עוגיות מרוקאיות – מתכון מיוחד ספינג' סופגניה לחנוכה

חברות להכנת ספינג'

עולם האירועים בכלל ואירועי טקס חינה בפרט, מחפשים ללא הרף את הטריינד הבא, אחרי חברות הפקת החינה ובעלי מקצוע נוספים כמו די ג'יי לחינה, להקות ורקדניות, חברות להכנת עוגיות מרוקאיות הגיע תורם של חברות המתמחות בהכנת ספינג' לאירועים.טקס החינה המושתת על ברכות מברכות שונות לחתן ולכלה 
ומאופיין בעיקר בזכות העוגיות המרוקאיות, המהוות סמל לחיים מתוקים אותם נהוג לאחל לחתן והכלה.
הספינג' היא אותה סופגנייה מרוקאית, המטוגנת ומתובלת בדבש או סוכר. האלמנטים הסמליים לחיים מתוקים, בדיוק כפי שהקרנו אותם במגשי עוגיות החינה שכל כך מזוהים עם טקס החינה. בישראל של השנים האחרונות קיבל טקס החינה תפנית, מהיותו טקס עדתי מובהק לטקס שהוא למעשה נחלת הכלל,
התפנית נבעה בעיקר בגלל נשואי התערובת שחוללה האינטגרציה החברתית בישראל ומושם כך היטשטש הטקס המקורי שהיה עדתי גרידא והפך לטקס ישראלי, המושפע מהצבעוניות והיופי שהביאה איתה כל עדה לישראל. הספינג' המרוקאי אותה סופגנייה מתוקה שאיתה היו מתעוררים לבוקר של כוס תה מהביל עם נענע או שיבה בהתאם לעונות השנה (נענע – קיץ, שיבה – חורף) חדרה לעולם אירועי החינה במלוא הדרה.

 

כיום ישנם חברות לא מעטות המגיעות עם דוכנים של ספינג' ומופלטה לאירועי חינה ומטגנים את הסופגניות המתוקות לעיניהם של קהל האורחים, אלמנט המוסיף הרבה טעם וריח לטקס החינה.

 

מתכון לספינג'
הספנג' או ספנג'ה הלא היא הסופגנייה הצפון אפריקאית הכל-כך טעימה, לא מתאים לשומרי משקל, הסופגנייה ספוגה בקלוריות, מתוקות וטובות… הספינג' או הספינג'ה נחשב למעדן משובח "מלכת המתוקים" בטקס חינה ובכלל באירועי שמחה של יהדות צפון אפריקה.  בתאבון!!
פרודוקטים ל כשלושים וחמש ספינג'ות:
אחד קילו קמח
ארבע כוסות מים
חמישים גרם שמרים
דבש ו/ או סוכר לציפוי
קמצוץ מלח
שמן לטיגון עמוק

איך מכינים:
טורפים את כל הקמח עם המים, השמרים והמלח ויוצרים בצק רך מאוד, מניחים אותו לתפיחה כאשר הוא מכוסה במגבת לשמור על החום למשך כשלוש עד ארבע שעות ואז יש ללוש את הבצק פעם נוספת. אפשר ללוש מספר פעמים ליצירת ספינג' אוורירית עכשיו יש להרתיח שמן בכלי  לטיגון עמוק. מרטיבים את הידיים במים,  לוקחים חתיכת בצק מעבדים אותה לגוש עגול ופחוס, עושים חור באמצע כמו בייגלה,  ומכניסים בזהירות לשמן, מטגנים את שתי צידי הספנג' עד לקבלת צבע זהבהב, מוצאים לספיגת השמן, מפזרים אבקת סוכר או טובלים בדבש ואוכלים ואוכלים….
בתאבון!
רוצים מאות מתכונים מרוקאים מענינים הכנסו עכשיו
מתכונים מרוקאים

הוסף תגובה