ספרי מדע בדיוני וספרי פנטזיה: איך למצוא ספרים חדשים ונהדרים

עבור מי שאוהב ספרי פנטזיה ומדע בדיוני, מציאת הספר החדש הטוב ביותר יכולה להיות מאתגרת. שני הז'אנרים הם עצומים ויש מהם מבחר ענקי של ספרים- חלקם מדהימים וחלקם איומים ונוראים. זה נכון לגבי ספרים באופן כללי, אך כאשר מדברים על ספרי מדע בדיוני או ספרי פנטזיה- כמה מאפשרויות החיפוש הרגילות לא קיימות.

אוהבי ספרים כאלו לא יכולים פשוט לפתוח את העיתון במדור הספרות ולחפש את הספר הבא ש"חובה לקרוא". ספרים מסוג זה גם לא מופיעים בדרך כלל ברשימת רבי המכר, או בביקורות "מיינסטרימיות" על ספרים. אז אם אתם לא חלק מקהילת קריאה כלשהי או שיש לכם "גורו ספרים" להתייעץ איתו, אתם עלולים למצוא את עצמכם בתקופות בהן כל מה שאתם קוראים הוא פשוט כתיבה גרועה. אתם חשים כאילו נידונתם לנוע ולנוד לנצח לבדכם בסיפריה או בחנות הספרים, בוחרים ספרים באופן אקראי. אתם מתייאשים עוד ועוד כאשר אתם לא מוצאים אף ספר טוב. האם אי פעם תמצאו שוב פעם ספרי מדע בדיוני או ספרי פנטזיה טובים לקרוא?

 

התשובה היא כן! הנה כך: ראשית, דעו שהמקור הטוב ביותר שלכם הינו החברים שלכם. הם מכירים אתכם טוב, יודעים מה אתם אוהבים לקרוא, והם בטוח קראו ספרי מדע בדיוני מעולים לאחרונה. מה יכול להיות יותר טוב? אולי הם אפילו ישמחו כל כך להכיר לכם את הספר המצויין עד שהם ילוו לכם את העותק שלהם, מה שאומר שלא תצטרכו לשחק את משחקי ההמתנה של הסיפריה, לרדוף אחרי ספרים בחנויות משומשות או לבזבז מאות שקלים בשביל לרכוש סדרת ספרי פנטזיה בת 8 כרכים. רק שימו לב שאתם מחזירים להם את הספר במצב טוב!

המקור השני בתור שאפשר לפנות אליו הנו מוכר או מוכרת שאתם סומכים על עצתם. אם אתם מחפשים משהו שאף אחד אחר לא מכיר, זוהי כנראה אחת האפשרויות היחידות שלכם למצוא אותו. שוב, זה יהיה קשה יותר לכם מאשר לאוהבי ספרים "רגילים", משום שלמוכרים בחנות הספרים הממוצעת אין הבנה מרחיקת לכת בתחום של ספרי מדע בדיוני ופנטזיה. אתם עלולים לקבל מבט מבולבל מהמוכרת אם תשאלו אותה. זה בסדר, פשוט תשאלו אותה אם יש מישהו בחנות שמבין בנושא ויכול להמליץ לכם. יכול להיות שהיא תמשוך החוצה את התיכוניסט שמסדר את המלאי במחסן- זה בסדר גמור, העיקר שהוא מכיר כמה ספרי פנטזיה ומדע בדיוני חדשים ומצויינים.

המקור השלישי והחשוב לא פחות הנם אתרי האינטרנט הרבים המוקדשים לסיקור ספרי מדע בדיוני וספרי פנטזיה. אתרים אלו מסקרים פעמים רבותספרים חדשים ולא מאוד נפוצים, שקשה לשמוע עליהם ממקורות אחרים. בחלקם ישנו גם קישור המאפשר לכם להגיע אל האתרים אשר מוכרים את הספרים הללו, מה שמקל את מציאתם. רבים מאתרים אלו הם אומנם באנגלית, אך ניתן גם למצוא אתרים רבים בעיברית. חיפוש קצר בכל מנוע חיפוש יניב לכם מספר גדול של אתרים אשר ניתן למצוא בהם מידע והמלצות לגבי ספרי פנטזיה וספרי מדע בדיוני, חדשים כישנים.

אז תהנו, קראו בנחת ובכיף, וכאשר תמצאו ספרים טובים במיוחד- זיכרו להעביר אותם הלאה!

הוסף תגובה