קרפ צרפתי- הידעתם שקרפ צרפתי הוא בכלל בלגי?

הקינוח קרפ צרפתי הוא למעשה קינוח קלאסי וטעים במיוחד. הקרפ הצרפתי עשוי מבצק דק. בעבר כשהיו מטגנים את הקרפ על המחבת (יחד עם שינוי מאוד קל במתכונו) הוא נקרא בלינצ'ס. 

ניתן למלא את הקרפ לאחר שמסיימים להכין אותו בכל מיני רטבים, כמו למשל: רוטב טופי, רוטב תות או בשוקולד.

מידע אודות קרפ צרפתי

קרפ צרפתי, בניגוד למה שרבים חושבים (עקב שמו – צרפתי) הוא קינוח צרפתי ובלגי. קינוח זה מורכב כאמור מבצק דק (קרפ) ורוטב שעשוי ממיץ תפוזים, סוכר, ליקר וקליפות תפוז מגורדות. קרפ נחשב כמאכל הלאומי של צרפת, ממש כמו שהפלאפל נחשב אצלנו בארץ. לתחילת דרכו של הקרפ הצרפתי יש מספר גרסאות. הראשונה בניהן היא משנת 1895 כשאומרים שהקרפ נעשה על ידי עוזר מטבח צרפתי שהיה רק בן 15. לעומת זאת, ניתן למצוא גרסה אחרת אשר מספרת כי הקינוח המפורסם הוכן במקום שנקרא "קפה דה פארי" שנמצא במונטה קרלו עבור לא אחר מאשר הנסיך מווייליס שהפך למלך השביעי של אנגליה. מכיוון שהארוחה נמשכה מעבר למתוכנן נאלץ השף להחזיר את הקרפ למחבת ולהוסיף למתכון תבלינים. ניתן למצוא סיפורים נוספים סביב מקורו של הקרפ אודות ילדה אחת קטנה שאחד מהסבים שלה היה אורח של הנסיך ווייליס והנסיך החליט לקרוא על שם המתכון הטעים במיוחד על שמה.  

קרפ צרפתי – דוכני מזון

 

שירותי קרפ צרפתי לאירועים הינו אחד מהשירותים שחברתנו מספקת.תוכלו להזמין אותנו המתמחים בהכנת קרפ צרפתי בתור אטרקציה נפלאה ובעיקר אטרקציה טעימה לכל סוגי האירועים, החל מאירועים עסקיים (כמו למשל: כנסים, מסיבת של וועדי עובדים) ועד לאירועים פרטיים (כמו לדוגמא: חתונות, חינות, שבת חתן, ימי הולדת, בר מצווה, בת מצווה, בריתות ועוד אירועים נוספים).

 

הוסף תגובה