5 טיפים פשוטים שיעזרו לכם לשמור על בית נקי גם בחורף!

בוץ, גשם ואפילו אבק… תקופת החורף ידוע כתקופה קשה במיוחד לשמירה על ניקיון הבית, הזמנו את "דוקטור פוליש" על מנת שייתן לנו כמה טיפים שיעזרו לנו לשמור על בית מבריק גם בחורף

  1. את החורף תשאירו בחוץ- הגדירו בכניסה לבית "פינה להשארת החורף בחוץ". בפינה שימו מגבת קטנה\ שטיחון שעליו תשאירו את הנעליים הרטובות, דלי למטריות הרטובות ומומלץ גם להשאיר סלסלה קטנה ובה גרביים נקיות ומפנקות שיגרמו לכם להרגיש שחזרתם הביתה וגם לשמור עליו נקי.
  2. אווררו את הבית על בסיס קבוע- הקור והגשמים מונעים מאיתנו במהלך החורף לאוורר את הבית, מה שמוביל להצטברות משמעותית של אבק, דבר שמגביר אלרגיות ואסטמה בקרב ילדים. ולכן, הקפידו לשאוב אבק ולאוורר את הבית כשאתם לא בבית.
  3. נקו פתחי ניקוז ומרזבים- אחד הנזקים הנפוצים הנגרמים לבית במהלך החורף הם נזקי הצפה או רטיבות, ולכן, לפני עונת הגשמים וודאו שפתחי הניקוז בקרבת בתיכם פתוחים ומאפשרים זרימה חלקה של מים, דבר שימנע מהם להגיע לבתיכם, בנוסף, בדקו את המרזבים- מרזב סתום יגרום פעמים למים המצטברים על הגג לחלחל אל תוך הקיר, דבר העלול להוביל לנזק משמעותי ויקר לבית
  4. לפעמים ניקיון גם מציל חיים- שריפות רבות נגרמות במהלך החורף עקב שאיבת חומרים דליקים (חתיכת טישו, אבק, שיערות) אל תוך מפזר החום וגופי החימום, לכן חשוב להרחיק דברים דליקים ממפזר החום, ולהקפיד על טאטוא יומי של הסביבה שבו הוא עובד.
  5. חבל על כל טיפה- בימים גשומים ניתן להשאיר בחוץ דלי ולתת לו להתמלא בגשם, ובתום הימים הגשומים ניתן להשתמש במים הללו וכך גם לחסוך במים וגם לתת לילדיכם חוויה חינוכית ומהנה.

אם יש לכם עוד טיפים חכמים ומהנים לשמירה על חורף נקי נשמח לשמוע!

הוסף תגובה