עדיפות ראשונה / בחנו את עצמכם – מהי העדיפות הראשונה שלכם בחיים?

 

מהי עדיפות ראשונה?

  

עדיפות ראשונה היא המטרה הנמצאת בראש סולם העדיפויות שלכם והיא למעשה משקפת את הדבר שבאמת הכי חשוב לכם בחיים. פירושו של דבר, שהעדיפות הראשונה שלכם עשויה לדחות את כל יתר המטרות הנמצאות במקום השני, השלישי והרביעי שלכם לטובת השגת המטרה הראשונית שלכם.

עדיפות ראשונה קשורה ביכולת שלכם להקריב דברים פחות חשובים עבורה. למשל, להקריב יחסים לטובת שיקולים כלכליים או שיקולי נוחיות. או למשל להקריב זוגיות לטובת הבאת ילדים. או למשל, להקריב אהבה לטובת נישואים בטוחים. אם אינכם מוכנים להקריב עבור מטרה כלשהי דבר – סימן שהיא אינה מטרה בעדיפות ראשונה שלכם, ושיש לכם עדיפות ראשונה אחרת המכתיבה את ההתנהלות שלכם. לעומת זאת, אם אתם מוכנים להקריב הכל בשביל מטרה מסויימת – היא ללא ספק העדיפות הראשונית שלכם.

אהבה וחופש – אופייני לרווקים כרוניים או לאנשים חסרי זוגיות

 

  

אנשים שאהבה וחופש היא בעדיפות הראשונה שלהם יהיו מוכנים להקריב בשבילה הכל – מערכות יחסים, נישואים, ילדים, כסף, משפחה וכו'. המשמעות היא שעד שהם לא ימצאו אהבה אמיתית בחייהם הם יעדיפו לא להתמסד, לא להתחתן, לא להביא ילדים ולא להקדיש את עצמם לקריירה ולעשיית כסף. 

אנשים ששמים את האהבה ואת החופש בעדיפות ראשונה הם אנשים שמתאהבים מספר רב של פעמים בחייהם, נכווים מאהבה, מחפשים אותה, לא מוכנים להיכנס לקשר שלא מבוסס על רגש עמוק וחופש אישי רב ולעיתים חיים שנים רבות לבד בבדידות או בקשרים רופפים כי הם אינם מוכנים להתפשר על קשר נוח או קשר בנאלי אלא מחפשים רק קשר עם משמעות רגשית ורוחנית, קשר שמבטא סוג של חופש רגשי ופנימי אדיר. 

כסף וסטאטוס – אופייני לאנשים מבוססים או אנשים שעטופים בסמלי סטטאוס

 

 

 

אנשים שכסף הוא בעדיפות הראשונה שלהם יהיו מוכנים להקריב בשביל הכסף הכל. רוב זמנם הם ידברו על כסף, יחשבו על כסף ויעשו כסף. הם יעסיקו את עצמם ביצירת ואגירת כסף ועולמם יסתובב סביב כסף, הישגיות ורצון לעוד.

 

 

 

כסף בעדיפות ראשונה יגרום לאנשים לעבוד מסביב לשעון, לקחת סיכונים כלכליים, להשקיע המון בפוזה וברושם ובמה שנחשב כהצלחה, להתמקד רק בכסף ולדחות כל נושא אחר בחייהם – זוגיות, אהבה, רגש, אינטימיות, משפחה – רק כדי לפנות את כל האנרגיה והמשאבים לטובת המירוץ אחר כסף נוסף. כל דבר ייבחן אצלם על פי שיקולים כלכליים ולא על פי שיקולים רגשיים, וההחלטות שלהם יתבססו על חישובים הישרדותיים וכספיים ולא על בחירה רגשית אוטנטית. 

 

 

אנשים ששמים את הנישואים בעדיפות ראשונה בחייהם הם אנשים שמכבדים את מוסד הנישואים ומאמינים בו, אנשים שבדרך כלל מתחתנים בגיל צעיר יחסית, אנשים שפסגת השאיפות שלהם היא חתונה. אנשים כאלה הם אנשים שלא מתגרשים לעולם גם אם לפעמים קשה, גם אם הקשר עולה על שרטון או שהקשר הזוגי אינו מתאים בכלל, כי הדבר החשוב ביותר עבורם הוא הדימוי שלהם כאנשים "נשואים".

 

נישואים בעדיפות ראשונה היא עדיפות שתגרום לאנשים לטאטא מתחת לשטיח שיקולים רגשיים ואוטנטיים לטובת השיקול המרכזי והוא שימור הנישואים שלהם. אנשים כאלה יעשו הכל כדי לשמר את מסגרת הנישואים שלהם גם אם הזוגיות שלהם אינה בהכרח אינטימית, רגשית ואוהבת.

 

 

 

 

 

 

    

 

 

נישואים וזוגיות – אופייני לאנשים נשואים בקשר יציב וחזק לאורך כל חייהם

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

ילדים ומשפחתיות – אופייני לאנשים שבטיים בעלי משפחות מרובות ילדים

 

 

אנשים בעלי עדיפות ראשונה לילדים ולמשפחתיות הם אנשים שמוכנים להקריב הכל בשביל הבאת ילדים – להקריב את התשוקות המקצועיות שלהם, את האהבות הגדולות שלהם, את הרצונות והחשקים שלהם, הכל למען הבאת ילדים, גידולם והקרבת כל מה שיש להם עבורם.

אלה אנשים שיקימו משפחה מרובת ילדים, יעדיפו לתת הכל לילדים על חשבונם, לא יקדישו לזוגיות או לעצמם הרבה אנרגיה ותמיד יחשבו על טובת המשפחה, הילדים והתא המשפחתי הרבה יותר מאשר המימוש העצמי, הזוגיות, הרצונות הפרטיים שלהם וכו'. 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

כיצד תשנו את העדיפות הראשונה שלכם?

 

שינוי של העדיפות הראשונית מבוסס על תהליך דו-שלבי. שלב ראשון הוא ההבנה איזה עדיפות כרגע מנהלת אותכם. השלב השני הוא תהליך הדרגתי היכול לקחת מספר שבועות עד מספר חודשים שבמהלכו אתם לומדים לאמץ עדיפות שונה וחדשה לחייכם. 

אימוץ של עדיפות ראשונה חדשה דורש הבנה מעמיקה של עולם הערכים הקשור באותה עדיפות. דרך לימוד והטמעה של מלוא התכנים הקשורים בעדיפות הראשונית החדשה – העדיפות הזאת תופסת בהדרגה את הבכורה והופכת לעדיפות ראשונה שמעתה מנהלת בצורה שונה את ההתנהגות שלכם, את ההעדפות שלכם ואת הבחירות שלכם, כמו גם את המוכנות שלכם להקריב עבורה דברים שבעבר היו חשובים לכם יותר.

 

  

 

 וטיפ לסיום: כל אדם מנוהל באופן תת-הכרתי על ידי העדיפות הראשונה שלו. גם אם הוא מאוד מאוד רוצה דברים ששונים מהעדיפות הראשונה שלו – מה שקובע בפועל זה רק העדיפות הראשונה שלו. ולכן, כל עוד העדיפות הזאת אינה משתנה, גם המציאות שלו לא תשתנה והיא תחזור על עצמה שוב ושוב.

 

 

 

 

הוסף תגובה