מבט אישי / לכל אדם מבט אישי על החיים שלו – מה פירוש הדבר?

המבט האישי

השוני בין בני אדם מתבטא בנקודת המבט של כל אחד מהם. החיים הם מגוון אדיר וכמעט אינסופי של תחומים ונושאים. אבל לכל אדם בעולם יש את נקודת המבט האישית שלו על החיים – והיא החשובה והקובעת עבורו.

אחת הטעויות הנפוצות של אנשים היא הניסיון שלהם לחיות דרך נקודת המבט של אחרים ולא דרך נקודת המבט האישית שלהם. התוצאה היא שהם אינם נהנים מהחיים כפי שהם יכלו, הם אינם ממצים את הכישורים שלהם כפי שהם מסוגלים, הם אינם עושים את מה שחשוב להם אלא יותר את מה שנחשב נכון בעיני הכלל. 

כמה דברים פשוטים שעושים את כל ההבדל

לכל אדם יש כמה נושאים מרכזיים המגדירים אותו. הם אלה שעושים לו טוב על הלב והם אלה שבלעדיהם חייו אינם חיים, גם אם יזכה בכל תענוגות החיים.

אצל אדם אחד זו אומנות ותרבות. אצל אחר זה אוכל ושתייה. אצל אדם אחד זה טיולים ותרבויות אחרות. אצל אדם אחר זה סדר, אסטטיקה וניקיון. אצל אחד זה בילויים לתוך הלילה ואצל אחר זה אופנועים או כדורגל או שופינג או ספורט. אצל כל אדם הנושאים הללו הם שונים, אבל אם הם לא קיימים בחייו ולא מקבלים את המקום הראוי – חייו של אותו אדם לא שווים בעיני עצמו כמעט דבר.   

 

שאלו את עצמכם: מה באמת עושה לכם את זה בחיים?

כדי להיות שלמים ומאושרים עליכם לשאול את עצמכם מה באמת עושה לכם את זה בחיים ומה מרחיב מאוד את ליבכם. ברגע שתזהו את השניים שלושה הדברים הללו – התמקדו בעיקר בהם.

במקום לבזבז את הזמן על דברים שממילא לא ידברו אליכם אלא אולי אפילו יתסכלו אותכם, התמקדו דווקא בדברים שעושים לכם את זה ובהם בלבד. במשך הזמן תגלו שההשקעה בדברים הללו היא ההחלטה הכי משתלמת והכי מתגמלת עבורכם.

   

התמקדות במבט האישי הופכת את החיים לטובים

החיים טובים רק אם אתם עושים את מה שנועדתם לעשות, מתמקדים במה שעושה לכם טוב, משאירים את כל היתר בצד ומשקיעים במה שמעלה את האנרגיות שלכם הכי גבוה.

אין דבר כזה "חיים נכונים" עבור כל האנשים. לכל אדם נקודת מבט אישית וייחודית על החיים. החיים הטובים הם דבר אישי וסובייקטיבי לחלוטין. האושר של האחד הוא הגיהנום של השני. לכן, עליכם לזהות ולהתמקד בנקודת המבט האישית שלכם על החיים. רק כך תוכלו להעלות את מפלס האושר שלכם, מבלי לתרץ או להצטדק על כך.

וטיפ לסיום: מה שעושה לכם טוב – הוא הטוב. מה שלא עושה לכם את זה או מה שמשאיר אותכם אדישים – אינו בשבילכם. נקודה.

הוסף תגובה