13 יתרונות עיקריים במחשוב ענן לעסק שלך

13 יתרונות עיקריים במחשוב ענן לעסק שלך

עסקים מכל הגדלים, הגיאוגרפיים והענפים פונים לשירותי ענן. על פי סקר של RightScale, אימוץ הענן הציבורי והפרטי גדל בשנה האחרונה.

מהסקר עולה כי מספר המשיבים המאמצים כעת ענן ציבורי עומד על 92 אחוזים, עלייה מ-89 אחוזים ב-2017, בעוד שמספר המשיבים המאמצים כעת ענן פרטי עומד על 75 אחוזים, עלייה מ-72 אחוז בשנת 2017. כתוצאה מכך, החלק הכולל מהמשיבים המשתמשים בענן ציבורי או פרטי אחד לפחות הוא 96 אחוזים.

מקור תמונה

גרטנר צופה שהמגמה הזו תימשך עד 2026 , עד אז לרוב החברות צפויות להיות מדיניות של ענן ראשון או ענן בלבד. הגורמים מאחורי השינוי כוללים דברים כמו עלויות תפעול נמוכות יותר, זמן הגעה משופר, שיתוף פעולה טוב יותר וגמישות מוגברת.

הענן הוא דרך מצוינת לנהל עסק, שכן הוא מציע יתרונות רבים ורק כמה חסרונות.

לפני שנצלול לתוך היתרונות שחברה יכולה להשיג על ידי אימוץ תשתית ענן , בואו נסתכל במהירות מה זה בדיוק מחשוב ענן, וכיצד חברות יכולות לעבור לענן.

מהו מחשוב ענן?

מחשוב ענן הוא מונח המשמש לתיאור השימוש בחומרה ובתוכנה המועברים דרך הרשת (בדרך כלל האינטרנט). המונח מגיע מהשימוש בסמל בצורת ענן המייצג הפשטה של ​​תשתית מורכבת למדי המאפשרת עבודה של תוכנה, חומרה, מחשוב ושירותים מרוחקים.

במילים פשוטות, מחשוב ענן הוא מחשוב המבוסס על האינטרנט. בעבר, אנשים היו מריצים יישומים או תוכניות מתוכנות שהורדו על מחשב פיזי או שרת בבניין שלהם. מחשוב ענן מאפשר לאנשים גישה לאותם סוגים של יישומים דרך האינטרנט.

מחשוב ענן מבוסס על ההנחה שהמחשוב העיקרי מתרחש על מכונה, לרוב מרוחקת, שאינה זו שנמצאת בשימוש כעת. נתונים שנאספים במהלך תהליך זה מאוחסנים ומעובדים על ידי שרתים מרוחקים (נקראים גם שרתי ענן). המשמעות היא שהמכשיר הניגש לענן לא צריך לעבוד כל כך קשה.

על ידי אירוח תוכנות, פלטפורמות ומסדי נתונים מרחוק, שרתי הענן משחררים את הזיכרון וכוח המחשוב של מחשבים בודדים. משתמשים יכולים לגשת בצורה מאובטחת לשירותי ענן באמצעות אישורים שהתקבלו מספק מחשוב הענן לדוגמא לעבוד על שרת ענן פריורטי.

יתרונות מחשוב ענן

להלן רשימה של יתרונות מרכזיים שארגון יכול לצפות להשיג בעת אימוץ תשתית ענן.

1. מהירות גבוהה – פריסה מהירה

היכולת ליצור מופעי מחשוב ענן חדשים בתוך שניות ספורות עיצבה מחדש את הזריזות והמהירות של פיתוח תוכנה. מפתחים יכולים בקלות לבדוק רעיונות חדשים ולעצב ארכיטקטורת יישומים ללא תלות במגבלות חומרה באתר או בתהליכי רכש איטיים.

2. עדכוני תוכנה ושילוב אוטומטיים

אינטגרציה רציפה ואספקה ​​מתמשכת מסתמכים על העובדה שניתן לבדוק ולפרוס גרסאות תוכנה חדשות בקלות בסביבת הענן, מה שמאפשר מהירות גבוהה יותר של חדשנות מוצר, שחרור יותר ויותר תכונות למשתמשי הקצה מדי חודש, שבועי ותוך. במקרים מסוימים אפילו על בסיס יומי. סביבות ענן משתלבות גם עם כלים נפוצים של DevOps ומערכות רישום, מה שמקל על ניטור ואיתור בעיות בייצור.

3. יעילות והפחתת עלויות

על ידי שימוש בתשתית ענן, אינך צריך להוציא סכומי כסף עצומים על רכישה ותחזוקה של ציוד. זה מפחית באופן דרסטי את עלויות ה-CAPEX ואת עלות הבעלות הכוללת (TCO). אינך צריך להשקיע בחומרה, מתקנים, שירותים או בניית מרכז נתונים גדול כדי להרחיב את העסק שלך. אתה אפילו לא צריך צוותי IT גדולים כדי לטפל בפעולות מרכז הנתונים בענן שלך, מכיוון שאתה יכול ליהנות מהמומחיות של הצוות של ספק הענן שלך.

ענן גם מפחית עלויות הקשורות לזמן השבתה. מכיוון שזמני השבתה נדירים במערכות ענן, זה אומר שאינך צריך לבזבז זמן וכסף על תיקון בעיות פוטנציאליות הקשורות להשבתה.

4. אבטחת מידע

אחת הדאגות העיקריות של כל עסק, ללא קשר לגודל ולתעשייה, היא אבטחת הנתונים שלו. פרצות נתונים ופשעי סייבר אחרים יכולים להרוס את ההכנסות, נאמנות הלקוחות ומיצוב המותג של החברה.

ענן מציע תכונות אבטחה מתקדמות רבות המבטיחות שהנתונים מאוחסנים ומטופלים בצורה מאובטחת. תכונות כמו הרשאות מפורטות וניהול גישה באמצעות תפקידים מאוחדים יכולות להגביל את הגישה לנתונים רגישים רק לעובדים שזקוקים לגישה אליהם, ועל ידי כך להפחית את משטח ההתקפה של שחקנים זדוניים.

ספקי אחסון בענן מיישמים הגנות בסיסיות עבור הפלטפורמות שלהם והנתונים שהם מעבדים, כגון אימות, בקרת גישה והצפנה. משם, רוב הארגונים משלימים את ההגנות הללו באמצעי אבטחה נוספים משלהם כדי לחזק את ההגנה על נתוני ענן ולהדק את הגישה למידע רגיש בענן.

5. מדרגיות

לחברות שונות יש צרכי IT שונים – לארגון גדול של יותר מ-1000 עובדים לא יהיו אותן דרישות IT כמו לסטארט-אפ. השימוש בענן הוא פתרון מצוין מכיוון שהוא מאפשר לארגונים להגדיל/להקטין את מחלקות ה-IT שלהם ביעילות – ובמהירות, בהתאם לדרישות העסקיות.

פתרונות מבוססי ענן הם אידיאליים לעסקים עם דרישות רוחב פס גדלות או משתנות. אם הדרישות העסקיות שלך גדלות, אתה יכול בקלות להגדיל את קיבולת הענן שלך מבלי שתצטרך להשקיע בתשתית פיזית. רמת זריזות זו יכולה לתת לעסקים המשתמשים במחשוב ענן יתרון אמיתי על פני המתחרים.

מדרגיות זו ממזערת את הסיכונים הקשורים לבעיות תפעוליות ותחזוקה פנימיים. לרשותך משאבים בעלי ביצועים גבוהים עם פתרונות מקצועיים ואפס השקעה מראש. מדרגיות היא כנראה היתרון הגדול ביותר של הענן.

מקור תמונה

6. שיתוף פעולה

סביבות ענן מאפשרות שיתוף פעולה טוב יותר בין צוותים: מפתחים, QA, תפעול, אבטחה ואדריכלי מוצר נחשפים כולם לאותה תשתית ויכולים לפעול בו-זמנית מבלי לדרוך זה על קצות האצבעות. תפקידים והרשאות בענן עוזרים לנראות ולניטור טוב יותר על מי עשה מה ומתי, כדי למנוע התנגשויות ובלבול. ניתן לבנות סביבות ענן שונות למטרות ספציפיות כמו בימוי, QA, הדגמה או טרום ייצור. הרבה יותר קל לשתף פעולה בצורה שקופה והענן מעודד זאת.

7. נפח אחסון בלתי מוגבל

בהתייחס ליתרון המדרגיות לעיל, לענן יש קיבולת בלתי מוגבלת בעצם לאחסן כל סוג של נתונים בסוגי אחסון נתונים שונים בענן, בהתאם לזמינות, ביצועים ותדירות הגישה לנתונים. כלל האצבע הוא שעלות האחסון עולה בהתאם לרמות הזמינות של הנתונים, הביצועים ותדירות הגישה. יצירה ואופטימיזציה של מדיניות מבנה העלויות בענן יכולה להוזיל את עלות האחסון בענן באופן משמעותי תוך שמירה על המטרות העסקיות של החברה הקשורות לאחסון נתונים בענן.

8. גיבוי ושחזור נתונים

העובדה שניתן לאחסן נתונים בענן ללא מגבלות קיבולת עוזרת גם למטרות גיבוי בענן לעסקים ושחזור. מכיוון שנתוני משתמשי קצה משתנים עם הזמן ויש צורך לעקוב אחריהם מסיבות של תקנות או תאימות, ניתן לאחסן גרסאות תוכנה ישנות יותר לשלבים מאוחרים יותר, במקרים בהם יהיה צורך לשחזור או להחזרה.

9. התאוששות מאסון

גרסאות קודמות של תוכנה המאוחסנות בענן, ומופעי ייצור הפועלים במספר אזורי זמינות בענן או אזורים מאפשרים התאוששות מהירה יותר מאסונות: אם האפליקציה שלך פרוסה במספר מיקומים ומסיבה כלשהי אזור אחד יורד – התעבורה יכולה אוטומטית כשל לאזורי העבודה ללא הפרעות למשתמשי הקצה. במקרים אחרים בהם קיים באג גדול במהדורת התוכנה, ניתן ליזום החזרה מהירה כדי לשחזר גרסה שפורסמה בעבר ויציבה יותר כדי למזער נזקים.

10. ניידות

מחשוב ענן מאפשר גישה ניידת לנתונים ארגוניים דרך סמארטפונים ומכשירים, וזו דרך מצוינת להבטיח שאף אחד לא יישאר מחוץ למעגל. צוות עם לוחות זמנים עמוסים, או שגרים רחוק מהמשרד של החברה, יכולים להשתמש בתכונה זו כדי להתעדכן באופן מיידי עם לקוחות ועמיתים לעבודה.

ניתן לאחסן, לאחזר, לשחזר או לעבד בקלות משאבים בענן בכמה לחיצות בלבד. משתמשים יכולים לקבל גישה ליצירות שלהם תוך כדי תנועה, 24/7, דרך כל מכשיר לבחירתם, בכל פינה בעולם כל עוד אתה נשאר מחובר לאינטרנט. נוסף על כך, כל השדרוגים והעדכונים נעשים באופן אוטומטי, מחוץ לראייה על ידי נותני השירות. זה חוסך זמן ומאמץ צוות בתחזוקת המערכות, ומצמצם מאוד את עומסי העבודה של צוות ה-IT.

11. מניעת אובדן נתונים

אובדן נתונים הוא דאגה מרכזית עבור כל הארגונים, יחד עם אבטחת מידע. אחסון הנתונים שלך בענן מבטיח שהנתונים זמינים תמיד, גם אם הציוד שלך כמו מחשבים ניידים או מחשבים אישיים פגום. שירותים מבוססי ענן מספקים שחזור נתונים מהיר עבור כל מיני תרחישי חירום – מאסונות טבע ועד הפסקות חשמל.

תשתית ענן יכולה גם לעזור לך במניעת אובדן. אם אתה מסתמך על גישה מקומית מסורתית, כל הנתונים שלך יאוחסנו באופן מקומי, במחשבים משרדיים. למרות מאמציך, מחשבים עלולים לתפקד מסיבות שונות – החל מתוכנות זדוניות ווירוסים, להתדרדרות חומרה הקשורה לגיל ועד לשגיאות משתמש פשוטות.

אבל, אם אתה מעלה את הנתונים שלך לענן, הם נשארים נגישים עבור כל מחשב עם חיבור לאינטרנט, גם אם יקרה משהו למחשב העבודה שלך.

12. בקרה

שליטה בנתונים רגישים היא חיונית לכל חברה. אתה אף פעם לא יודע מה יכול לקרות אם מסמך יגיע לידיים הלא נכונות, גם אם זה רק ידיו של עובד לא מיומן.

ענן מאפשר לך נראות ושליטה מלאה על הנתונים שלך. אתה יכול בקלות להחליט לאילו משתמשים יש איזו רמת גישה לאילו נתונים. זה נותן לך שליטה, אבל זה גם מייעל את העבודה מכיוון שהצוות יודע בקלות אילו מסמכים מוקצים להם. זה גם יגדיל ויקל על שיתוף הפעולה. מאחר וגרסה אחת של המסמך יכולה לעבוד על ידי אנשים שונים, ואין צורך להחזיק עותקים של אותו מסמך במחזור.

13. יתרון תחרותי

לא כל חברה תעבור לענן, לפחות עדיין לא. עם זאת, ארגונים המאמצים ענן מגלים שיתרונות רבים שהענן מציע משפיעים לטובה על העסק שלהם.

האימוץ בענן עולה מדי שנה, מכיוון שחברות מבינות שהוא מציע להן גישה לטכנולוגיה ארגונית ברמה עולמית. ואם אתה מיישם פתרון ענן עכשיו, אתה תקדים את המתחרים שלך.

סיכום

אימוץ מחשוב ענן נמצא במגמת עלייה מדי שנה, ולא לוקח הרבה זמן לראות מדוע. ארגונים מכירים ביתרונות מחשוב ענן ורואים כיצד הם משפיעים על הייצור, שיתוף הפעולה, האבטחה וההכנסות שלהם.

על ידי שימוש בפתרון מבוסס ענן, ארגון יכול למנוע הרבה בעיות שמציקות לארגונים המסתמכים על תשתית מקומית.

אם יש לך שאלות כלשהן לגבי איך לאמץ את הענן ביעילות עבור העסק שלך, או איך לייעל את ביצועי הענן שלך ולהפחית עלויות , צור איתנו קשר עוד היום כדי לעזור לך עם צרכי הביצועים והאבטחה שלך.