מאמנת אישית – למי ולמה?

אנשים רבים מוצאים עצמם מבולבלים ומאוכזבים לנוכח תפקודם בחיים הפרטיים או המקצועיים שלהם. אלה אשר נמצאים בעבודה שאינה מאתגרת אותם או אינה מתאימה ליכולותיהם ולאופיים, או אנשים אשר לא מצליחים לבחור את מסלול הלימודים או את העבודה הנכונה זקוקים לסיוע מקצועי מצד מאמן אישי או מאמנת אישית. במאמר זה נסביר מה ההבדלים בין מאמן אישי לבין מאמנת אישית, מהם תפקידיהם ולמה הם נועדו.

מאמנת אישית או מאמן אישי?

על פניו, אין כל חשיבות למינו של המאמן האישי או המאמנת האישית, זאת נוכח העובדה ששניהם פועלים על פי אותם עקרונות שמנחה האימון האישי. הבחירה בין מאמן אישי לבין מאמנת אישית תהיה נתונה בידיהם של המתאמנים בלבד, ותהיה על פי ובהתאם להעדפותיהם האישיות. מי מהמתאמנים שירגיש נוח יותר לפרוש את קשייו ורצונותיו בפני מאמן אישי זכר, רשאי לבחור לו מאמן אישי. לעומת זאת, מי ירגיש חופשי יותר ונינוח יותר להציג את תחושותיו ושאיפותיו בפני מאמנת אישית נקבה, רשאי גם הוא לבחור לו מאמנת אישית.

מה תפקידה של מאמנת אישית?

מאמנת אישית תפקידה לסייע לאלו הזקוקים להכוונה כלשהיא בחייהם, הן בחיים הפרטיים, הזוגיים והחברתיים והן בחיים המקצועיים, הקרייריסטיים והלימודיים. כיום, ישנו מגוון עצום של מכללות, אוניברסיטאות, ושאר מוסדות לימודיים, כמו גם שלל מקצועות אותם ניתן ללמוד ובהם ניתן להתמקצע. ריבוי זה, מקשה על חלק מן האנשים אשר מוצאים את עצמם "הולכים לאיבוד" נוכח ריבוי האפשרויות. אנשים אלה לפעמים נקלעים ללימוד מקצוע כלשהו, מבלי כל קשר להתאמתו או ליכולות שלהם ולאחר תקופה כלשהיא, הם מוצאים עצמם מתוסכלים ומבואסים בשל העובדה שהם אינם ממצים את עצמם ואת יכולותיהם. לאנשים אלה בדיוק, מאמנת אישית יכולה לכוון ולסייע.

במה יכולה לסייע מאמנת אישית?

מאמנת אישית, פועלת על פי תהליכי האימון האישי, ומאפשרת למתאמנים להכיר את עצמם טוב יותר, את יכולותיהם, אופיים, יתרונותיהם וחסרונותיהם. באמצעות האימון האישי, אותה מאמנת אישית יכולה לסייע למתאמנים לבחור במקצוע המתאים להם, לאופיים, לתכונותיהם וליכולותיהם כך שהם יצאו מרוצים ושמחים. במשך כל תהליך האימון האישי, המאמנת האישית אינה אומרת למתאמנים במה לבחור או מה לדעתה מתאים להם. כל תהליך אימון אישי, מתבצע בעזרת הכוונה בלבד מצד המאמנת האישית. מאמנת אישית, מפגישה את המתאמן מול קשיים ועוצמותיו, ובאמצעות שאילת שאלות היא מסייעת למתאמן להכיר את עצמו, להתפתח למישורים חדשים ולהגשים את עצמו.

הוסף תגובה