מתכונים ביתיים

כל אמא בבית ישראלי יודעת היטב שהמתכונים הביתיים הם הכי הכי מוצלחים מבין כל המתכונים שישנם בעולם, דווקא מתכונים מסוג זה שמועברים דורות על גבי דורות מאמא אל הבת שלה הם אלו המצלחים יותר, בסיכומו של דבר גם הטובים והטעימים ביותר ומעבר לכך אלו המאכלים שכולם אוהבים בלי יוצא מן הכלל, הרי מה שאכלת בילדות וגדלת עליו, אתה תאהב לאורך כל חייך, ביחוד כשמדובר בהכנת מתכונים מסוגים שכאלה. כך למעשה עוברים אותם מתכונים דור אחר דור בין משפחות רבות, לאחר מכן מועברים אותם המתכונים מאוזן לאוזן והופכים את עצמם למאכלים מפורסמים בקרב אוכלוסיה שלמה, אלו הם למעה אותם התבשילים הביתיים.

 אופן הכנת מתכונים ביתיים 

עקב מחסור תמידי בכלים מיוחדים, אנו נדרשים להדגיש כי הבית אינו משתווה למטבח המסעדה היוקרתית, בבית אין לנו את הסכינים או הכלים בהם ניתן להכין כמויות אוכל או שבעזרתם ניתן לקצוץ ירקות, פירות ושאר המצרכים בצורה מיטבית. כך למעשה לא ישתוו מתכונים ביתיים למתכונים במסעדות יוקרה, אך אין מה לומר לגבי הטעם שתמיד יהיה טעים יותר בבית. למרות כל זאת מתכונים ביתיים הם טובים יותר, אולי זה בגלל האהבה שמושקעת בהכנת אותם מתכונים, אולי זה בגלל שהכמות קטנה ואפשר יותר לדייק בכמויות התבלינים אך תגידו מה שתגידו, יותר כיף להכין בעצמך את האוכל מאשר שיכינו לך אותו. 

סוגי מתכונים ביתיים 

במטבחים הביתיים קיימים סוגי מתכונים רבים ומיוחדים עבור כל עדה ועדה, בניהם האוכל משתנה מאוד, כך למשל משתנה האוכל בין העדה התימנית לבין העדה המרוקאית, לא רק שינוי במתכונים אלא גם שינוי בחומרים עצמם.לדוגמה ניתן לתאר את ההבדל בין העדה התימנית לבין העדה האשכנזית, בניהם תוכלו למצוא אצל התימנים מתכונים המבוססים על בצק וחומרים זולים לעומת האשכנזים אצלם תמצאו מצרכים יקרים יותר ומאכלים יותר מפורטים במצרכים, ולא רק בצק.

 ההבדל הוא גם בתוך העדות, כך לדוגמה בתוך העדה העראקית תמצאו כמה סוגים שונים של מתכונים שונים בין משפחה ומשפחה, כך לדוגמה ניתן לתאר את ההבדל בין הקובה שמכינה משפחה אחת שהיא קובה אדומה לבין הקובה של משפחה עיראקית אחרת אצלה הקובה כתומה צהובה .

הוסף תגובה