תרבות רחוב

"תרבות אומנויות הרחוב" מניעה את ההתרחשויות והפעילות בתחומי תרבות בקרב צעירים בערים הגדולות בעולם. תרבות רחוב מקורותיה במטרופולינים של ארה"ב ואירופה ומהווה מרכיב מרכזי בחיי הצעירים בישראל.

סגנון החיים האורבאני הצליח לכבוש מעמד בקרב שכבה רחבה של אכלוסיה אשר אימצה את הסממנים והמאפיינים התרבותיים של מה שנהוג לכנות "תרבות רחוב" שמורכבת מרבדים רבים – רובד המוסיקה שכולל בתוכו את הראפ ותקלוט הדי.ג'י, רובד הריקוד שכולל בתוכו את הברייקדאנס וזרמים נוספים של ריקודים, רובד הספורט שכולל בתוכו את הסקייטבורד, הרולרבלייד והאופניים ורובד האמנות שכולל בתוכו את הגרפיטי האומנותי, כמרכיב דומיננטי בתרבות הבילוי שלהם.

בעידן שלאחרי מהפכת התרבות של המוסיקה האלקטרונית מהווה תרבות הרחוב אמירה חדשה ועכשווית של פתיחות אחסרת גבולות, המאפשרת שפע של סגנונות ורעיונות של" וואיב" מחוספס וצבעוני.

בערים הגדולות בעולם – ניו יורק, ברלין, ברצלונה ואחרות, תרבות רחוב היא זו המובילה בקרב משפיעי דעת הקהל לעבר "הדבר הבא" – התרבות העולה, אשר הופכת אותה לתרבות אותנטית הבא מהרחוב – תרבות רחוב חיה, בועטת ומרגשת.

בתרבות הנוער כיום בעולם תנועת הברייקדאנס וההיפ הופ נוטלות חלק נכבד ומהוות פן מרכזי בתרבות אומניות הרחוב הפופולארית.

הנוער בכלל והנוער בסיכון בפרט עוסק באומנות רחוב אם בדרך של ביצוע האומנות עצמה ואם בדרך של לקיחת חלק פעיל בפן החברתי שמתרחשת סביבה.

אומנות הרחוב היא תנועת תרבות מודרנית, עכשווית, יצירתית, אמוציונאלית ומאוד פופולארית, דרכה ניתן להתחבר לנוער ולהבין אותו.

הוסף תגובה