4 החלטות חשובות שכדאי לעשות לפני קניית רכב

4 החלטות חשובות שכדאי לעשות לפני קניית רכב

מתכננים לרכוש רכב? רגע לפני שאתם עושים את הצעד החשוב והמשמעותי הזה, ישנן מספר החלטות חשובות שעליכם לקבל. זאת, בכדי להבטיח את בחירת הרכב הנכון אשר מתאים וענה על כל הדרישות והצרכים שלכם (מבלי שתצטרכו להתפשר).
אז בכדי לסייע לכם במקצת בביצוע הבחירה המתאימה להלן חמש החלטות מרכזיות שיש לקחת בחשבון:

החלטה 1  – גובה התקציב אשר יוקצה למטרה

בשלב זה יש לקבוע מה סכום הכסף אותו אתם מוכנים ויכולים להוציא על הרכב, הן מבחינת מחיר הרכב עצמו והן מבחינת הוצאות שוטפות כמו ביטוח, דלק, תחזוקה ודמי רישום.
בהליך תכנון התקציב יש להבין אם אתם מעוניינים ברכב חדש או ברכב יד 2. מעבר לכך, יש לשקול אפשרויות מימון שונות, אשר בכוחן לסייע ברכישת רכב שעלותו ההתחלתית הינה גבוהה יותר מגובה סכום הכסף אותו אתם יכולים להקצות למטרה. 

החלטה 2 – בחירת סוג הרכב המתאים 

בשלב זה יש לקבוע איזה סוג רכב יכול לענות בצורה הטובה ביותר על הצרכים שלכם. קחו בחשבון גורמים כמו מספר הנוסעים (אם אתם משפחה גדולה, כדאי לשקול את האופציה של רכב 7 מקומות), שטח המטען, יעילות הדלק וסוג הנהיגה שתבצע (למשל, עיר, כביש מהיר, שטח). כידוע, יש לא מעט סוגי רכבים וכדאי להכיר את כולם ובין היתר:  סדאן, רכבי שטח, משאיות, מכוניות האצ'בק וכיוצא בכך – ,זאת בהתבסס על אורח החיים וההעדפות שלכם.

החלטה 3 – דגש על יעילות הדלק ומערכת ההנעה

בשלב זה יש לבצע הערכה הנוגעת לנושא של יעילות הדלק של הרכב שבו אתם מעוניינים, במיוחד אם יש לכם יעדי קילומטראז' ספציפיים או חששות לגבי השפעה סביבתית. כדאי לקבל החלטה על מערכת ההנעה, יש לשים דגש על השאלה אם אתם מעוניינים ברכב בנזין, דיזל, היברידי, חשמלי בהתבסס על הרגלי הנהיגה שלך ושיקולים סביבתיים. יש לקחת בחשבון גם את התקציב אשר כמובן יכול להשפיע במידה רבה על ההחלטה המדוברת. 

החלטה 4 – תכונות ואפשרויות שונות 

בשלב זה יש לערוך רשימה של תכונות ואפשרויות חיוניות שאתה רוצה ברכב שלכם. זה יכול לכלול תכונות בטיחות (למשל, כריות אוויר, בלמים נגד נעילה), טכנולוגיה (לדוגמה, מערכות מידע ובידור, ניווט), נוחות (למשל, מושבי עור, גג שמש) ונוחות (למשל, כניסה ללא מפתח, בקרת שיוט אדפטיבית). כדאי גם לשקול אם אתם רוצים רכב חדש לגמרי עם הטכנולוגיה העדכנית ביותר או שאתה פתוח לדגמים ישנים יותר עם פחות תכונות אבל מחיר נמוך יותר.

ככל שתבינו בצורה מעמיקה יותר את הדרישות והצרכים הפרטניים שלכם תוכלו בסופו של דבר להתמקד אך ורק ברכבים אשר יכולים לספק מענה על צרכים אלה.לסיכום, ,הבנה התחלתית של מלוא הדרישות והצרכים שלכם מהרכב, תאפשר לכם בשלב הבא, להתמקד אך ורק בדגמים הרלוונטיים וכמובן, גם לבחור את הרכב הנכון.
יש סיכוי שגם אחרי שתגדירו את הצרכים שלכם, יהיה לכם עדיין קשה לקבל החלטה ובמקרה כזה, ההמלצה היא להתייעץ עם איש מקצוע בעל הבנה בעולם הרכבים.

תוכלו להציג את הדרישות והצרכים שלכם לאותו איש מקצוע והוא כבר ידע לכוון אתכם לדגמים הרלוונטיים. מעבר לכך, כדאי לבדוק בצורה מעמיקה את הנושא של אפשרויות המימון – כי מאוד יכול להיות שהדגמים שיראו רלוונטיים בעבורכם יהיו כרוכים בעלות גבוהה יותר מזו שאתם יכולים להרשות לעצמכם. ישנם מקרים בהם תוכלו לקבל  מימון של עד 100 אחוזים בתנאים טובים – מה שימנע ממכם את הצורך לעשות פשרות.

הוסף תגובה