משמעת / משמעת היא הבסיס לכל הצלחה – בלעדיה הכישלון הוא בלתי נמנע

נתיב ההצלחה – משמעת, בהירות, נחישות, בחירה, מחויבות והצלחה

 

מי שרוצה להצליח חייב ללמוד משמעת. ללא משמעת לא נוכל להצליח גם אם נבחר בנתיב הנכון ביותר, משום שאין בתוכנו את הקפדנות, את השיטתיות, את כוח ההתמדה, את הסבלנות ואת היסודיות הדרושים כדי להצליח וכדי לשמור על ההצלחה לאורך שנים.

 

משמעת מובילה לבהירות משום שמשמעת מחייבת אותנו להיות כנים, אמיתיים, יסודיים ולעשות את הדברים עד הסוף. ברגע שאנו יודעים בדיוק מה עלינו לעשות קל לנו להיות נחושים בקשר לכך. נחישות מחייבת אותנו לבחור במקום לברוח מהחלטות גם אם הן קשות. בחירה מובילה למחוייבות, משום שזו בחירה מתוך בחירה ולא מתוך אילוץ או כפייה. ומחוייבות מובילה באופן בלתי נמנע להצלחה משום שכשאנו מחוייבים טוטאלית למשהו אנו בסופו של דבר נצליח בו.

 

נתיב הכישלון – פיזור נפש, בלבול, אמביוולנטיות, בריחה, ויתור וכישלון

 

מי שחושב שניתן להיות מפוזר וחסר משמעת ועדיין להצליח בחיים – פשוט טועה. אנשים רבים מצליחים גם בלי משמעת – אבל בסופו של דבר הם אינם מחזיקים מעמד זמן רב בהצלחה ותמיד נופלים בנקודה מסויימת.

 

כל כישלון בחיים מתחיל מפיזור נפש. פיזור נפש מוביל לבלבול משום שכאשר אין סדרי עדיפויות, כשאין סדר וכשאין מטרה ברורה החיים מתערפלים ומבולבלים. בלבול מוביל לאמביוולנטיות – רוצים ולא רוצים, אוהבים אבל גם לא אוהבים, טוב אבל גם רע. במצב אמביוולנטי אף פעם אין הכרעה ברורה: הכל אפשרי ושום דבר לא אפשרי. אמביוולנטיות מובילה לבריחה מהכרעות והחלטות. בריחה מהחלטות מובילה ליתור על המטרות ועל החלומות האמיתיים ומשם הדרך לכישלון היא בלתי נמנעת.  

משמעת מהי?

 

משמעת כוללת בתוכה סדר, ניקיון, תכנון, שיטתיות, יסודיות, יעילות, העמקה, חריצות והקפדה. משמעת קשורה במשמעות ובלהיות ממושמעים.

 

כשאנו בעלי משמעת, אנו ממושמעים כמו חיילים טובים ומוכנים לבצע את כל מה שנדרש מאיתנו כדי להצליח גם אם זה לפעמים לא נוח, קשה, מעייף או מפחיד. כשאנו בעלי משמעת, יש לנו גם משמעות בחיים כי אנו חותרים להשגת מטרה מרכזית בחיינו המעניקה לנו סיפוק ומילוי תמידי.  

וטיפ לסיום: מי שרוצה להצליח צריך להפסיק לוותר לעצמו.   

הוסף תגובה