תיקון מצלמה

תיקון מצלמות

בשנים האחרונות המצלמות הביתיות רק הלכו והשתכללו. כיום כל אחד יכול לרכוש מצלמה דיגיטלית איכותית ולצלם תמונות באיכות שלא נופלת מזו של צלמים מקצועיים. הודות למצלמות הדיגיטליות, שהפכו את פיתוח התמונות המסורתי למיותר לחלוטין, אנשים רבים יותר מצלמים, ועושים זאת הרבה יותר מבעבר. ועם ריבוי השימוש במצלמות, גם התקלות לא מאחרות לבוא. לכן יותר ויותר אנשים זקוקים לשירותי תיקון מצלמות.

תיקון מצלמות נדרש במגוון רחב של תקלות במצלמות. גודלן הפיזי הקטן של המצלמות הוא אחד הגורמים לכך. אנו נוטים להסתובב עם המצלמות בכיסים, כשהן זרוקות בתיק או אפילו על השולחן בבית. לכן הן נוטות ליפול, לקבל מכות ולספוג טלטלות רבות. כל אלו עלולים לפגום במנגנון הפנימי של המצלמות ולקלקלן. במצבים שכאלו נדרש לבצע תיקון מצלמות במעבדות שירות מיוחדות.

מצלמות דיגיטליות נוטות להתקלקל גם כתוצאה מחדירת לכלוך, חול ואבק. אנו נוטים לקחת עימנו את המצלמות הדיגיטליות לכל מקום, אך לא תמיד דואגים להגן עליהן בנרתיקים מיוחדים. במיוחד בטיולים בחיק הטבע, בבילוי בחוף הים או במגרש המשחקים אנו לא נוקטים בזהירות וגרגירי חול נכנסים למצלמות. גרגירי החול חודרים למצלמה דרך הלחצנים, העדשות או המסך. גם כאשר מחליפים סוללות או מוציאים את כרטיס הזיכרון מן המצלמות יש סיכוי גדול שגרגירי חול, אבק ולכלוך יחדרו למנגנון הפנימי של המצלמות. אלו יכולים להרוס ולהשבית לכם את המצלמה, כך שתיאלצו לשלוח אותה לתיקון מצלמות.

גם נוזלים עלולים להזיק למצלמות שלכם. במידה והמצלמות נרטבות כתוצאה מנפילה למים, מגשם או אפילו מטפטוף של מים מבקבוק בתוך התיק, הן יתקלקלו. לעיתים המים עלולים לגרום למצלמות נזק כה חמור שעלות תיקון המצלמות תהיה גבוהה יותר מקניית מצלמה חדשה.

ללא הגנה נאותה גם עדשת המצלמה עלולה להינזק כתוצאה משריטות, מכות, אבק או טביעות אצבעות. אך בשונה מתקלות אחרות אותן אפשר לתקן במעבדה לתיקון מצלמות דיגיטליות, שום מעבדת תיקון מצלמות לא תוכל לתקן לכם עדשה שנהרסה.

לאור כל הנזקים שעלולים להיגרם למצלמות הדיגיטליות ולגרום לכם להיפרד מעשרות ומאות שקלים בעבור תיקון מצלמות, ברור כי המפתח הוא הגנה על המצלמות שלכם. כדי להימנע ככל האפשר משליחת המצלמות למעבדת תיקון מצלמות כדאי ואף רצוי להקפיד על אחסון נכון ועל הגנה על המצלמות הדיגיטליות. חשוב לשאת את המצלמות כשהן בתוך נרתיק מיוחד המגן עליהן מפני מכות, זעזועים, שריטות, אבק, חול ועוד. כאשר אתם מוציאים את המצלמות מהנרתיק היזהרו שלא להפיל אותן והרחיקו אותן מנוזלים או מאבק וחול. במיוחד הימנעו מהחלפת סוללות והוצאת כרטיס הזיכרון בסביבה מלוכלכת.

אחסון נכון של מצלמות דיגיטליות ונקיטת משנה זהירות בעת השימוש בהן יחסוך לכם תקלות רבות במצלמות, שבגינן תאלצו לשלוח את המצלמות למעבדת תיקון מצלמות. כל תיקון מצלמות לא רק שעולה לכם כסף רב, הוא גם משאיר אתכם ללא מצלמה למשך מספר ימים. ואם אתם נמצאים בעיצומו של טיול, או לפני אירוע חשוב, זה יכול להיות מאכזב נורא לא להיות מסוגלים לתעד זיכרונות מהאירוע.

הוסף תגובה