מזגן מיצובישי

מזגן מיצובישי

השוואה בין סוגים שונים של מזגנים מתייחסת בין היתר ליצרן ולמוניטין של החברה. אחת הדרכים להבטיח את אמינות המזגן גם לטווח הקצר וגם לטווח הארוך היא לבחור בדגם שמיוצר על ידי חברה גדולה ומוכרת כמו מיצובישי, אז כדאי להכיר את היתרונות שלה

מיצובישי היא חברה מוכרת אבל בישראל מזהים אותה בעיקר עם ענף הרכב. מצד שני, בשנים האחרונות בולטים מוצרי החשמל והאלקטרוניקה של החברה גם בעוד אזורים בבית – כמו למשל עם מזגן מיצובישי. בזכות היתרונות השונים של המזגן, חברת מיצובישי הפכה להיות ליצרן מוביל גם בישראל.

השאלה היא איך בוחרים את המזגן המתאים מבין הדגמים השונים בקטלוג. בשביל לקבל החלטה מושכלת בהקשר הזה, חשוב להתחיל בהגדרת צרכים וסדר עדיפויות: מה בדיוק נתוני המזגן שאנחנו מחפשים, איזה כוח סוס צריך להיות לו ביחס לגודל חלל הפנים שאותו הוא אמור לקרר, מה מסגרת התקציב שעומדת לרשותנו וכן הלאה. 

מדוע כדאי לבחור מזגן מיצובישי?

יש כמה יתרונות משמעותיים לבחירת מזגן על פי השם של החברה שמייצרת אותו. קודם כל, כדאי מאוד לבדוק מי היצרן של כל מזגן כי זה משפיע על זמינות חלקי החילוף. אם קונים מזגן של חברה קטנה ולא מוכרת, סביר להניח שיהיה קשה עד בלתי אפשרי לתקן את התקלות הנפוצות. אבל אם בוחרים דגם טוב של מזגן מיצובישי, אין סיבה לדאוג.

בנוסף, חברה גדולה ומוכרת תעניק בדרך כלל תקופת אחריות ארוכה יותר על המזגן שהיא מוכרת. לחברה כזו יש את המוניטין, את הגב הכלכלי ואת כוח האדם הרלוונטיים בשביל להציע תקופת אחריות משמעותית. כאשר בוחרים מזגן מיצובישי ומרכזים את הדרישות תחת קורת גג אחת, זה גם עוזר לחסוך בהוצאות בעתיד. 

כך בוחרים דגם מתאים 

התמקדות במזגנים המיוצרים על ידי חברת מיצובישי היא כאמור רק חלק מתוך מערכת שיקולים רחבה יותר. בשלב הבא, יש עוד כמה שיקולים שנרצה להתייחס אליהם:

א. המלצות על דגם ספציפי – אפשר להשוות בין דגמים שונים של מזגן מיצובישי לפי הטכנולוגיה ולפיח המלצות. היתרון של שימוש בהמלצות הוא שיודעים מה אנשים אחרים חושבים על כל סוג של מזגן, או מה הניסיון האישי שלהם איתו. החיסרון הוא שלא כל מזגן שמתאים לחברים, קרובים ובני משפחה גם בהכרח יתאים גם עבורנו.

ב. המפרט הטכני המתואר על ידי היצרן – המפרט הטכני של חברת מיצובישי אמור לתאר עבורנו את הטכנולוגיה שבה היא השתמשה כדי לייצר את המזגן. כאן הדגש הוא בעיקר על ההבדל בין מזגן מיצובישי עם או בלי מדחס אינוורטר, כי יש לזה השפעה על התפקוד ועל המחיר.

ג. עלויות רכישה והתקנה – אי אפשר לדבר על השוואה בין סוגים שונים של מזגנים בלי להזכיר את פערי המחירים. על אף החשיבות של מזגן לכל בית בישראל, עדיין קיימים פערי מחירים של עשרות אחוזים. בשביל להתמודד עם העלויות האלה, מה שכדאי לעשות הוא להגדיר את התקציב ואז להפריד בין המחיר של המזגן לבד לבין המחיר של התקנה.

איך שומרים על מזגן מיצובישי?

רכישת מזגן מיצובישי מחייבת להיצמד להנחיות היצרן מבחינת תחזוקה. כדאי לקרוא היטב את ההוראות בשביל לדעת איך לנקות את הפילטרים של המזגן, כל כמה זמן להחליף אותם ומה עושים במקרה של נזילת מים. 

כמו כן, ניתן להשוות בין סוגים שונים של מזגנים על פי הוראות תחזוקה של בעלי מקצוע. אז אחרי שקונים את המזגן, כדאי גם להזמין טכנאי מיומן.

הוסף תגובה