מי צריך סופר צללים?

לא מעט פוליטיקאים שהגיעו לראש הפירמידה, תעשיינים או מייסדי אימפריות, שחקנים ויוצרים בתחומים שונים, נעזרים בסופרי צללים כדי להעביר אל הכתב את הניסיון העצום שצברו ואת קורותיהם בדרך שפילסו לעצמם.

כפי שישכרו את שירותיו של עורך-דין כדי שייצג אותם בערכאות משפטיות, יעסיקו כותב נאומים שיעביר את המסר שלהם באופן הברור ביותר, ופרסומאי כדי להביא את המוצר שלהם אל התודעה, כך יפנו אל סופר הצללים. סופר צללים טוב ישמע מפיהם ויעלה על הכתב את הדברים: סיפור חייהם, מפעל חיים, פרשייה מסוימת שברצונם להביא לידיעת הציבור ללא הסילופים שהדביקה לה התקשורת, סיפור משפחתי יוצא דופן, ואפילו תיאוריה או שיטה ייחודיות שהצליחו לפתח בתחום עיסוקם.

הספר שיצא לאור בסופו של דבר ישא את שמו של האדם שהזמין את שירותו של סופר הצללים. אין כאן הולכת שולל של הקורא. תוכן הספר יהיה נאמן לאדם ששכר את שירותיו של הסופר. סופר הצללים רק יעביר את המילים שבעל-פה אל הכתב, בסגנון ובאיכות שיעוררו עניין ויגרמו לאחרים לקרוא את הספר מתחילתו ועד סופו. הספר יעבור עריכה וכמובן לא תהיה בו מילה שלא קיבלה את אישורו של מזמין העבודה.

למעשה גם ביוגרפיות של אנשים פרטיים, המיועדות על פי רוב לתפוצה משפחתית, נכתבות על-ידי סופרי צללים. אחד ההבדלים היסודיים בין ספר ביוגרפיה כזה לבין ספרות הצללים הקלאסית, הוא במטרה. בדרך כלל מי שפונה לסופר צללים מקצועי, מקווה להביא את הספר שייוולד כתוצאה מהעבודה המשותפת אל הקהל הרחב ואל מדפיהן של חנויות הספרים. אופי הכתיבה חייב לקחת את זה בחשבון ועל סופר הצללים להשקיע מאמצים על מנת להפיק ספר בעל ערך ומעורר עניין מהחומרים שניתנו לו.

אם יש לך סיפור משפחתי יוצא דופן, תקופה עתירת מעללים, פילוסופיה שגיבשת, תיאוריה בתחום בו התמחית, חוויות מהמלחמות, או רצון להנציח אדם אהוב או מפעל חיים – אבל אין לך זמן וסבלנות לשבת ולהעלות את הדברים על הכתב – סופר הצללים יסייע לך להעביר את הדברים אל הכתב. הוא יבנה ויערוך עבורך ספר שמבוסס כולו על החומרים שתספק לו, בכתב או בשיחות מוקלטות. כך, במינימום זמן ומאמץ שתצטרך להשקיע, ייוולד ספר שהוא כולו אתה ושלך, כולל הזכויות.

www.yonadoron.co.il

הוסף תגובה