10 טיפים לקישוט עוגות יומולדת

10 טיפים לקישוט עוגת יומולדת

מאמר מאת: נורית זר, קונדיטורית, מנחת סדנאות אפיה ביתית – נורית אופה בבית, www.nuritzer.co.il

  1. פנו זמן לקישוט העוגה– קישוט עוגת יומולדת דורש זמן ותשומת לב מיוחדת, לעיתים דברים מסתבכים או שהתוצאה אינה משביעת רצון- תכננו מראש להשקיע בקישוט העוגה (לאחר הכנתה וצינונה) לפחות שעה, לחץ יצירתיות ועבודה מדויקת אינם מסתדרים טוב זה עם זה. 
  2. איזה עוגה כדאי להכין? עוגה לקישוט צריכה להיות פשוטה: טורט במילוי קצפת הוא פשוט וטעים, עוגת שוקולד פשוטה, ניתן גם לקנות מיקס מוכן של עוגה. למראה מרשים יותר אפשר להכין 2 עוגות באותו גודל ולהניחן אחת על גבי השנייה, זה פשוט יותר מחיתוך העוגה באמצע.
  3. עוגה דו ממדית– כל צורה של עוגה שרוצים לעשות "בצורה של" כדאי לעשות באופן דו ולא תלת מימדי, אפשר לנסות לצייר את הצורה המבוקשת על נייר לבן או לחפש צללית באינטרנט, לדוגמא עוגה בצורת בלון או תות, ניתן לחפש באינטרנט דפי צביעה בנושא מסוים, בדרך כלל יתקבלו תוצאות פשוטות ודו מימדיות, ויקלו על קישוט העוגה
  4. לא כל דבר בעוגת יומולדת חייב להיות אכיל, כמובן שהאלמנטים הלא אכילים צריכים להיות נקיים, שלא ישאירו סימנים, ושניתן יהיה להסירם בקלות מהעוגה.
  5. השתמשו במשטח ישר עליו תקשטו ותגישו את העוגה, הכי נוח להפוך תבנית גדולה ולצפות אותה בנייר כסף.
  6. השתמשו בצבעי מאכל איכותיים– נכון צבעי מאכל אינם מוסיפים לבריאות אבל כמאמר השיר "יומולדת יש רק פעם בשנה"- השתמשו בצבעים איכותיים כדוגמת צבעי מאכל של Wilton או צבע מאכל אחר שמרקמו סמיך ולא נוזלי- צבע נוזלי ישפיע לרעה על המרקם של הקרם, הציפוי, או בצק הסוכר שאותו רוצים לצבוע על מנת לקשט עוגת יומולדת.
  7. שימוש בבצק סוכר– אם בוחרים לצפות עוגה בבצק סוכר יש "לקמח" את משטח העבודה באמצעות אבקת סוכר או קורנפלור- לא בקמח(!!!). כדאי לקנות בצק סוכר באריזתו המקורית ולא באריזות של החנות המוכרת אותו- על מנת להבטיח שהבצק שמור באופן אטום- מאוד מאכזב לפתוח אריזה של בצק סוכר ולגלות גוש אבן…
  8. קישוט עוגה בקצפת – במידה ורוצים לצפות או לקשט עוגה בקצפת- 2 כפות אינסטנט פודינג וניל יהפכו את הקצפת מנוזלית ורכה לקרם עמיד ויציב, לקבלת כמות גדולה של קרם- הוסיפו ל- 250 מ"ל שמנת מתוקה, 1 חבילת אינסטנט פודינג וניל וכוס חלב (240 מ"ל).
  9. קישוט ביתי של עוגות לא חייב להיות "מקצועי" ומסובך על מנת להראות מרשים, אבל שימוש בכמה כלים מקצועיים כגון: פלטה ישרה, שקיות זילוף חד פעמיות וכמה צנתרים בהחלט יקלו את העבודה וישפרו את תוצאות קישוט עוגת יומולדת.
  10. חגיגת יומולדת היא אירוע משמח– חישבו מה ישמח את הילד ולא מה ירשים את הגננת ושאר ההורים…   מזל טוב ובהצלחה!

הוסף תגובה