פסטיבל צלילים במדבר 2015

השנה הפסטיבל מקדיש רבים ממופעיו למלחינים ויוצרים מדור המייסדים ומההתיישבות העובדת. למתתיהו שלם, דויד זהבי, אתר "שירה עובדת" ולמרדכי רכטמן יוקדשו ערבי הוקרה ומחווה. לצידם הפסטיבל מארח השנה יוצרים רבים, בינהם: שם טוב לוי, אלון אולארצ'יק, אפרים שמיר, רבקה זוהר ולירון לב, יאיר דלאל ודודי יצחקי עם ההרכב הבדואי "שריגי", ויקטוריה חנה, יסמין גמליאל משלישיית מנגו המיתולוגית, חמי רודנר, מרגלית צנעני, זמרי רמת נגב, הרכב "ג'אזרט שצמח והתפתח ברמת הנגב, הקאמרטה הישראלית ירושלים תארח את שלומי שבן, רביעיית המנדולינות הבינלאומית קרמן, חמישיית כלי הנשיפה תל אביבי במופע כפול בצריף בן גוריון ועוד יוצרים והרכבים רבים.

היום הראשון של הפסטיבל: 
המופע המרכזי ביום זה יוקדש למתתיהו שלם, המלחין מרמת יוחנן שיצר רבים משירי החג שכולנו מכירים, במלאת 40 שנה למותו. התזמורת האנדלוסית אשדוד יחד עם זמרים אורחים והרכבים מרמת הנגב ינגנו וישירו בערב רב משתתפים. עוד ביום הזה: בכורות – קונצרט מיוחד של מלחינים צעירים בראשית דרכם, המופע "רוזא" של זמרת הג'אז ורד דקל ולהקתה, והזדמנות יוצאת דופן לפגוש את הזמר הצעיר מיכאל גריילסאמר מלווה בתזמורת הרחוב הירושלמית. מופע מרשים ואיכותי בחסות עיריית ירושלים.

היום השני של הפסטיבל: 
גם במוקד היום הזה יעמוד ערב המוקדש ליוצרי ההתיישבות העובדת. מחווה לאתר "שירה עובדת" שמלקט ואוסף לתוכו אלפי שירים שנכתבו ע"י יוצרים כמו מאיר אריאל, שלום חנוך, דוד זהבי ועוד רבים אחרים. כמיטב המסורת, את יום שישי יפתח מופע מוזיקלי תיאטרלי לילדים – "קונצ'רטו לליצן" עם התזמורת הסימפונית אשדוד. אחר הצהריים יופיעו "מדיטרניאן אקספירמט" בקונצרט המוקדש לטנגו ולקלאסי ולחיבור בניהם. בכיכר הפסטיבל נארח מופע ייחודי של יאיר דלאל עם הרכב של יוצרים ונגנים בדואים ולסיום היום – "סומסום" במופע צעיר ומקפיץ.

היום השלישי של הפסטיבל:
ביום גדוש זה המופע המרכזי יארח שניים מכוכבי להקת כוורת – יחד עם אנסמבל מיתר, במופע שהופק במיוחד לפסטיבל. בוקר יום שבת יתחיל במופע לכל המשפחה – "החתול במגפיים" עם תזמורת הבמה הישראלית. בהמשך אנסמבל מיתר יקליטו יצירות של מלחינים צעירים בפרויקט שהפך למסורת. חמישיית כלי הנשיפה תל אביב – תופיע בצריף בן גוריון בקונצרט מחווה למרדכי רכטמן. בכיכר יופיעו שניים מהכוכבים הישראלים שמופיעים על הבמות כבר שנים רבות: שם טוב לוי עם האורק סטרה של אבי לייבוביץ ורבקה זוהר בשיתוף פעולה עם המלחין והזמר לירון לב.

היום הרביעי של הפסטיבל:
המקהלה הקאמרית של טבעון, על 50 זמריה, ורביעיית המנדולינות הבינלאומית "קרמן" עם יקי ראובן שהופיע בפסטיבל פעמים רבות, יהיו שני המופעים הראשונים ביום זה, שניהם במועדון. את הפסטיבל יחתום קונצרט חגיגי עם הקאמרטה הישראלית ירושלים. זמר אורח בקונצרט: שלומי שבן.

אתר הפסטיבל

צלילים במדבר בפייסבוק

למידע אודות הפסטיבל: 6564115 08 
לרכישת כרטיסים טלפונית: 6564121 08
לרכישת כרטיסים ומידע במשך ימי הפסטיבל: 050-5545501
ניתן לרכוש כרטיסים באתר הרכישה עד שעתיים לפני כל מופע, או בקופה לפני תחילת המופע.

הוסף תגובה