פיצות ומשלוחים

נכון שהיום כשכל פיצריה היא פיצריית גורמה לא נעים לדבר על פיצה-פיתה, אבל ככל הנראה מקור השם פיצה הוא שיבוש של פיתה. יש מגוון רב של מתכונים לפיצה החל מהגרסה האיטלקית הדקה-דקה ועד גרסת שיקגו העבה העשוייה בתבנית. בדרך אפשר למצוא פיצה סיציליאנית, עבה שנחתכת למרובעים וכמובן את הפיצה הניו יורקית הדקה, שהיא למעשה הגרסה שנפוצה ברוב העולם.

פיצה היא מאכל שצבר מעמד בתרבות והיא היום הרבה יותר מסתם מאכל. עם השנים, משלוחים הפכו לדרך פופולרית להשיג את המאכל, אך גם זכו למקום של כבוד בתרבות. הזמנה של משלוחי פיצה לביתו של מישהו אחר למשל, היא אחת מהנקמות הקטנות והמהנות, לפחות בגרסה ההוליוודית. כיום מרבית רשתות הפיצה הגדולות גם מציעות את האפשרות להזמין משלוחי פיצה דרך אתר האינטרנט.

שליחי פיצה – מי שמספקים משלוחי פיצה – זכו אף הם למקום של כבוד בתרבות הפופולרית והם מככבים בספרים ובסרטים רבים. למעשה עבודה כשליח של פיצה היא תובענית ומסוכנת למדי. השליח מגיע לבתים של אנשים זרים וחשוף למיני סכנות, למרות שיש גם אגדות בקרב שליחי פיצה על דברים אחרים שנחשפים אליהם. מקור אחר לסכנה הוא הניסיון להגיע מהר ככל האפשר לבית הלקוח, בין עם כדי להספיק כמה שיותר משלוחים או כדי לעמוד בהתחייבות מסגרת הזמן של הפיצרייה.

כמעט בכל עיר גדולה בעולם כיום יש מגוון רחב של פיצריות אשר מכינות את המאכל לפי מתכונים לפיצה ממגוון הנע בין האיטלקית הדקה והפריכה עם מוצרלה, דרך גרסת שנות השמונים המתקתקה מעט עם גבינה צהובה ועד לגרסה העבה והבשרנית. פעמים רבות במקומות זרים בעולם פיצה יכולה להיות מאכל מנחם ומוכר אבל צריך לשים לב. יש ברחבי העולם כמה מתכונים לפיצה שעלולים להפתיע אתכם ולא לטובה עם דברים שיסתתרו מתחת לגבינה כמו בשר כבש במונגוליה או ערימה של פלפלים חריפים בסצ'ואן.

הוסף תגובה