מאמן אישי ותהליכי אימון אישי

 

אימון אישי, מאמן אישי ותחום ה-Coaching

אימון אישי זהו תחום שצובר תאוצה בשנים האחרונות והופך פופולארי בקרב כל שכבות האוכלוסייה, ללא הבדל גזע מין או דת. אך כיום עדיין ישנם אנשים רבים שעניין ה- Coaching איננו נהיר להם. 
ביסודו, Coaching מבוסס על סשיין בן 35 דקות של שיחה טלפונית – בתדירות עליה הוחלט מראש בין מתאמן לבין מאמן אישי, כאשר יש מינימום של שיחת טלפון אחת – פעם בחודש. בצורה כזו ניתן לבחור כל מאמן אישי ללא כל מגבלות של גיאוגרפיה ושל זמן. בין הסשנים ניתן להתכתב במייל, אך גם אלו יחויבו בחשבון הסופי. 
המתאמן בתהליך של אימון אישי לוקח על עצמו שיעורי בית בהיקף ריאלי, היקף אליו הוא יכול להתחייב, שכן מרבית האימון והתרגול מתרחש דווקא בין שיחות הטלפון בין המאמן למתאמן. 

מאמן אישי – קהל הלקוחותיך

באופן כללי, קהל הלקוחות של מאמן אישי כולל כל מי שרוצה לחולל שינוי בחייו. קהל הלקוחות יכול להיות מורכב ממתאמנים השואפים לשפר את איכות חייהם, כאלה שכבר מצליחים בתחום זה או אחר אך מתקשים בתחומים אחרים או כל מי שרוצה לעבור תהליך של אימון אישי שבסופו ייהנה ממודעות עצמית עמוקה יותר. 

לקוחות Coaching יכולים להיות בנים או בנות, ילדים או מבוגרים, בעלי קריירות או נטולי תעסוקה. אנשים שמתקשים בתחום הזוגיות או כאלו שגידול הילדים הוא אתגר עבורם. בעוד לקוחות אחרים, מגיעים על מנת לבחון את התחום ואת האפשרות להפוך בעצמם למאמנים אישיים. ישנם אנשים שפונים אל מאמן אישי על מנת להתקדם בחיים או כאלו שרוצים להשיג איזון בחייהם הפרטיים והכאוטיים. 

אימון אישי – מאמן אישי ותפקידיו

נתון זה משתנה ממתאמן למתאמן כמו גם ממאמן אישי למשהו. מתאמנים רבים מגיעים אל התהליך של אימון אישי ומתארים רצונות שונים, ביניהם: התגברות על אתגרים, מציאת כיוון, פוקוס, תמיכה או אישור. אחרים מגיעים אל מאמן אישי על מנת שזה יתרום למוטיבציה שלהם, יניע אותם לפעולה ויעורר אותם מחייהם הרדומים. אך בשורה התחתונה רבים פונים אל אימון אישי כדי לחולל שינוי משמעותי בחייהם. 

מאמן אישי ותחומי פעולותיו

אימון אישי נוגע בכל האספקטים של האדם. החל ממערכות יחסים ועד בחירת קריירה. לא פעם אנשים פונים לעזרתו של מאמן אישי על מנת להתניע עסק כושל או כדי להביא לשגשוג של עסק קיים או מדשדש. בעיות עם הילדים או עם בן הזוג – גם הם ניתנים לאימון ולתרגול ולכן כאשר מדובר בתהליך של אימון אישי– מדובר על שינוי מהותי הנוגע לכל האספקטים של חיינו האישיים. 

הוסף תגובה