מה מסתתר מאחורי המילה הצלחה? חלק ב

‏שבת 09 אוקטובר 2010
הצלחה 
מה מסתתר מאחורי המילה הצלחה? חלק ב 
בחלק הקודם של "מה מסתתר מאחורי המילה הצלחה?", נחשפת לאותיות ה' ו- צ' שמשמעותן החלטה וצמיחה. זה הזמן לומר לך שאין אות שחשובה יותר או פחות מאות אחרת, כל אות חשובה מאוד וכל אות משקפת מרכיב קריטי ובסיסי ביותר של הצלחה. אם תוציא אות אחת מהמילה הצלחה, לא תהיה מילה. אם תוציא מרכיב בסיסי אחד מההצלחה, לא תהיה זו הצלחה. לסדר של המרכיבים בהקשר לאותיות, אין בהכרח משמעות. מה שעליך לזכור הוא שהמרכיבים האלה המשתקפים להם באותיות, מהווים יחד את הבסיס של כל הצלחה. זכור את הבסיס והקפד לשמור עליו. ג'ים רון ז"ל אמר פעם:
"Don't Search for the exotic, until you've discovered the basics."

רוצה לדעת מה מסמלת האות ל'? עכשיו זה הזמן לגלות את נפלאות ה- ל'…

מה מסתתר מאחורי המילה הצלחה?

3. הצלחה, ל = להאמין 
אפרופו בסיס, אמונה זה הבסיס להכל. קונפוציוס אמר: "זה שחושב ומאמין שהוא יכול וזה שחושב ומאמין שהוא לא יכול, שניהם בדרך כלל צודקים". מי שמכיר את התכנים שאני כותב, מגיע להרצאות ולסדנאות שלי או עבר תהליך מנטורינג אישי איתי, יודע היטב כמה דגש אני שם על נושא האמונה. מעולם לא פגשתי אדם מצליח שלא מאמין בעצמו. הצלחה דורשת מאיתנו לפתח מערכת אמונות מתאימה, כזו שמכילה אמונות חיוביות שנמצאות במתאם עם המטרות והחלומות שלנו. אמונות שמשרתות אותנו ומקדמות אותנו לעבר יעדינו.   עלינו לזכור שאנחנו לא משיגים את מה שאנחנו רוצים ומשתוקקים לו, אלא את מה שאנחנו מאמינים שמגיע לנו לקבל. ברגע שהתשוקות שלנו שונות מהאמונות שלנו, אנחנו תמיד נשיג את מה שאנחנו מאמינים בו. על מנת להצליח, אנחנו חייבים להאמין בעצמנו, להאמין ביכולות שלנו להשיג את מטרותינו, להאמין באנשים שלצידנו, להאמין בכוח הבלתי נראה שעובד לטובתנו, להאמין שזה אפשרי! כן כן, להאמין שזה אפשרי שאנחנו נחייה כפי שאנחנו רוצים לחיות…שזה אפשרי עבורנו להיות, לעשות ולהשיג את מה שאנחנו רוצים. אחת השאלות ששואלים אותי לא מעט בנושא האמונה, היא: מה לגבי אלוהים? או, מה הקשר בין הצלחה לאלוהים? אענה על כך בקצרה במשפט הבא:

"אם אתה לא מאמין באלוהים, אתה גם לא מאמין בעצמך. אם אתה לא מאמין בעצמך, אתה גם לא מאמין באלוהים. מנקודת המבט שלי זה פשוט בא ביחד, כי אלוהים נמצא בך."   (יואב זילכה)   בכדי להיות הצלחה, עלינו בראש ובראשונה להאמין שאנחנו הצלחה ולראות את עצמנו כהצלחה. עלינו לפתח אמונה חזקה ואיתנה, כזאת שתעמוד בפני משבי הרוח, המכשולים והאתגרים שבדרכנו. אמונה עיוורת לא תחזיק מעמד, היא תתפזר עם משב הרוח הראשון ותתפוגג עם הופעתו של המכשול הקטן ביותר. אמונה איתנה וחזקה היא כזאת שמבוססת על הבנה והערכה.   למה אני מתכוון כשאני אומר הבנה והערכה?   על מנת לפתח אמונה חזקה בדבר מה, עלינו להעריך אותו ולהבין אותו. בואו ניקח לדוגמא את עצמנו, על מנת לפתח אמונה חזקה בעצמנו, עלינו להבין ולהכיר את עצמנו כמה שיותר טוב, כמו גם להעריך את עצמנו. ככל שנעריך את עצמנו כבעלי ערך גבוה יותר, כך נאמין יותר בעצמנו. האמונה שלנו בעצמנו נוצרה בין היתר על ידי ההערכה שלנו את עצמנו ולכן על מנת לשנות את האמונה, עלינו להעריך מחדש את עצמנו וללמוד יותר על עצמנו ועל הפוטנציאל הטמון בנו.   עוד מאפיין חשוב ביותר של אמונה חזקה ואיתנה הוא העובדה שאמונה שכזו נמצאת עמוק בתוך המוח הלא מודע. אחד המכשולים הגדולים והכמוסים ביותר בפיתוח אמונה בהקשר של הצלחה, הוא שאנחנו עלולים להגיע למצב שבו אנחנו מאמינים ברעיון מסוים ברמה מודעת, אך ברמה לא מודעת רעיון אחר לגמרי שולט בנו.

כלומר, ייתכן שברמה מודעת אנחנו מאמינים במשהו, אבל ברמה לא מודעת מאמינים משהו אחר. למה זה מכשול? כי התוצאות שלנו הן במתאם לאמונות שנמצאות ברמה הלא מודעת.   מאחר ואמונה מובילה להתנהגות מסוימת וההתנהגות נשלטת על ידי התת מודע, יותר מאשר על ידי המוח המודע, ישנם אנשים מסוימים שיגידו לכם שהם מאמינים במשהו אחד, אך ההתנהגות שלהם תראה משהו אחר לגמרי. המוח המודע שלך מאפשר לך להבין משהו, אך זה לא אומר שאתה תעשה את זה. המקור שיגרום לך לעשות ולהשיג תוצאות, נמצא אי שם בתת המודע.   עליך ללמוד איך להחדיר אמונה חיובית ורצויה אל תוך תת המודע מרצון. בהרצאות, בסדנאות ובפגישות אישיות שאני מקיים, אני מראה ומלמד כיצד לעשות זאת.   רוצה לדעת מה מסתתר מאחורי שתי האותיות האחרונות של הצלחה? לחץ כאן לחלק האחרון

לחיי ההצלחה שלך!

 

יואב זילכה

הוסף תגובה