רושם ראשוני – איך ליצור רושם ראשוני טוב על אחר

רוצה לדעת ליצור רושם ראשוני מצוין על אחרים? בוא נראה למה זה חשוב:

  • כדי לקבל את מה שאתה רוצה מאחרים בקלות רבה יותר
  • כדי למצוא חן בעיניי אנשים אחרים
  • כדי להתחיל עם בן או בת הזוג שמצאו חן בעינייך
  • כדי להצליח בראיון עבודה
  • כדי להכיר אנשים טובים
  • ועוד…

אולם לפני הכל בוא נראה למה זה יכול להיות קשה ליצור רושם ראשוני טוב או מה יכול להשתבש. קודם כל השאלה היא עד כמה אתה יכול לראות את עצמך מהצד. כלומר, עד כמה אתה באמת מודע לגבי איך אחרים רואים אותך? זה בכלל לא פשוט לראות את עצמך מהצד באופן אובייקטיבי. חלק מאנשים חושבים טוב מדי לגבי עצמם ולא בודקים זאת מול אחרים ולחלק יש דימוי עצמי נמוך מכדי לאפשר לראות את הצדדים החיוביים בהם.

הדרך הטובה ביותר להכיר את הרושם שאתה יוצר היא… לשאול אחרים, כמובן. רק המלצה חמה אחת – לא לשאול אנשים ביקורתיים מדי או אנטגוניסטיים או רעי לב. עדיף לשאול מישהו באמת ידידותי וגם להסביר לו לפני כן מה אתה רוצה ממנו ואיך הוא יוכל לעזור לך עם הדעה שלו. אחרי ששואלים 2-3 אנשים אתה יכול להתחיל לקבל מושג מה טוב בך ומה אולי כדאי לשפר או לשים לב אליו.

זאת בדיוק השיטה שבה משתמשים בסטודיו ברג בסדנא המעשית שלהם שנקראת "פיתוח קסם אישי דרך קול, תנועה ומשחק". בסדנא הזאת משחקים מקרים שונים בחיים ואז שומעים מאנשים אחרים איך היה ואילו נקודות כדאי לקחת לתשומת לב.

אז מה עושים כדי לשפר רושם ראשוני?

קודם כל ברור שכדאי ללמוד יותר על יצירת רושם ראשוני ושיפור דימוי עצמי ותדמית אישית. 
תירשם לקורס מקוון חינם באתר של סטודיו ברג ותתחיל לקבל ידע מהיד הראשונה.

אם אתה רוצה לשלוט טוב יותר במה שאתה משדר כלפי חוץתירשם לשיעור ניסיון חינם בסדנא המעשית שמתקיימת מדי שבוע בסטודיו ברג בתל-אביב.

הוסף תגובה