מה מסתתר מאחורי המילה הצלחה? חלק ג

שבת 09 אוקטובר 2010
[removed][removed] 
הצלחה                                                                                                                                                       
מה מסתתר מאחורי המילה הצלחה? חלק ג 
אז מה היה לנו בינתיים? ה- החלטה, צ- צמיחה, ל- להאמין. אלו הן 3 האותיות הראשונות של המילה הצלחה. רוצה לדעת מה משמעותן של האותיות האחרונות? הנה זה בא:

מה מסתתר מאחורי המילה הצלחה?

4. הצלחה, ח = חזון 
מה לא נאמר על חזון ולמרות זאת, רק מעטים מבינים באמת את משמעותו ואת עוצמתו. בעוד שהייעוד שלנו עונה על השאלה הגדולה ביותר, הלוא היא: למה?, החזון עונה על השאלה: לאן?. חזון מתחיל בחלום ומתורגם לאחר מכן למטרות ויעדים. כשאני אומר חזון, אני מתכוון לחזון גם כשם עצם וגם כפועל או יכולת. כשאני אומר חזון, אני מתכוון גם לתמונת העתיד המושלם עבורך בתחום מסוים של חייך וגם לאותה יכולת שלך לראות את התמונה הזו בעיני רוחך.

"אם אתה יכול לחלום את זה, אתה יכול לעשות את זה" (Walt Disney)  
הסתכל רגע מסביבך…הסתכל על כל דבר שנמצא בחדר או במקום שבו אתה נמצא בעודך קורא שורות אלו. כל דבר מסביבך נולד בחזון של מישהו, העולם לא היה מתקדם לשום מקום אילולא אותם אנשים בלתי הגיוניים, אותם אנשים לא נורמאליים, אותם אנשי חזון שראו והאמינו כי משהו טוב יותר יכול להיות כאן. אותם אנשי חזון שראו אפשרות והפכו אותה למציאות.

 

הסתכל על עצמך… גם אתה תוצר של חזון, להורים שלך היה חזון, תמונה יפה שכזו שבה הם ראו את עצמם מגדלים ילדים ובונים משפחה. אם אני אמשיך לנסוע במעלית הזמן הזו, אני יגיע למסקנה שכל אדם בבסיסו נולד בחזון של אלוהים. האדם נברא בצלמו של אלוהים ולכן לכל אדם, וגם לך כמובן יש את אותה יכולת כמו-אלוהית לברוא את עולמך, זוהי עוצמתו של החזון. 
אם אתה עדיין שואל את עצמך בשביל מה אני צריך חזון, הנה כמה תשובות מהירות: חזון יוצר כיוון, משחרר עוצמה, מלהיב, מושך, מניע לפעולה, מאגד בין אנשים, חזון זה המצפן שינחה אותך במסעותיך במדבריות החיים. חזון משמש לא רק יחידים, אלא גם קבוצות, חברות, עסקים, ארגונים ואפילו אומות ומדינות.

"Your life is created first in your mind, then in the world" (Janet Attwood) 
מה מסתתר מאחורי המילה הצלחה?

5. הצלחה, ה = התמדה 
התמדה אף פעם לא זוכה לכבוד הראוי לה וזאת למרות שהיא אחד המאפיינים הבולטים ביותר בדמותו של המצליחן. אבל בהצגה שנקראת הצלחה, התמדה נמצאת אי שם מאחורי הקלעים, כמו התאורן או איש הסאונד שאף אחד לא זוכר את שמו. למה אנחנו לא נותנים להתמדה את כבודה הראוי? כי מטבענו אנחנו אוהבים קסמים ואין לנו סבלנות. 
אנחנו מסתכלים על הצלחה, מסתכלים על כל מיני מצליחנים בעולמנו, ואנחנו מוקסמים מההישגים שלהם, מהביצועים היוצאים מגדר הרגיל, מהתוצאות הנהדרות. אך במרבית המקרים אנחנו שוכחים את ההתמדה, את העשייה, את אינסוף הניסיונות והכישלונות שקדמו לכל הישג, לכל הצלחה קטנה בדרכם. 

"לקח לי 40 שנה ליצור הצלחה בין לילה" (Robin Sharma) 
כששואלים אותי איך זה שכבר הספקתי לכתוב למעלה מ-200 מאמרים, אני עונה במילה אחת: התמדה. הצלחה היא אינה פעולה חד פעמית, אלא הרגל, דרך חיים, ברירת מחדל. נמר בטבע יוצא ל-20 גיחות אל הטרף וחוזר הביתה עם האוכל רק פעם אחת. מה היה קורה אם לא הייתה לו יכולת התמדה? הוא היה נשאר רעב ולבסוף מת. 
אתה יכול להיות האדם המוכשר ביותר בתחומך, עם חזון ואמונה ועם מוטיבציה והתלהבות מפה ועד השמיים, אבל אם לא תהיה לך את יכולת ההתמדה לקום כל בוקר ולצעוד עוד צעד לעבר מטרותיך, אני בספק אם תגיע אליהן. בלי היכולת לפעול שוב ושוב, לעשות עוד ועוד, בלי היכולת להתמיד בהתנהגות מסוימת, הסיכויים שלך להצליח שואפים לאפס. 
אז מה מסתתר מאחורי המילה הצלחה? החלטה, צמיחה, להאמין, חזון והתמדה. 
לחיי ההצלחה שלך!
יואב זילכה

הוסף תגובה