה של שמירה על יחסי אנוש בריאים עם הצוות שלו. קיימים לימודים כמו פסיכולוגיה חברתית וסוגיות בניהול לתחום זה של העסקים.
בתור שף תצטרך להיות חזק פיזית כי לעמוד על הרגליים כל היום יכול להיות מתיש. תצטרך להרים ולסחוב משאות כבדים של מזון.
כיום, שפים צריכים השכלה על מחשב. ככל שהקריירה מתקדמת כך נותר פחות זמן לשף לבשל ויותר זמן נדרש לתכנון תפריטים והערכת העלויות של מזון והחזקת עובדים.
הכשרה
אנשים צעירים המתחילים בקריירה של שף ימצאו את עצמם מול שתי אפשרויות. האחת, השתתפות בבי"ס קולינארי. השנייה היא מציאת עבודה במסעדה כלשהי לשם רכישת ניסיון. שניהם בעלי יתרונות. אתה תלמד את הרקע והבסיס של עבודה במטבח והכנת מזון כולל תחומים כמו סניטציה ובטיחות במטבח. הכשרתך תגדל משך שנותיך במקצוע וככל שמיומנותך תגדל כך תקבל יותר אחריות. תצטרך להיות מהימן ומחויב למטבח וכשתעבוד בצוות תצטרך להיות בעל יכולת תמיכה ושיתוף פעולה.
תכונות אלה יידרשו ממך גם כשתגיע לעמדת שף בכיר. ניהול מטבח ועצם היותך אחראי על מזון ועל עובדים מצריך מהשף מזג רגוע ויכולת לפתירת בעיות.
ישנם מספר חסרונות בדרך להיות שף שגם אותן יש לשקול. ייתכנו שעות עבודה רבות בסופי שבוע וחגים

הוסף תגובה